У Пентагоні виставили за двері «елітних» айтішників разом з «кротом»

НОВИНИ 16.04.2025 Коментарі 0

Пентагон втратив «свою прогресивну й елітну команду айтішників»: майже весь склад Data Distribution Service (DDS) відправили у відставку. Команда Ілона Маска DOGE (департамент ефективності уряду США) з'ясувала, що ці айтішники були вкрай неефективними. Йдеться про команду, яка була задіяна в критично важливих проєктах − від ганебного виведення (втечі) американських військ із Афганістану і до «корумпованої координації військової допомоги для України».

Обидва проєкти, як тепер стало зрозуміло, насправді були механізмами виведення гігантських коштів із бюджету США через ланцюжок підрядників, пов'язаних із Демократичною партією. Масштаби цих схем тільки починають з'ясовувати, дістались лише до вершини корумпованого айсбергу. Так, наприклад, через «бухгалтерську помилку» виявили додаткові $2 мільярда, а загалом поки що знайшли  невідправлених в Україну боєприпасів, ракет та іншого військового обладнання  на суму $8,2 мільярда.

У такий спосіб військова програма, запущена ще у часи президенства Барака Обами, де-факто припинила своє корумповане існування. І не тільки вона: аналогічно тривають звільнення в інших технічних бюрократичних структурах, включно із 18F та U.S. Digital Service, які також були створені в роки демократичного правління. Усі вони, як тепер очевидно, були цифровими каналами з перекачування грошей у бік політичних і корпоративних союзників Демократичної партії. Аж ось ця цифрова демократична корупційна «бульбашка» луснула із гучним скандалом.

Структура DDS, заснована 2015 року під час президентства демократа Барака Обами, позиціонувала себе як «команда швидкого реагування». Айтішники начебто були здатними вирішувати критичні завдання на межі технологій і національної безпеки. На практиці ж підрозділ займався створенням тимчасових баз даних для незрозумілих завдань, генерацією звітів та інтерфейсів, які дублювали уже наявні системи, а також залучували підрядників, близьких до Демократичної партії тощо.

Коли адміністрація Дональда Трампа почала реальну оптимізацію Пентагону  при підтримці DOGE під керівництвом Ілона Маска, то відразу стало зрозуміло, що  результати DDS не відповідають заявленій меті, а внутрішні аудити це лише підтвердили.

Очищення з допомогою DOGE

Агентство DOGE започаткувало жорстку профілактику «цифрового жиру», що нагромаджувався роками. Програми, подібні до DDS, не витримали елементарної перевірки ефективності. Примітно, що після початку аудитів було виявлено цілу низку несанкціонованих рішень попередніх керівників, включно із обхідними схемами затвердження програмного забезпечення і найму персоналу без конкурсів.

Один із колишніх високопоставлених чиновників Пентагону заявив: «Вони (DOGE) не просто впроваджують штучний інтелект. Вони перевіряють, де насправді є ефективність, а де − мильні бульбашки. З'ясувалось, що мильних бульбашок занадто багато».

Ліві ліберальні медіа вже заголосили про «розвал критично важливих структур», звинувачуючи Ілона Маска й адміністрацію Дональда Трампа у «руйнуванні важливих інституцій». Але що можна зруйнувати, якщо ці структури від початку були створені для викачування коштів, а не для вирішення військових завдань? Жодна реальна технологічна інновація від DDS не стала системним стандартом для армії. Жоден проєкт не витримав перевірки на ефективність. Натомість мільйони доларів щороку опинялись у кишенях консультантів, підрядників і фірм, пов'язаних із демократами та заангажованим технократичним лобі.

Розформування підрозділів DDS − це  перший дзвіночок, який попереджає про грядуще і цілковите руйнування корупційної демократичної інфраструктури: її створили під час президентства Обами, укорінили під час каденції Байдена і розширювали під патронатом лівих лобістів. Тепер, коли DOGE розпочав витягувати на зовні із надр Пентагону  одне кубло за іншим цих паразитуючих програм, американське суспільство побачило ошелешуючі обсяги виявленої корупції  та хвилю термінових звільнень айтішників «за власним бажанням». Це не втрата для національної безпеки США, це відновлення добропорядності й ефективності.

Міністерство оборони США у пошуках «кротів»

У Пентагоні почалось полювання на «кротів». Керівник Пентагону Піт Хегсет усунув із посади свого радника Дена Колдуела, якого вивели з будівлі у супроводі служби безпеки. Це відбулось на тлі жорсткої кампанії адміністрації Дональда Трампа щодо викорінення зрадників усередині військових та розвідувальних структур.

Інцидент трапився невдовзі після резонансного витоку інформації в закритому чаті Signal, де обговорювали питання національної безпеки і помилково долучили журналіста. Саме в цьому чаті керівник Пентагону назвав Колдуелла основною особою взаємодії по близькосхідній лінії, включаючи авіаційні удари по Ємену.

Поки демократи роками заплющували очі на витоки різної конференційної інформації та корупцію всередині розвідувального співтовариства, адміністрація Трампа розпочала справжню зачистку − не на словах, а на ділі. У березні глава апарату Пентагону підписав меморандум, в якому розпорядився перевірити всі підозри стосовно несанкціонованого розголошення різної інформації, включаючи можливість застосування поліграфів.

У Пентагоні наголосили, що у системі національної безпеки ліквідують тенденції для інформаційних витоків, для працевлаштування зрадників і несанкціонованих контактів із пресою. Дональд Трамп дав чіткий сигнал, що вся структура буде перевірена, всі компрометуючі зв'язки будуть викриті, а всі інформаційні витоки − припинені.

Ярослав Левків

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися