Як Покровськ став неприступним для ворога
На мапі війни Покровськ — не просто точка. Це — символ утримання. Бастіон, який стримує ворога. Минулоріч Покровськ став ціллю номер 1 для окупантів. Російське військове командування спочатку визначило прямий штурм міста як основну наступальну операцію для своєї кампанії літа-осені 2024 року, але згодом змінило план, оцінивши, що російські війська не зможуть захопити Покровськ фронтальним штурмом. Далі були спроби обійти місто, аби взяти його в кільце. Були й вкиди, що російські військові зайшли в місто. Але Покровськ стоїть.
Про це розповів в ефірі Українського Радіо офіцер управління комунікацій ОСУВ "Хортиця" Денис Гойко, - пише СпотКор.
Тут сформована абсолютно нова якість оборони: з бетону, сталі, дроту та інженерної логістики. Місто і навколишні райони стали плацдармом системної, глибокоешелонованої оборони, що дає відсіч навіть найбоєздатнішим наступальним підрозділам ворога.
Навколо Покровська створена ціла мережа невибухових загороджень, що обмежують мобільність противника та дають час на вогневе ураження. Це — не просто дріт і бетон. Це — система:
- Малопомітні перешкоди 151 480 метрів майже невидимої, але смертельно ефективної загрози;
- Бар’єрні рубежі типу "Єгоза" — 294 950 метрів колючого дроту, що обвиває підступи до міста кільцями сталі;
- Протитанкові піраміди (ПЗ-1, "зуби дракона") — 35 323 одиниці, які зупиняють бронетехніку там, де не вистачає мін;
- Загородження з колючого дроту — ще 5 208 метрів пасток для піхоти;
- Протитанкові рви — 119 727 метрів глибоких ритвин у землі, що ламають лінії маневру.
Крім того, облаштовано 94 "kill zone" — ділянок з максимально ускладненим проходженням, на яких ворог втрачає не лише техніку, а й темп наступу.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар