Наразі нема достовірної інформації, хто насправді був на борту Іл-76, - Буданов

НОВИНИ 27.01.2024 Коментарі 0

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з рідним та близькими українських військовополонених. Головною темою обговорення стала ситуація з падінням російського військового літака Іл-76М в Бєлгородській області рф 24 січня, на борту якого, за інформацією пропагандистських ресурсів держави-агресора, нібито перебували українські полонені.

Про це повідомли у Координаційному штабі.

На запитання родичів Оборонців відповідали голова Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, начальник ГУР МОУ Кирило Буданов, перший заступник голови СБУ Сергій Андрущенко, секретар координаційного штабу Дмитро Усов, заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов, керівник Об’єднаного центру Служби безпеки України Андрій Пастернак.

Зокрема, Голова Коордштабу Кирило Буданов вчергове підкреслив, що наразі відсутня достовірна та вичерпна інформація з приводу того, хто міг насправді перебувати на борту згаданого літака.

«Ми збираємо та ретельно аналізуємо всю наявну інформацію з цього приводу з дуже багатьох джерел. Наразі відсутні відомості, які б вказували на те, що в тому літаку могла перебувати така кількість людей. Водночас версія російської пропаганди про те, що вказаний Іл-76М міг перевозити 65 українських військовополонених на обмін досі викликає багато запитань», - зазначив начальник ГУР МОУ.

Сергій Андрущенко у свою чергу додав, що останні дії росії свідчать про те, що вони намагаються приховати справжні причини авіатрощі від світової громадськості. «Росія відразу заявила, що не допустить міжнародних експертів до розслідування катастрофи Іл-76М. Проте Україна буде задіювати всі інструменти, аби зʼясувати істинні причини того, що сталося, так і те, хто або що насправді перевозилося в тому літаку», - зазначив представник СБУ.

Водночас, за його словами, для збору всієї необхідної інформації потрібно більше часу.

Сергій Андрущенко наголосив, Службою безпеки України, на виконання рішення Коордштабу були забезпечені усі необхідні заходи безпеки для забезпечення режиму тиші на місці проведення обміну.

Під час зустрічі Дмитром Усовим було озвучено, що російська сторона на неодноразові звернення, з великою затримкою надала відповідь, пославшись на один із списків, раніше опублікованих на російських пропагандистських ресурсах.

Координаційний штаб зі свого боку підтверджує, що 65 українських Оборонців з цього списку дійсно планувалося повернути в Україну в межах запланованого обміну 24 січня.

Водночас опитані родичі українських Оборонців зі згаданого списку, ознайомившись з відеоматеріалами, продемонстрованими російськими пропагандистами нібито з місця авіатрощі, наразі не знайшли особливих ознак на оприлюднених фрагментах тіл, які б вказували на їхніх рідних.

Представники Координаційного штабу підкреслили, що родини військовополонених будуть проінформовані про долю їхніх рідних, щойно уповноважені органи володітимуть чіткою та достовірною інформацією з цього приводу.

Координаційний штаб наполягає на всебічному та компетентному міжнародному розслідуванні цієї події та зробить все можливе, аби правда була встановлена.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: