Координаційна рада Білорусі зацікавлена у контактах з Україною – Андрей Ягорав
Як білоруси поставилися до ідеї путіна та лукашенка розмістити ядерну зброю на території Білорусі та чи матиме кнопку від неї лукашенко, що стоїть за розмовами про можливу участь Білорусі в союзу росії, Китаю та Ірану? Про це й інше засновник Західного інформаційного центру Юрій Кміть поцікавився у голови Координаційної ради Білорусі Андрея Ягорава.
Розмова відбулася минулого тижня у Варшаві під час міжнародної експертної панелі «Платформа Білорусь 2030: відповідь на виклики».
Нагадаємо, усередині березня цього року стало відомо, що Координаційну раду Білорусі очолив Андрей Ягорав – політолог і методолог. За його кандидатуру у виборах, що складалися із трьох турів, проголосувало більшість людей.
- Як оцінюєш перспективи розміщення ядерної зброї на території Білорусі?
- Думаю,що на жаль, насправді це можливо.Ядерною зброєю путін пробує шантажувати і залякувати Захід, вимагати у нього якихось поступок. Якщо ядерна зброя повернеться в Білорусь, то лише під контролем росії. Давати цю зброю лукашенкові путін не буде – щоби не давати йому додаткові козирі для спротиву москві й ілюзії незалежності.
- Як народ, збройні сили РБ сприймають ідею розміщення російської ядерної зброї?
- Згідно з результатами соціологічних досліджень, приблизно 75% білорусів сприймають це вкрай негативно. Вони цього не хочуть. Адже серед білорусів, як і серед українців, іще жива пам’ять про аварію на Чорнобильській АЕС. Тому і до питань ядерної енергетики, і до ядерної зброї білоруси ставляться вельми обережно. І загалом у своїй масі білоруси виступають проти війни як такої. А розміщення ядерної зброї, на їхню думку – це крок до ескалації війни. Думаю, що це і населення, і військові, і навіть чиновники розуміють.
- Лукашенко повернувся з Пекіна задоволений – кажуть, що Білорусь можуть узяти в союз разом із Іраном, Китаєм і росією. І що ядерна зброя робить РБ більш потужним учасником такого союзу…
- Це такі повітряні замки. Адже Білорусь навіть на регіональному рівні не грає зараз серйозної ролі. Приблизно таке ж можна сказати і про вагу Білорусі у цьому гіпотетичному союзі з Китаєм: ані економічно, ні політично, ні культурно Білорусь не може мати серйозної ваги навіть для порівняння у такому геополітичному альянсі. Лукашенкові, можливо, й приємно, що до нього з цим звертаються, і він спробує загорнути і продати цю ідею білоруському населенню.
- Світлані Тихановській через різні причини не вдається налагодити діалог з офіційним Києвом. А Координаційна рада готова делегувати представництво до Києва і спробувати налагодити співпрацю?
- Так, звісно, Координаційна рада зацікавлена у будь-яких контактах і з офіційною владою, і з парламентом, і з громадянським суспільством України. Тому що Координаційна рада – це об'єднання демократичних сил та організацій громадянського суспільства Білорусі.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар