Збитки на 58 мільйонів: підлеглі Садового фігурують у новій справі
Кримінальне провадження пов’язано з багатостраждальним будівництвом сміттєпереробного заводу у Львові. Слідство у цій справі вважає, що привласнення коштів на суму 58 млн грн під час реалізації даного проєкту здійснили посадові особи ЛКП «Зелене місто» та комерційної структури. А також – що йдеться про міжнародні кредитні кошти, які були надані Європейським банком реконструкції і розвитку.
Мова – про кримінальне провадження за № 42025140000000011 від 14.01.2025 року за ч. 4 ст. 191 КК України, слідство у якому здійснює слідчий відділ розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ НП у Львівській області за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури, - повідомляє Leopolis.news .
Як вбачається з ухвали Галицького районного суду Львова від 18.03.2025 року, цю справу було відкрито за фактом ймовірного привласнення представниками одного із Товариств за попередньою змовою із посадовими особами ЛКП міжнародних кредитних коштів ЄБРР в ході виконання умов договору відносно робіт «Будівництво муніципальних потужностей для механічної та біологічної переробки твердих побутових відходів (фаза 1) у м. Львові».
У ході досудового розслідування було встановлено, що у рамках вказаного договору, укладеного 18.05.2021 року з представництвом польської фірми, передбачалось розроблення підрядником проєктно-кошторисної документації стадії «П» та «ТЕО». Вартість розроблення проєктно-кошторисної документації становила 1,4 млн євро (60 млн грн).
Слідство також встановило, що перед укладенням цього договору на замовлення ЛКП було розроблено аналогічну проєктно-кошторисну документацію, яка виконувалась ТОВ. Вказану документацію посадовими особами комунального підприємства було передано підряднику.
Однак у подальшому, з метою привласнення коштів, було укладено договір від 29.10.2021 року з ТОВ – на корегування раніше розробленої проєктно-кошторисної документації (стадії «П» та «ТЕО»). Попри те, що контрактом передбачалось виготовлення нової документації. В рамках виконання вказаного договору ТОВ надало послуги з корегування проєктно-кошторисної документації, вартість яких становила 2 млн грн.
У вересні 2023 року за відкориговану проєктно-кошторисну документацію (стадії «П» та «ТЕО») посадовими особами ЛКП було здійснено оплату на суму 60 млн грн за нібито розроблення нової документації, фактична вартість якої становила 2 млн грн.
Таким чином, вважає слідство, посадові особи ЛКП та комерційної структури здійснили привласнення коштів шляхом оплати за фактично не надані послуги з розроблення нової проєктно-кошторисної документації, що призвело до нанесення збитків місцевому бюджету на суму 58 млн грн.
Ухвала Галицького райсуду Львова, у якій викладено дані відомості, стосується розгляду клопотання слідчого про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні (йдеться про доступ з можливістю вилучення до низки оригіналів документів, зокрема, до контракту від 18.05.2021 року з усіма додатками та додатковими угодами, до документів щодо проектування та будівництва заводу).
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар