Євросоюз торік заплатив рашистам за енергоносії 23 млрд євро

Економіка 22.05.2025 40

Попри значене скорочення споживання російських енергоносіїв, минулого року Євросоюз заплатив за них 23 мільярди євро. Про це заявив єврокомісар з енергетики Ден Йоргенсен під час дебатів у Європарламенті.

«До 2022 року половина вугілля, яке ми імпортували до ЄС, було російським. Ми повністю припинили імпорт. Частка нафти знизилася з 27% до 3%. І, нарешті, щодо газу: з 45% нашого газу, що надходив з росії 2022-го, до 13% сьогодні. Втім, торік ми все одно заплатили росії 23 мільярди євро за імпорт енергоносіїв», – цитує Йоргенсена «Радіо Свобода».

Він нагадав, що до 2027 року Єврокомісія планує поступово позбутися російського газу на ринках ЄС. Всі інші енергоносії з рф з європейського ринку хочуть прибрати до 2030 року. Йоргенсен розповів про введення нових правил, які дозволять відстежувати російський газ на ринку. У Єврокомісії очікують, що держави-члени ЄС напрацюють національні плани щодо поступової відмови від енергоносіїв з рф. Такі плани, за словами Йоргенсена пропонують подати вже цього року.

«Крім того, ми посилимо контроль над нелегальною нафтою, що потрапляє на ринок через російський тіньовий флот», – додав єврокомісар.

За його словами, такі рішення – це частина ширшого плану зі зміни торговельних відносин з росією у зв’язку з безпековими ризиками.

«З огляду на цей важливий зсув у політиці, ми не бачимо жодного можливого сценарію для майбутнього використання «Північного потоку» для транспортування російської енергії до Європи. Це відповідає інтересам нашої економічної безпеки… Ми робимо низку різних кроків. І всі вони ведуть нас в одному напрямку – до більш безпечного, сталого та диверсифікованого енергопостачання», – підсумував Йоргенсен.

За даними медіа, Євросоюз цього тижня запропонує міністрам фінансів країн «Групи семи» знизити обмеження максимальної ціни на російську танкерну нафту з 60 до 50 доларів США за барель.

Раніше, 6 травня  Єврокомісія презентувала план дій для повної відмови Євросоюзу від російських енергоносіїв.

Нагадаємо, 20 травня, ЄС і Британія запровадили нові санкції проти росії, висловивши сподівання, що Вашингтон зрештою приєднається до них. 17-й пакет санкцій ЄС проти рф спрямований, зокрема, проти майже 200 кораблів тіньового флоту, за допомогою якого росія продовжує транспортувати свої енергоносії в обхід санкцій. Водночас європейські союзники обговорюють те, як продовжувати тиск на москву, якщо США не будуть готові запровадити нові обмеження проти росії.  

Варто зазначити, що у тому ж 2024 році Євросоюз надав Україні найбільший обсяг фінансової допомоги: це еквівалент 17,3 млрд доларів США, із яких 3,2 млрд доларів – гранти. 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися