Зеленський оголосить про звільнення верховного командувача України протягом декількох днів через розбіжності щодо війни, - CNN

ПЕРЕКЛАДИ 02.02.2024 Коментарі 0

Популярного головнокомандувача української армії Валерія Залужного в понеділок викликали на зустріч в Офіс президента та повідомили про його звільнення, розповіли CNN два джерела. Перед тим було чимало чуток про розбіжності у поглядах між Зеленським і Залужним.

Офіційної заяви не оприлюднено, тобто Залужний усе ще обіймав посаду станом на вечір середи, однак указ президента очікується до кінця тижня, повідомило одне із джерел CNN, що стане найбільшим військовим потрясінням Зеленського з початку повномасштабного вторгнення Росії майже два роки тому.

Чутки про зустріч і звільнення Залужного вибухнули у Києві в понеділок увечері, вірогідності пліткам додали розбіжності, які, як вважають усі, виникнули між президентом і його головнокомандувачем після провалу українського контрнаступу минулого року.

Кажуть, що напруга особливо зросла, коли Залужний описав війну з Росією як тупикову ситуацію в інтерв’ю для журналу The Economist у листопаді.

У понеділок речник президента Сергій Никифоров заявив CNN та іншим, що чутки про звільнення головнокомандувача армії не відповідають дійсності. Міністерство оборони також опублікувало повідомлення у своїх соцмережах: «Шановні журналісти, миттєва відповідь усім: ні, це неправда».
А сам Зеленський у своєму щоденному вечірньому зверненні в понеділок взагалі не згадував свого головнокомандувача.

Однак, зі слів достовірних джерел, на невеликому зібранні у своєму офісі в понеділок, на якому також був присутній міністр оборони Рустем Умеров, президент заявив, що «прийняв рішення звільнити головнокомандувача збройними силами». Свідчення збігаються і з іншими джерелами, зокрема у The Washington Post і Financial Times.

У розмові, названій «спокійною», Зеленський запропонував Залужному іншу посаду, яку Залужний відхилив.

Тоді президент України підкреслив своє рішення, зазначивши, що той факт, що Залужний відмовився від нової посади, не змінює факту його усунення з нинішньої посади.

CNN звернувся до офісу президента в середу з проханням про додаткові коментарі, але не отримав відповіді.

За словами старшого військового командира, із яким поспілкувалися журналісти CNN, уже обговорюють кандидатури двох імовірних інаступників.

Одним із них є нинішній голова Головного управління розвідки міністерства оборони Кирило Буданов, 38-річний генерал, який, як відомо, має тісні зв’язки із Зеленським і якого вважають представником нового покоління військових лідерів.

Відповідаючи на запитання CNN в інтерв’ю у вівторок, чи збирається він стати новим головнокомандувачем України, Буданов спростував інформацію, зауваживши, що навряд чи він би говорив із CNN у цей момент, якби таке призначення відбулося.

«Ми перебуваємо у війні, і всі сторони використовують усі доступні засоби, включно з інформаційною війною», - додав начальник військової розвідки.

Іншим фаворитом є Олександр Сирський, який зараз перебуває на посаді командувача Сухопутних військ України.

У Сирського не відповіли на спробу CNN зв'язатися з ним.

Незважаючи на невдачу контрнаступу України в досягненні істотного прогресу з витіснення російських військ на півдні і сході країни, Залужний залишається одним із найпопулярніших лідерів у країні.

Опитування, опубліковане Київським інститутом соціології у грудні, показало, що 88% українців підтримують верховного генерала. Рейтинг Зеленського, хоч і високий, був значно нижчим – 62%.
Опитування відбулося після того, як розбіжності між двома лідерами стали відкритою темою для обговорення у рамках війни.

«Так само, як у Першій світовій війні, ми досягнули рівня технологій, який поставив нас у глухий кут», - написав Залужний у The Economist у листопаді, коли стало ясно, що розгорнуті мінні поля

Росії та переважаючий вогонь важкої артилерії значною мірою завдали шкоди та завадили значним українським успіхам у контрнаступі.

«Скоріш за все, не буде глибокого і красивого прориву», а замість цього буде рівновага нищівних втрат і руйнувань, додав командувач армією.

Ці коментарі негайно викликали критику з боку Офісу президента.

«Якби я був військовим, то останнє, що я би зробив, це коментував пресі, громадськості те, що відбувається на фронті [і] що може статися на фронті… бо тоді ми полегшимо роботу агресора», - заявив тоді в ефірі українського телебачення заступник голови Офісу президента Ігор Жовква.

Зеленський не став відкрито критикувати Залужного, але сказав на прес-конференції у прямому ефірі у грудні: «Я чекаю дуже конкретних речей на полі бою. Стратегія зрозуміла: у нас є розуміння наших дій. Я хочу побачити деталі», - повідомляла агенція Reuters.

Розпочатий у червні контрнаступ України був її основною спробою відкинути російські сили з територій, які вони окупували з 2022 року, зокрема на півдні країни. Україна мала на меті наступ на південь від міста Оріхів до Азовського моря, розділивши сили Росії навпіл і перерізавши її сухопутний міст до Криму.

Але здобутки України були скромними. Її сили намагалися просунутися з Оріхова до Токмака, але дійшли лише до Роботиного, трохи більше ніж за 20 кілометрів (12,4 миль) на південь.

Відсутність прогресу в Україні призвела до того, що наприкінці грудня Збройні сили України закликали до величезної мобілізації близько півмільйона нових призовників. Наразі запит перебуває на розгляді у парламенті.

Один солдат, з яким CNN зв’язався, який зараз воює в районі Авдіївки на сході, сказав, що будь-яке рішення про звільнення Залужного було би помилкою.

«Він – гідний генерал. Наша влада хоче його скинути, тому що він їм не дуже зручний», - сказав військовий і додав: «Здається, «хлопці Зеленського» нас давно продали».

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: