У справі Гринкевичів – новий фігурант: правоохоронці викрили "посередника" у мільярдних контрактах Міноборони

РОЗСЛІДУВАННЯ 20.02.2024 Коментарі 0

У мільярдній «схемі» Гринкевичів, імовірно, були спільники – два львівських підприємства з орбіти династії Панечко.

Про це у своєму розслідуванні пише СтопКор – далі подаємо текст без змін (за винятком ілюстрацій).

У резонансній справі родини Гринкевичів, яких підозрюють у розкраданні мільярдних коштів Міноборони, – нові ексклюзивні подробиці. Як стало відомо, у родинній "схемі" Гринкевичів, схоже, були і співучасники – два львівських підприємства, у яких спільний директор. Про це свідчать як дані джерел СтопКору у правоохоронних органах, так і окремі деталі постачання товарів для МО, ДСНС та Нацгвардії, що стали відомі після аналізу отриманих редакцією документів.

Як стало відомо редакції СтопКору з власних джерел у правоохоронних органах, встановлено особи "посередників", які допомагали укладати структурам з орбіти Гринкевичів контракти з силовими органами й проводити кошти. І головними співучасниками "схеми", згідно з наявними матеріалами, можуть бути посадові особи таких львівських підприємств, як ПП "УП Ренесанс" та ПВТП "Акрополіс", які, ймовірно, вступили в змову з Гринкевичами.
 

Так, як виявили правоохоронці, впродовж 2022-2023 років службові особи ПП "УП Ренесанс" та ПВТП "Акрополіс" за попередньою змовою із Гринкевичем Ігорем Володимировичем та його сином Гринкевичем Романом Ігоровичем, які контролюють групу підприємств ТОВ "Трейд Лайнс Рітейл", ТОВ "Будівельна компанія Сітіград", ТОВ "Перспектива "МІСТО БУД", ТОВ "Будівельний Альянс Монтажпроект", шляхом здійснення фінансово-господарських операцій між пов’язаними суб’єктами господарювання завищили ціни на товари військового призначення, зокрема: бронежилети, захисні шоломи, рюкзаки, розгрузки, одноразовий посуд тощо, які в подальшому постачались згідно з оборонними контрактами на адресу військових частин.

В ході аналізу документації встановлено, що сума договорів, укладених вищевказаними суб’єктами господарювання зі структурами МО, НГУ та ДСНС, перевищує 1 млрд грн.

Як свідчать матеріали справи, представники даних комерційних структур (зокрема, ПП "УП Ренесанс" та ПВТП "Акрополіс") внаслідок реалізації товарів за завищеною вартістю отримали колосальні бюджетні кошти. В подальшому ці гроші були перераховані на рахунки підприємств, ФОПів та фізичних осіб, які їм підконтрольні, нібито для придбання будівельних матеріалів, товарів, послуг, а також у якості надання фінансової допомоги. Дані операції мають ознаки фіктивності, а кошти, схоже, були використані ділками для забезпечення власних потреб, індивідуального збагачення та умисного заподіяння шкоди економічній безпеці України.

Лише задокументовані збитки від "схеми" продажу товарів оборонного призначення за завищеною вартістю становлять понад 65 млн грн.

Як стало відомо СтопКору, за вказаним фактом зареєстровано кримінальне провадження і здійснюються слідчі дії, спрямовані на подальше документування протиправної діяльності.

Варто наголосити на тому, що за даними інформаційно-аналітичних платформ, керівниками і підписантами ПВТП "Акрополіс" виступають Євген Джура та Андрій Панечко. Останній так само є й директором ПП "УП Ренесанс".

Крім того, за даними наших джерел, організовувати "родинну схему" Андрію Панечку, ймовірно, допомагали сини Володимир Панечко і Микола Панечко, а також його помічник Андрій Прохоровський.

До рук редакції СтопКору також потрапили окремі договори і цінові пропозиції, укладені "Акрополісом".
 

Аналіз цих документів підтверджує, що вказані субʼєкти системно завищували ціни на товари військового призначення, зокрема: бронежилети, захисні шоломи, рюкзаки, розгрузки, одноразовий посуд тощо, які в подальшому постачались згідно з оборонними контрактами на адреси військових частин. Загальна сума цих договорів  понад мільярд гривень. Що відомо про цих "посередників"?

Учасники схеми не відмовляють собі у розкішному способі життя. Так, Євген Джура має БМВ Х-6 чорного кольору 2020 року й мотоцикл Harley Davidson 2020 року випуску.

За даними реєстрів, Андрій Прохоровський має офіс у Києві, володіє на Київщині маєтком у с. Кодаки, а у Львові  готелем "СВ". Він пересувається на Лексусі LS білого кольору з київською реєстрацією. Згідно з даними судового реєстру, він також є фігурантом кримінального провадження 12022000000000510 від 13.06.22 року за ч. 4 статті 190, ч. 2 статті 209 ККУ.

Трохи детальніше про цю справу:

За наявними у правоохоронних органів даними, житель міста Києва Андрій Прохоровський, імовірно, організував у 2022 році протиправну схему імпорту та продажу в Україні шоломів та бронежилетів неналежної якості за завищеною вартістю, які в подальшому були поставлені Міністерству оборони України, внаслідок чого завдано шкоди національній безпеці України.

Зазначимо, що Прохоровський створив ТОВ "РА.ДА" та, ймовірно, увійшов в довіру до представників ТОВ "Перспектива містобуд", ТОВ "Будівельний альянс монтажпроект", ТОВ "Сіті град" та уклав з ними договори на постачання бронежилетів з Китаю та шоломів з Кореї, оскільки останні мали чинні контракти з Міноборони на постачання засобів захисту.

Загалом протягом 2022 року ТОВ "РА.ДА" у вказаний спосіб імпортувало та реалізувало 29840 шт. бронежилетів та 28500 шт. шоломів на суму близько 500 млн грнПрохоровський також фіктивно завищив видатки на логістичні послуги доставки вказаних товарів. Також відомо, що Прохоровський А.С., ймовірно, використовує чорнову бухгалтерію та фінансово-господарську документацію.

Встановлено, що 20 серпня 2022 року ТОВ "РА.ДА" імпортувало в Україну шоломи в кількості 10 тис. штук. Станом на дату перетину кордону в ТОВ "РА.ДА" не було сертифіката кінцевого споживача "Енд Юзера"  Міністерства оборони України.

За даними наших джерел, саме через Прохоровського та його ТОВ "РА.ДА", яке фігурує в згаданій кримінальній справі, Панечки завозили з Китаю каски і бронежилети для "схеми" з Гринкевичами. Причому логістикою цих постачань та всіма перемовинами разом з Прохоровським, за даними наших джерел, займався безпосередньо Володимир Панечко.

Члени родини Панечків теж "засвітились" завдяки дорогому способу життя і проблемам із законом.

Так, за даними джерел, Микола Панечко їздить на БМВ Х-6 чорного кольору 2022 року випуску і БМВ-7 чорного кольору теж 2022 року, Володимир Панечко – на Мерседесі Е-класу з київською реєстрацією 2022 року і БМВ-5 білого кольору 2022 року, а Андрій Панечко – на Тойота Прадо.

При цьому відомо, що 17 квітня 2023 року Андрій Панечко на даному авто втрапив у "пʼяну" ДТП.

Як свідчить витяг з ЄРДР, Панечко-старший також є фігурантом справи про зловживання впливом і розкрадання бюджетних коштів компанією "Акрополіс" за контрактами з Міноборони.

Варто додати, що, за даними джерел у Державній прикордонній службі, з початку 2022-го до 2024 року Володимир Панечко неодноразово виїжджав за межі України (Швейцарія, Італія  Рим і Мілан та ОАЕ) автомобілями Audi RS-5 Volkswagen Artion та BMW-7 як водій благодійної організації, що нібито здійснює автомобільні перевезення.

Тож постає питання: чи дійсно Панечко-молодший займався волонтерством, чи це суто прикриття для можливості безперешкодно залишити територію країни й уникнути відповідальності? Особливо у контексті викритої правоохоронцями "схеми".

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: