Україна витратить ще 113 млн грн на консалтинг щодо угод з американцями
До 15 квітня Мінекономіки та Мінюст повинні залучити досвідчених консультантів для підготовки проєкту угоди про корисні копалині зі Сполученими Штатами. На це Кабмін виділяє 113 мільйонів гривень із резервного фонду держбюджету.
У відповідному розпорядженні Кабміну йдеться про те, що «на здійснення заходів, пов’язаних із наданням консультаційних послуг для підготовки проєкту зазначеної Угоди» 59 млн. грн підуть Міністерству економіки, а 54 005 грн – Міністерству юстиції.
Робиться це із благими намірами – «з метою захисту національних інтересів та формування позиції України з урахуванням специфіки законодавства обох країн під час підготовки узгодженої позиції України щодо процесу перемовин зі США для укладення Угоди щодо створення Інвестиційного фонду відбудови». А загалом, вже усі встигли збагнути, що через імпульсивність Дональда Трампа і непостійність його команди документи і «великі угоди» з ними краще 10 разів перечитати і вивірити, аніж потім розгрібати проблеми їхніх «швидких перемог».
Консультанти, яких планується залучити, повинні мати досвід у сфері управління державним боргом та зовнішніх запозичень. А також представляти міжнародні юридичні компанії. З їхньою допомогою готуватимуть переговорні позиції України щодо Угоди про створення Інвестиційного фонду відбудови.
Нагадаємо, що на початку березня Україна і США підготували спільний текст попередньої угоди, яка передбачає домовленість про наступну роботу над конкретною міжнародною угодою стосовно створення інвестиційного фонду. Поки що у угоді є лише політична рамка, яка описує утворення фонду, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Перше – прописана готовність спільно утворювати цей фонд. Друге – фонд буде управлятися спільно урядами України і США. Третє – внесок України складатиме 50% від майбутні надходжень з корисних копалин, надр і пов'язаної з цим інфраструктури. «Ця рамка дає уявлення про те, якою має бути наступна угода. Але над Угодою ми працювати не починали», – підкреслив прем’єр у березні.
Ця друга Угода повинна буде пройти ратифікацію Верховної Ради і Конгресу США. Працювати над її текстом буде спеціально створена група з відповідними директивами. «Очевидно, ми будемо залучати міжнародних юристів», – зазначив Шмигаль. За його словами, Україна готова підписати угоду про створення спільного інвестиційного фонду. Київ готовий до комунікації і очікує на зворотній зв'язок.
Документ, який розробили уряди США та України, наразі називається «Угода про встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови України». Спершу Штати там прописали вимоги, на які Україна погодитися не могла: закріпили борг у $350 млрд та обов'язок України віддавати по два долари за кожний наданий. Володимир Зеленський наголошував, що боргу в 350 млрд перед Штатами не існує – за три роки повномасштабної війни Вашингтон надав понад 100 млрд допомоги, але навіть їх не зобов'язували повертати. У фінальному тексті угоди борг вдалося прибрати, але її поки не підписано.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар