У Польщі Конституційний трибунал заблокував спробу Туска звільнити голову Національного банку

НОВИНИ 12.01.2024 Коментарі 0

Конституційний трибунал Польщі, у якому переважають судді, призначені колишньою владою "Права і справедливості", заблокував плани уряду прем'єр-міністра Дональда Туска притягнути до відповідальності голову Національного банку Адама Глапінського.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Bloomberg.

Судді найвищого конституційного суду Польщі постановили, що Сейм країни не може відсторонити голову центробанку згідно з чинним регламентом і повинен ухвалити закон, який вимагає більшості в три п'ятих голосів для такого кроку – так само, як і для чинних міністрів.

Конституційний трибунал пояснив, що зміни правил необхідні для захисту незалежності центрального банку від "втручання" з боку керівної більшості.

Національний банк Польщі привітав це рішення, заявивши, що "незалежність голови та центрального банку є ключовою цінністю серед європейських центробанків".

"Уряд Туска звинувачував Глапінського, союзника "ПіС", у тому, що він пристосував політику центробанку для того, щоб допомогти інтересам керівної партії "Право і справедливість", перешкоджаючи боротьбі з інфляцією та порушуючи Конституцію.

Серед іншого, у вересні голова центробанку несподівано схвалив різке зниження облікової ставки на 75 базисних пунктів, що викликало звинувачення в пособництві "Праву і справедливості" напередодні жовтневих виборів", сказано у повідомленні. 

Вони хочуть використати ситуацію з Камінським і Воншіком, щоб визнати прийняття бюджету на 2024 рік нелегальним, що остаточно має призвести до розпуску Сейму і Сенату та нових виборів.

Додамо, раніше польські ЗМІ повідомили, що "ПіС" хоче, щоб Президент Дуда направив закон про бюджет до Конституційного Трибуналу (TK), який "ПІС" повністю контролює, аби Трибунал визнав закон про бюджет нелегітимним, що мало б призвести до розпуску Сейму і Сенату та нових виборів.

Зокрема, PiS посилається на незаконність рішення про заборону голосування для Камінського і Вонсіка - ексдепутатів Сейму від "ПіС", яких днями арештували у так звані "земельній справі", позбавивши депутатських повноважень.

Фото з відкритих джерел 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: