Після невдалої мобілізації Насірову залишили електронний браслет і зобов’язання
Колишньому керівнику Державної фіскальної служби Роману Насірову, якого звинувачують в отриманні хабаря, продовжили термін дії процесуальних обов’язків іще на два місяці.
Насіров змушений прибувати за викликом до суду, не виїжджати за межі Київської області, повідомляти суду про зміну місця свого проживання, здати документи для виїзду за кордон і носити електронний браслет.
Термін дії процесуальних обов’язків визначили до 10 червня. Про це стало відомо з трансляції Вищого антикорупційного суду, повідомляє hromadske.
Як уже писав ЗІФ, напередодні, 9 квітня Роман Насіров не прибув на судове засідання, де мали відбутися дебати, а згодом винесення вироку у справі про отримання ним хабаря в розмірі 722 млн грн від мільйонера Олега Бахматюка за відшкодування податків його підприємствам. Захист Насірова заявив, що той добровільно мобілізувався до лав ЗСУ та почав вимагати скасування судового розгляду.
За даними «Укрінформу», його призначили на посаду сапера 1 інженерно-саперного відділення 1 інженерно-саперного взводу інженерно-саперної роти групи інженерного забезпечення з окладом у 2640 гривень. Однак після резонансу командир 101 окремої бригади охорони Генерального штабу імені полковника Геннадія Воробйова, до якої хотів долучитися Насіров, визнав наказ про його призов протиправним та скасував його.
За наказом головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського Військова служба правопорядку проводить розслідування за ознаками можливого перевищення повноважень, матеріали якого передадуть правоохоронцям.
Тож не виключено, що до наявних справ, у яких же фігурує ексочільник ДФВ, додасться ще й оця спроба «невдалої добровільної мобілізації» фактично просто із залу суду.
Суть справи: за версією слідства, Роман Насіров отримав понад 722 мільйони гривень хабаря, за що мав забезпечити відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у понад 3,2 млрд гривень. Слідство не називає імен, однак, за даними ЗМІ, ідеться про олігарха Олега Бахматюка, який є власником UkrLandFarming.
Крім того, у листопаді 2017 року Насірову вручили ще один обвинувальний акт: за версією слідства, він дав дозвіл на почергові виплати податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка, чим завдав збитків бюджету на два мільярди гривень, вважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. У травні 2024 року за Насірова внесли заставу в сумі 55 000 592 гривні, і він вийшов із-під варти, де перебував з 31 жовтня 2022 року.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар