Більше не добровольці. Полк Калиновського підбив підсумки перших 2-ох років

ПЕРЕКЛАДИ 09.03.2024 Коментарі 0

Два роки тому, 9 березня 2022 року, білоруські добровольці оголосили про об’єднання у батальйон імені Кастуся Калиновського. За цей час вони пройшли шлях від невеликої групи в територіальній обороні «Азову» до найбільшого національного підрозділу іноземців у Збройних Силах України.

Про Полк Кастуся Калиновського (ПКК), який сьогодні відзначає 2-гу річницю від часу створення, публікуємо українською матеріал зі сайту бойового підрозділу. 

Полк, який називають майбутнім військом Нової Білорусі. Яким став Полк за два роки? За першими результатами, це вже не просто добровольці, а професійна армія.

Інфраструктура, логістика та можливість розширення

Сьогодні Полк Калиновського – військова структура з величезним бойовим досвідом і розвиненою організаційною структурою. Це розвинена інфраструктура, яка включає власний рекрутинговий центр, волонтерську мережу, тренінгові центри, де готують добровольців, прес-центр, автосервіс, власну логістику.

До складу бойової частини полку входять батальйон «Волат», батальйон «Литвин», БПЛА імені Микити Кривцова, медична рота та механізоване відділення. Із 2023 року утворено новий підрозділ імені Костюшка. До його складу входять іноземні громадяни, переважно з Європейського Союзу та США, які служили у професійних збройних силах і мають великий військовий досвід. І цей досвід Полк прагне перейняти і передати білоруським воїнам.

У 2022 році ППК об’єднався з білоруськими кіберпартизанами. Саме вони перевіряють новобранців, охороняють і підтримують цифрову інфраструктуру полку.

«Головне, чого ми досягнули за два роки, це підготовка досвідченої команди, яка здатна за короткий термін найняти, навчити та керувати великою кількістю добровольців. Це означає, що в нинішніх умовах, з уже наявним бойовим досвідом, полк може швидко розширитися до чисельності бригади», – розповідає один із засновників ППК на прізвисько «Микола».

Підрозділ за стандартами НАТО

У військовому плані полк Калиновського можна визначити як високомобільний піхотний підрозділ спеціального призначення, який має легку бронетехніку, власні міномети, важку артилерію, а також має власні підрозділи БПЛА, які здійснюють розвідку, корекцію та удари.

Структурно ПКК входить до складу Інтернаціонального легіону, – підрозділу, підпорядкованого Головному управлінню розвідки (ГУР) Міністерства оборони України. Легіон повністю складається з високопрофесійних бійців із попереднім військовим досвідом, а озброєння та амуніція тут відповідають стандартам НАТО.

Бойовий шлях і його герої

Із моменту створення білоруський підрозділ брав участь у боях на найгарячіших ділянках фронту – за Київ, Миколаїв, Лисичанськ, Сєверодонецьк, Запоріжжя, Бахмут, Кліщіївку, Куп’янськ та інші міста та селища України.

На жаль, є білоруські воїни та командири, які віддали своє життя в боротьбі з російським агресором, ставши новими героями Білорусі. Перші втрати підрозділ зазнав під час оборони Києва – у Бучі й Ірпені. Тоді загинули білоруські добровольці Ілля Хренав з позивним «Литвин» і Дмитро Апанасович із позивним «Терор».

Також у боях загинули «калиновці» Павел Суслав «Волат», Іван Марчук «Брест», Васіль Грудавік «Атом», Васіль Парфянков «Сябро», Вадзім Шатров «Папік» і Мірослав Лазовський «Миш» та ще 11 воїнів Полку Калиновського, інформацію про яких, через заходи безпеки щодо їхніх родичів у Білорусі, ми не можемо повідомити. Вічна пам'ять і шана!

Підтримка білоруського народу і нестача технологічності 

Роботу Полку підтримує розвинута мережа волонтерів. Попри те, що індивідуальні пожертви з часом зменшуються – дається взнаки фактор втоми від війни, своє місце у фінансовій підтримці спротиву займають бізнеси з білоруським корінням з різних країн. Окрім того, зросла організована підтримка білорусів усього світу.

У середньому меценати жертвують до 1,5 мільйона доларів на рік у вигляді військової техніки та цільових фінансових внесків на виконання бойових завдань Полку. Ця допомога підтримує підрозділи в бою. Але цього ще недостатньо для досягнення хорошого рівня технологічного забезпечення. Сьогоднішня війна – це війна технологій. Тому постійною і відкритою частиною потреб є різні види безпілотників і витратні матеріали, комп’ютери і програмне забезпечення для них, прилади нічного бачення, системи РЕБ тощо.

Шана від українського народу: вулиці на честь білорусів і нагороди з рук Зеленського
Заслуги білоруських добровольців серйозно змінюють ставлення до білоруського народу загалом. Так, під час війни в Україні здійснено низку ініціатив, спрямованих на вшанування білорусів, які стали на захист України.

Низку воїнів ПКК відзначено державними нагородами України від Головного управління розвідки та Міністерства оборони України. Деякі бійці отримали з рук Президента України Володимира Зеленського нагороди «За мужність» ІІІ ступеня. Володимир Зеленський також нагородив добровольця полку Аляксєя «Тура» Скоблю, який загинув у боях за Київ, званням Герой України. Аляксєй став другим білорусом, який отримав це звання. Першим був Михайло Жизневський, якого вбили під час протестів на Майдані у 2014 році.

У деяких містах України з'явилися вулиці на честь білорусів. У селищі Ворзель Бучанського району з’явилася вулиця Іллі «Литвина», а у Хмельницькому – вулиця і провулок Аляксєя Скоблі. Іменем Кастуся Калиновського тепер названі вулиці в Києві та Мукачеві. У Житомирі з’явилася вулиця Полку імені Кастуся Калиновського. На честь Михайла Жизневського вулиці отримали назву у Звягелі та Чернівцях. 

Полк Калиновського – ядро армії нової Білорусі

«За два роки війни декілька тисяч білорусів пройшли навчання, службу та бойові дії. Потенційно ці люди можуть у відповідний час очолити визвольні групи в містах і селищах Білорусі. Адже без участі мас режим лукашенка не впаде. Однак комусь доведеться ці маси організовувати й очолити. Сьогоднішні бійці полку завтра зможуть стати командирами, керівниками, провідниками на рідній землі. Далі «калиновці» – майбутні інструктори, ядро нової білоруської армії.

Немає армії без держави, і немає держави без армії. Командування ПКК це розуміє. Наприкінці осені 2023 року в Києві відбулася конференція «Шлях до свободи», організована «Полком імені Кастуся Калиновського». Під час заходу вони намагалися донести це до представників білоруських демократичних сил, які зібралися в Києві», – каже у вітальному зверненні до Полку керівник Білоруського центру комунікацій Максим Плешко.

Підбиваючи підсумки дворічного періоду, командувач «калиновцями» Дзяніс Прохарав з позивним «Кит» зазначив:

«Я вважаю, що білоруси, які зараз воюють за Україну, обрали єдино правильний шлях для визволення Білорусі. Якщо росія виграє цю війну, нам доведеться надовго забути про Білорусь як незалежну державу. Тому ці 2 роки розвитку Полку імені Калиновського, як білоруського підрозділу, я оцінюю позитивно. Ми пройшли складний шлях, набули колосального досвіду, залишилися згуртованою командою. Нині полк є найбільшою національною частиною у Збройних Силах України. Цей факт сам по собі свідчить про те, що ми багато чого вдалося. І я впевнений, що вдасться ще більше».

Також читайте: «Калиновців» вітають із 2-ою річницею створення Полку

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: