Білоруси повинні отримати громадянство України – петиція до Президента
Понад 9 тисяч голосів за неповних 6 днів зібрала петиція про надання громадянства іноземцям, які захищають Україну.
«Починаючи із 24.02.2022 в Україну кожного дня прибувають іноземці, які долучаються до захисту територіальної цілісності та суверенітету України. Сучасне законодавство України не передбачає надання таким особам громадянства України, а отже у випадку отримання каліцтва, смерті або полону іноземні добровольці та їхні сім'ї не матимуть належного соціального і правового захисту», - йдеться у тексті петиції.
Ініціаторка петиції Аліна Крамар зазначає, що у випадку потрапляння в полон обмін полоненого проводять із державою, чиїм громадянином він є. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну прибуло понад 2 тисячі громадян Республіки Білорусь.
«Ця категорія іноземних добровольців є найбільш незахищеною, оскільки Білорусь підтримує росію у війні проти України. Тож у випадку, коли громадянин Республіки Білорусь, який захищає територіальну цілісність і суверенітет України при виконанні бойового завдання, потрапить у полон, його передадуть до Республіки Білорусь, де за ст. 57, 58 Кримінального кодексу Республіки Білорусь до них може бути застосоване тимчасове або довічне позбавлення волі, а в гіршому випадку за ст. 24 Конституції Республіки Білорусь та ст. 59 Кримінального кодексу Республіки Білорусь – смертна кара», - аргументує авторка петиції.
Зважаючи на такі обставини, главу української держави просять надавати громадянство України іноземцям, які в умовах війни захищають територіальну цілісність і суверенітет України. Альтернативою громадянству може бути інший правовий статус, відповідно до якого іноземці та їхні сім'ї матимуть такий же соціальний та правовий захист, як і громадяни України.
Для реагування на звернення інституту Президента України необхідно зібрати 25 тисяч голосів. Проголосувати за таку ініціативу можна на сайті глави держави.
Ознайомитися з правилами і законодавчими актами щодо отримання громадянства України іноземцями та апатридами , які брали участь у захисті територальної цілісності та недоторканості України можна за цим посиланням.
За інформацією ресурсу opendatabot.ua, за останніх 6 років (інформація на серпень 2021-го року) громадянами України стали майже 40 тисяч іноземців.
За цей період кількість іноземців, які бажали отримати український паспорт зростала. Так, у 2015 році громадянство набули 6,5 тисяч осіб, а 2019 року склав 7,4 тисячі осіб.
Після запровадження карантинних обмежень кількість охочих жити в Україні трохи зменшилась. Так, у 2020 році громадянство отримали 4 532 іноземці.
У період із 2015 до 2020 року найчастіше новими громадянами України ставали мешканці колишніх радянських республік. У топі - російська федерація (15 944 нових громадян), Молдова (3 790), Азербайджан (2 721), Вірменія (2 172), Узбекистан (1 543). Найменша кількість країн Балтії: з Латвії — 61 людина, Литви — 53, Естонії — 16.
Нагадаємо, за словами керівника Білоруського кризового центру Олексія Францкевича, в Україні, окрім добровольців полків імені Кастуся Калиновського та «Пагоня», працюють сотні білоруських волонтерів.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар