Насіров мобілізувався: популярна схема уникнення кримінальної відповідальності
Справа проти ексочільника Державної фіскальної служби Романа Насірова, яка вже перебувала на стадії судових дебатів і наближалася до вироку, тепер ризикує зависнути у воєнному межичассі через законодавчі лазівки.
9 квітня 2025 року обвинувачений екскерівник ДФС Роман Насіров не прибув на засідання у ВАКС. Захист зазначив, що Насіров був призваний до лав ЗСУ під час мобілізації, тому не може прибути до суду. Зробив він це добровільно. Також на цій підставі захист подав клопотання про зупинення провадження, повідомляє Transparency International Ukraine.
Прокурорка заперечила проти зупинення провадження, оскільки спочатку треба здійснити виклик Насірова до суду. До того ж він може брати участь у засіданнях дистанційно. Натомість суд вирішив відкласти розгляд цього питання для збору інформації. Наступне засідання запланували провести 11 квітня.
Також повідомляється, що справа Насірова перебуває на стадії судових дебатів і наближається до вироку. Під час дебатів встигла виступити прокурорка, і вже почав свій виступ інший обвинувачений Новіков. Надалі в дебатах мав виступити сам Насіров та захисники, після чого мало бути останнє слово обвинувачених, а тоді суд повинен був піти в нарадчу кімнату для винесення вироку.
Однак схоже, що тепер через мобілізацію фігуранта вирок йому можуть і не винести (принаймні найближчим часом).
Нагадаємо, що у травні минулого року парламент дозволив звільняти засуджених від відбування покарання в обмін на проходження контрактної військової служби, однак позбавив такого права топкорупціонерів. Це демонструє законодавчий підхід до неможливості «ухилення» від покарання за топкорупцію в обмін на військову службу.
Колишнього головного податківця Романа Насірова звинувачують у причетності до «газової справи» екснардепа Олександра Онищенка, в котрій він із пособником, на думку обвинувачення, видав незаконний наказ про відтермінування рентної плати за користування надрами. Через це держава, ймовірно, зазнала близько 2 млрд грн збитків.
Справу екснардепа Олександра Онищенка почали розслідувати ще в 2015 році. За версією НАБУ, Онищенко організував схему з продажу газу ДП «Укргазвидобування» підконтрольним компаніям на фіктивних біржах за заниженими цінами. Ті ж продавали газ споживачам за цінами ринку, а працювала схема на різниці вартості – таким чином організатори заробляли, а держава отримала збитки.
Як кажуть в антикорупційних органах, роль Насірова в цій схемі полягала в тому, що він дав своїм підлеглим з органів ДФС незаконну вказівку розтермінувати податкові борги ТОВ «Фірма «Хас», ТОВ «Надра Геоцентр» та ТОВ «Карпатнадраінвест» (усі три підконтрольні Онищенку).
У справі також фігурує ексголова департаменту Державної фіскальної служби Володимир Новіков. За версією слідства, він імовірно був пособником Насірова у виявлених зловживаннях.
До початку роботи ВАКС справу Насірова слухав Шевченківський райсуд Києва. У жовтні 2019 року вона потрапила до ВАКС, де досі триває її судовий розгляд. При цьому через закінчення строку давності Насірова у вересні 2023 року вже звільнили від відповідальності за службове підроблення.
Також Роман Насіров обвинувачується в отриманні рекордного хабаря у 722 млн грн. За версією слідства, він отримав ці кошти від власника агрохолдингу «Укрлендфармінг» бізнесмена Олега Бахматюка. У цій справі продовжують досліджувати докази.
На світлині: після появи Романа Насірова в залі суду під ковдрою він став героєм інтернет-мемів
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар