Президент Південної Кореї пояснив, чому оголосив воєнний стан. Імпічменту він уникнув

НОВИНИ 07.12.2024 Коментарі 0

Національна асамблея в суботу не дійшла до голосування щодо імпічменту глави держави Юн Сок Йоля через відсутність кворуму. Перед цим засіданням президент просив вибачення у громадян і заявив, що він шкодує про оголошення воєнного стану в Південній Кореї.

«Я щиро шкодую і прошу вибачення у людей, які, напевно, були дуже здивовані», - зацитувало президента корейське видання Yonhap. Юн сказав це у телевізійному зверненні за кілька годин до голосування в парламенті щодо його імпічменту.

Президент Південної Кореї пояснив, що запровадив воєнний стан через «відчай», але визнав, що таке раптове рішення викликало «занепокоєння і незручності» у людей. «Я не уникну юридичної та політичної відповідальності, пов'язаної з цим оголошенням воєнного стану», - підкреслив Юн Сок Йоль.

Дещо раніше міністр оборони країни Кім Йон Хьон також публічно просив вибачення за те, що саме він запропонував президентові оголосити в Південній Кореї воєнний стан. 

Юн оголосив надзвичайний воєнний стан у несподіваній заяві ввечері 3 грудня, але скасував його через кілька годин після того, як підконтрольна опозиції Національна асамблея проголосувала за його відхилення.

У суботу, 7 грудня (чотири дні після того, як Юн оголосив воєнний стан через «антидержавну» діяльність, у якій він звинувачував у опозиційні сили) Національна асамблея провела голосування щодо подання про імпічмент під час пленарного засідання. Однак пропозиція не зібрала кворум у 200 голосів після того, як усі, крім трьох законодавців правлячої Партії влади народу (PPN) – представники Ан Чел Су, Кім Є Джі та Кім Сан Ук – бойкотували розгляд.

Усі 192 опозиційні депутати проголосували.

Після скасування подання Лі Чже Мен, лідер головної опозиційної Демократичної партії, пообіцяв імпічмент Юна за будь-яку ціну. «Ми програли і не змогли створити результат, якого хотіли», - сказав він у будівлі Національних зборів. «Однак ми ніколи не здамося».

Прем'єр-міністр Хан Дак Су заявив у своїй заяві, що зробить усе, щоб «швидко врегулювати поточну ситуацію» і забезпечити безпеку нації та повсякденне життя людей «без коливань».

Для ухвалення пропозиції потрібна була підтримка двох третин 300 членів парламенту, тобто щонайменше вісім із 108 законодавців PPN повинні були відійти від своєї офіційної лінії партії та проголосувати за імпічмент.

Більшість законодавців від PPN залишили пленарне засідання після участі в повторному голосуванні щодо законопроекту, який вимагає спеціального розслідування звинувачень першої леді Кім Кеон Хі в корупції, яке було врешті відхилено.

Спікер Національної асамблеї Ву Вон Шик закликав законодавців PPN повернутися до сесії та віддати свої голоси за подання про імпічмент.

Головна опозиційна Демократична партія та п'ять дрібніших опозиційних сил раніше подали клопотання про імпічмент, стверджуючи, що оголошення Юном воєнного стану є порушенням Конституції та інших законів.

Відповідно до закону, пропозиція про імпічмент має бути винесена на голосування протягом 24-72 годин після того, як вона була представлена на пленарному засіданні.

Як відзначають корейські ЗМІ, президент Юн Сук Йоль хоч і пережив спробу імпічменту у суботу, але його політичне майбутнє залишається нестабільним через зростання тиску щодо його відставки та загрозливих розслідувань. При цьому в країні відбуваються велелюдні мітинги та студентські демонстрації, учасники яких вимагають відставки глави держави. 

Законодавці від PPN здебільшого підтримували позицію партії, щоб уникнути повторення подібної кризи після імпічменту в 2016 році тодішнього президента Пак Кин Хе, що призвело до розколу консервативної партії та перемоги лібералів на позачергових президентських виборах у 2017 році.

Хоча Юн уникнув імпічменту, є серйозні сумніви, що він допрацює свій п’ятирічний термін на посаді. Опозиційна Демократична партія (ДП) заявила, що наступного тижня знову зробить подання про імпічмент.

Лідер ДП Лі Чже Мен звинуватив Юна в тому, що він є «організатором повстання», закликавши владу вжити необхідних процедур для швидкого розслідування щодо нього. А відповідно до закону, злочини повстання є винятками з президентського імунітету від кримінального переслідування.

Як повідомляють корейські видання, нинішні політичні потрясіння відбуваються в складний час для Південної Кореї, оскільки вона працює над зміцненням союзів зі Сполученими Штатами та іншими партнерами, щоб протистояти зростаючим загрозам з боку Північної Кореї на тлі поглиблення її військових зв’язків з росією.

Нестабільність також викликає занепокоєння щодо здатності Південної Кореї ефективно впоратися з невизначеністю в економіці та безпеці, особливо з поверненням колишнього президента США Дональда Трампа в Білий дім наступного місяця.

На світлині: Президент Південної Кореї попросив вибачення у співгромадян

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: