Українські перевізники розпочали акцію на трьох пунктах пропуску

НОВИНИ 20.02.2024 Коментарі 0

У вівторок, 20 лютого, українські перевізники розпочали мирну акцію біля ПП "Рава-Руська-Гребенне", "Краківець-Корчова" та "Шегині-Медика". Це відповідь на блокаду пунктів пропуску польськими протестувальниками.

Про те, що відбувається на одному з пунктів пропуску - "Краківець-Корчова" розповіла кореспондентка Суспільного з місця події.

Акція протесту стартувала о 12:00. Водії розмістили на вантажівках плакати з написами українською та англійською мовами: "Зніміть блокаду – поверніть українських водіїв додому", "Стоп блокаді на кордонах", "Втратить Україна – втрачатиме Польща", "Блокада України – зрада європейських цінностей" та іншими.

"Те, що роблять поляки, вже вийшло за будь-які межі. Сьогодні в нас тут є "Асоціація міжнародних автомобільних перевізників", ГО "Український транспортний союз", ГО "Міжнародні автомобільні перевізники України. Суть нашої акції – зупиняти польські автомобілі, які об'їжджають поза чергою і щоб вони стояли тут так, як наші стоять у Польщі", - каже голова ГО "Український транспортний союз у Львівській області" Олег Дубик.

До акції долучився перевізник Валерій Ошовський.

"Я долучився, бо несправедливо поляки блокують кордони і в тому числі об'їжджають своїми автомобілями черги. На цьому виходить великий заробіток в них. Наші водії дуже ображаються на це. В людей вривається терпець. Якщо вони відстоюють свої права, хай роблять це гідно і справедливо, а не роблять дискримінацію між країнами і людьми. Ми цього не забудемо ніколи", - говорить водій.

Голова ГО "Український транспортний союз у Львівській області зазначає, що польські вантажівки впускатимуть на територію України з тією затримкою, з якою поляки пропускають українські.

Як розповів в ефірі "Суспільне.Спротив" голова ГО "Міжнародні автомобільні перевізники України" Володимир Михалевич, мирна акція біля трьох міжнародних ПП "Рава-Руська", "Краківець" та "Шегині" триватиме з 20 лютого до 15 березня або до розблокування кордонів польськими мітингувальниками.

"Або стоять всі, або їдуть всі. Не може бути ситуації, коли українські автомобілі стоять, а польські будуть їхати. Розуміємо ситуацію з тим, чого вони хочуть. Але всі вимоги поляків є або до Євросоюзу, або до своєї влади, жодних претензій, вимог до України немає, тому це дуже дивна ситуація. Люди налаштовані дуже потужно, будуть стояти цілодобово", - каже Володимир Михалевич.

Водночас голова парламентського аграрного комітету Польщі Мірослав Малішевський вважає, що Польща не повинна боятися відповіді з боку України у питанні експорту збіжжя. Українська влада розглядає варіанти заборони ввезення агропродукції з Польщі у відповідь на блокаду кордону, - повідомило Польське радіо.

«Вимоги польських фермерів є слушними, а заяви українського боку не будуть небезпечними, оскільки Польща більше імпортує з України, ніж відправляє туди своїх товарів. Навряд чи Україна виграє від блокади кордону, тому я не очікую такого кроку у відповідь. Польські фермери не можуть в ім’я міжнародної солідарності брати на себе весь тягар допомоги Україні»,- заявив Мірослав Малішевський.

Фото – Олег Дубик/Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: