З’їзд російських народних депутатів у Польщі: розкольники чи будівничі нової Росії
Нещодавно у Варшаві відбувся черговий З’їзд народних депутатів російського парламенту перехідного періоду (ЗНД). Особливістю згаданої події стала відсутність організатора першого ЗНД у 2022 році Іллі Пономарьова та конфлікт між його батьками й одним із учасників/організатором ЗНД Віталієм Скойбедою (обидві сторони конфлікту планують звернутися до поліції).
Першим рішенням ЗНД було звільнити Іллю Пономарьова з посади голови З’їзду і взагалі ліквідувати дану посаду. У роботі з’їзду взяли участь Ольга Курносова, Андрій Ілларіонов, Геннадій Гудков, Марк Фейгін, Євгенія Чірікова, Ростислав Мурзагулов та представник Легіону «Свобода Росії» із позивним «Цезар».
Зокрема, представник Легіону підкреслив, що підтримає будь-які форми протистояння путінському режиму.
Марк Фейгін представив програму дистанційного голосування для громадян РФ.
Ростислав Мурзагулов ознайомив із проєктом створення нової державності на звільнених територіях росії – Російська Федеративна Республіка. Він підкреслив, що згаданий документ був підготовлений за участі української сторони та відображає концепцію альтернативної влади на звільнених від путінського режиму територіях (частина Курської області, що перебуває під українським контролем). Запропоновано запустити процес подання заявок на громадянство нової республіки, а також розпочати висування кандидатів до Установчих зборів, щоби створити легітимну альтернативу путінському режиму.
Євгенія Чирікова анонсувала запуск документального проекту про геноцид українського населення на окупованих росією територіях.
Наступного дня депутати ЗНД присвятили обговоренню можливих сценаріїв політичної трансформації росії. Депутат ЗНД Андрій Ілларіонов виступив із доповіддю «Методи зміни невільного режиму». Він зазначив, що ненасильницькі методи змін невільницьких режимів не призводять до успіху.
ЗНД привітав Дональда Трампа та Маю Санду з перемогами на президентських виборах у США та Молдов. Також ухвалено заяву про підтримку демократичних та проєвропейських устремлінь народу Грузії.
Журналістові Західного інформаційного фронту вдалося поспілкуватися з Ольгою Курносовою про причини теперішніх змін у ЗНД і ймовірних наслідків 7-го з’їзду народних депутатів:
- Перед тим, як об’єднуватися, потрібно розмежуватися, казав Ленін… Наш з’їзд функціонує вже 2 роки, тож підбивати підсумки – це нормально. А для Іллі Пономарьова ці підсумки виявилися досить некорисними: до нього є фінансові й організаційні претензії. Відповідно, його усунули з посади. Завдяки цьому ми зможемо відкритися для співпраці з Михайлом Ходорковським та Гарі Каспаровим. Ми хочемо створювати змістовні речі, що є реально затребуваними, щоби путін був усунутий від влади.
ЗНД прагнутиме координувати свої дії з усіма представниками російської опозиції, зокрема, декілька осіб брали участь у роботі з’їздів депутатів мирної росії, у тому числі співголова Ігор Глек.
Ольга Курносова підкреслила, що дії у сфери публічної діяльності та фінансування Пономарьова повинні оцінювати відповідні органи. На запитання про фінансування ЗНД без його участі, вона зазначила, що заплановано зареєструвати ЗНД у Швеції з подальшими публічними фінансовими звітами організації.
Також, за словами співрозмовниці ЗІФу, депутати були поінформовані щодо коштів самого з’їзду, а фінанси для організації цієї події зібрали у донорів.
«У першому читанні прийнято закон про вибори в Установчі збори (Курська область, що перебуває під українським контролем), у випадку успішних перемовин з Україною, ми не виключаємо початок формування нової російської влади. Сьогодні тривають перемовини з Україною, ми хочемо, щоби вони мали інституційний характер. Нагадаю, що ще на першому ЗНД планувалось визнання Верховною Радою, але за два роки жодного кроку у даному напрямку не було зроблено. Наше завдання – накреслити мапу падіння режиму (путіна, - ред.), повалити його та побудувати країну, яка не загрожуватиме своїм сусідам», - заявила Ольга Курносова.
Сам Ілля Пономарьов цю подію у Варшаві за участі російських опозиціонерів назвав спробою перехопити управління.
«У Варшаві за гроші одіозного олігарха Невзліна відбувається спроба перехопити управління З'їздом Народних Депутатів.
Як і всі «спецоперації» цього індивіда, справа йде зі скрипом. За звичайної явки на З'їзд у 60-65 осіб розкольникам удалося зібрати приблизно 20 осіб. Довелося заповнювати стіл не-депутатами...
Разом із тим я особисто не лише нікому не перешкоджав узяти участь в цих зборах, а й попросив усіх помітних депутатів З'їзду, що мешкають у Польщі, прийти особисто. Однак розкольники почуваються настільки невпевнено, що взагалі не пустили їх до зали, додатково показавши, що жодним З'їздом це не є. За нашими документами, будь-який депутат, який розділяє принципи Декларації, який не заявляв про свій вихід зі З'їзду, може брати участь у його роботі.
Недопуск відбувався з кулаками та бійками. Підняли руку, до крові, на моїх майже 80-річних батьків. Це, загалом, наочно показує моральне обличчя іудушок. Ну і вони можуть бути впевнені, що з рук їм це не зійде…
P.S. Чергова пленарна сесія З'їзду Народних Депутатів відбудеться у Варшаві в давно призначені дати – 24-26 листопада – за участю високопоставлених гостей із Польщі й України. Як завжди, вона буде відкритою для всіх, хто поділяє принципи Основної декларації та транслюватиметься в Інтернеті (крім першого організаційного дня)», - йдеться у його дописі на сторінці у FB.
Опісля Ілля Пономарьов поширив допис казахського опозиціонера Ержана Тургумбая, який припустив, що «група Ходорковського хоче прихватизувати усі більш-менш розкручені бренди російської опозиції».
«Услід за ФБК атаки зазнала наступна організація: З'їзд Народних Депутатів, дітище Іллі Пономарьова. Хто на черзі? Чи спецоперації вже завершено? У Невзліна залізна хватка, однак. Leonid Nevzlin, чи можете прокоментувати ситуацію?» - написав Ержан Тургумбай.
Нагадаємо, 1 серпня цього року внаслідок атаки російських БПЛА поранення зазнав Ілля Поньомарьов, який мешкав під Києвом. Російський політик тоді написав, що це був 5-ий замах на нього.
Євгеній Білоножко, журналіст ЗІФу у Польщі і країнах ЄС
Головна світлина – зі сторінки ЗНД у FB
Також читайте: Чому форум російської опозиції у Львові – не зрада
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар