У компанії Цукерберга назвали країну-чемпіона з інформаційних операцій у світі
Компанія Meta (керує Facebook, Instagram I WhatsApp) ліквідувала близько двох десятків інформаційних операцій прихованого впливу по усьому світу. Головним джерелом такої онлайн-активності вкотре названо московію.
Як заявив цими днями на брифінгу президент Meta із глобальних зв’язків Нік Клегг, рф «залишається джерелом № 1 таємних операцій впливу, які ми зламали на сьогоднішній день - із 39 мережами, які були зламані в цілому з 2017 року». Іншими найбільш активними джерелами іноземного втручання, які виявила Meta, є Іран - із 31 виявленою мережею і Китай - 11 мереж. Про це повідомляє The Guardian.
Також Клегг розповів, що Meta, яка має понад 3 мільярди користувачів, була змушена видалити понад 500 000 запитів на генерацію за допомогою власних інструментів штучного інтелекту зображень Дональда Трампа та Камали Гарріс, Джей Ді Венса та Джо Байдена за місяць до дня виборів у США.
Серед виявлених випадків була російська мережа, яка використовувала десятки акаунтів у Facebook та фейкові новинні сайти для впливу на аудиторію у Грузії, Вірменії та Азербайджані.
Інша операція рашистів залучала ШІ для створення веб-сайтів фейкових новин, що імітували бренди Fox News і The Telegraph, для ослаблення підтримки України на Заході. А також поширювала пропаганду про роль росії в Африці через франкомовні ресурси та критикувала роль Франції у справах на цьому континенті.
За оцінкою фахівців Meta, операції впливу часто охоплювали низку платформ, сереж них: «Ютуб», «ТікТок», «Телеграм», «Реддіт» «Пінтерест» та інші. Деякі з них перемістили активність на майданчики з менш суворими заходами безпеки. Наприклад, підроблені відео про вибори в США, пов’язані з російськими операціями, публікувалися у соцмережі «Ікс» та «Телеграмі».
Водночас, за словами Ніка Клегга, хоча вони й побоювались масованого застосування технологій ШІ, «вражає» те, як мало штучний інтелект використовувався для спроб обдурити виборців у найбільш напружений рік на виборах у всьому світі.
Даючи оцінку впливу ШІ після хвилі опитувань у 50 країнах, включаючи США, Індію, Тайвань, Францію, Німеччину та Велику Британію, представник Meta сказав: «Були всілякі попередження про потенційні ризики таких речей, як діпфейки та кампанії з дезінформації за допомогою ШІ. Але це не те, що ми бачили та що відстежували в наших сервісах. Схоже, що ці ризики не реалізувалися значним чином, і що будь-який вплив такого характеру був скромним та обмеженим за масштабом».
Втім, Клегг застеріг від самозаспокоєння і зазначив, що відносно незначний вплив фальшивок із використанням генеративного ШІ для маніпулювання відео, голосами та фотографіями «дуже, дуже ймовірно зміниться».
«Очевидно, що ці інструменти будуть ставати все більш і більш поширеними, і ми будемо бачити все більше і більше синтетичного та гібридного контенту в Інтернеті», – сказав він.
Як пише The Guardian, оцінка Meta випливає з висновків Центру нових технологій і безпеки про те, що «оманливий контент, створений штучним інтелектом, дійсно формував передвиборчий дискурс у США, посилюючи інші форми дезінформації та розпалюючи політичні дебати». Щоправда, у відомстві заявили, що бракує доказів того, як це вплинуло на перемогу Дональда Трампа на виборах.
А взагалі, «самозаспокоєння не повинно закрадатися» до виборів 2025 року в Австралії та Канаді.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар