Спроба Сибіги порозумітись провалилась: у Польщі знову антиукраїнська істерія

НОВИНИ 05.12.2024 Коментарі 1

У Польщі депутати від правої консервативної партії "Право і справедливість" подали на розгляд Сейму проект закону про заборону бандерівської символіки. Вони хотіли, щоби це було обговорено на найближчому засіданні Сейму, але спікер Шимон Головня на це не погодився.

Законопроект про заборону популяризації бандерівської символіки буде розглянуто у січні. Про це повідомив спікер Сейму Шимон Головня. Тепер його мають винести на громадське обговорення, - повідомило Польське радіо.

Депутати "ПіС" хотіли, щоби це було обговорено на найближчому засіданні Сейму, але спікер на це не погодився: "Не бачу такої потреби, а оскільки це депутатський проект, який є важливим для поляків, він має пройти громадські обговорення. Консультації триватимуть місяць. І в січні зможемо тим проектом зайнятись".

Колишній голова Українського інституту національної пам’яті та нардеп від "ЄС" Володимир В’ятрович прокоментував черговий антиукраїнський випад у Польщі: "Польські політики вирішили зробити "крок назустріч" у відповідь на заяву українського МЗС. Вчора до Сейму було подано проєкт закону про внесення змін до закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу та Кримінального кодексу".

Нагадаємо, 26 листопада, у ході візиту до Польщі міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів у Варшаві двосторонні переговори з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським.

Серед іншого, дипломати, обговорили складні питання історичного минулого. Андрій Сибіга підкреслив, що українці, як і поляки, зацікавлені в тому, щоб між двома народами не було жодних непорозумінь.

"Кожна родина має право гідно вшановувати пам'ять своїх предків. І наразі в рамках спільної українсько-польської робочої групи під егідою міністерств культури двох країн працюємо над практичними механізмами вирішення справ, пов'язаних з пошуками та ексгумаціями. Ми маємо прогрес на цьому шляху і це відображено в нашій сьогоднішній спільній заяві”, - наголосив глава МЗС.

Зокрема, у згаданій Спільній заяві міністрів закордонних справ України та Республіки Польща Андрія Сибіги та Радослава Сікорського сказано: "Ми рішуче налаштовані розв’язати спірні питання нашого спільного минулого в ім’я загальнолюдських цінностей і в християнському дусі. У найкоротші терміни Україна та Республіка Польща започаткують діяльність спільної Робочої групи під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України та Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща з метою проведення фахової роботи та досягнення порозуміння між сторонами. Україна підтверджує відсутність перешкод для проведення польськими державними інституціями і приватними компаніями у співпраці з відповідними українськими інституціями пошукових і ексгумаційних робіт на території України згідно з законодавством України та заявляє про готовність позитивно розглядати заявки з цих питань".

Нагадаємо, що "Право і справедливість" (ПіС, пол. Prawo i Sprawiedliwość) – польська політична партія, заснована Лехом Качинським 13 червня 2001 року, коли він був міністром юстиції. "Право і справедливість" є консервативною, клерикальною партією. На сьогодні лідером цієї партії є Ярослав Качинський. Партія входить до Альянсу європейських консерваторів та реформістів.

Голова об'єднання українців "Закерзоння» Володимир Середа вважає партію клерикальною і, по суті, антиукраїнською. (За Вікіпедією).

Внаслідок останніх парламентських виборів, які пройшли 15 жовтня 2023 року,  партія "Право та справедливість" втратила владу.

Офіційний результат виборів був такий: "Право і Справедливість" отримала 35,3% голосів, опозиційна ліберальна "Громадянська коаліція" - 30,7%, коаліція лібералів та аграріїв "Третій шлях" - 14,4%, "Лівиця" - 8,6%, "Конфедерація" - 7,1%. Попри те, що "ПІС" здобув перше місце, партії не вдалось сформувати проурядову коаліцію. Її партнером по коаліції могла виступити тільки "Конфедерація", але їхніх мандатів бракувало для обрання прем'єра та формування уряду. Для цього потрібно було мати  мати більшість у щонайменше 231 голос.

Відтак, коаліцію сформували  "Громадянська коаліція", "Третій шлях" та "Лівиця", а прем'єром став Дональд Туск – лідер "Громадянської коаліції".

"ПіС" прагне реваншу, який частково має намір реалізувати на президентських виборах, що відбудуться у Польщі у другій половині наступного року. І схоже, на цих виборах, "пісівці" вчергове спробують спекулювати на антиукраїнській тематиці.

Фото – 26 листопада під час візиту до Польщі міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів у Варшаві двосторонні переговори з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським / МЗС

Support the project here:

DONATE

Відгуки

бандерівець
2024-12-05 11:34:10

старий качор остаточно поїхав кукухою......

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: