Кібератаки рф проти України – воєнний злочин, - СБУ

НОВИНИ 31.03.2023 Коментарі 0

Результати кримінальних проваджень Служби безпеки України щодо російських кібератак на Україну Міжнародний трибунал має розглядати як воєнний злочин. Таким чином можна притягнути до відповідальності вище військово-політичне керівництво країни-агресора, зокрема і спецслужб.

Таку думку висловив начальник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк під час щорічної Всеукраїнської  науково-практичній конференції, яку проводить Національна академія української спецслужби.

«Сьогодні, коли постало питання Міжнародного трибуналу щодо злочинів рф в Україні, то і російські кібератаки потрібно розглядати як воєнний злочин. Наприклад, ті ж кібератаки на об’єкти енергетики, особливо в зимовий час. Виведення цих систем із ладу спричиняє жертви і серед цивільного населення. А це – справжній воєнний злочин», - цитує Іллю Вітюка пресслужба СБУ у своєму ТГ-каналі.

Минулого року російські кіберзлочинці утричі збільшили кількість атак на Україну – здебільшого на цивільну інфраструктуру; енергетичну та логістичну та державну.

«Якщо говорити про персональну відповідальність за ці злочини, то нести її мають не лише виконавці, а й люди, які віддають подібні злочинні накази. Наприклад, має бути покараний директор фсб, очільники інших російських спецслужб», - вважає Ілля Вітюк.

Ректор Національної академії СБУ Андрій Черняк підкреслив, що для відповідних процесуальних кроків Україна потребує законодавчих змін. Зокрема, необхідно розробити уніфіковане визначення поняття «кібервійни».

«Законодавче врегулювання питання «кібервійни» допоможе сформувати єдину стратегію протидії викликам у кіберпросторі. Ми готові долучитися до такого наукового дослідження і узаконення відповідної термінології», - зазначив ректор.

Минулого року департамент кібербезпеки СБУ нейтралізував понад 4,5 тисячі кібератак на Україну.

Також читайте: 

Російські спецслужби придумали спосіб отримати розвідінформацію
Послідовність кібернетичних, ракетних, інформаційних атак рф – це сценарії «гібридної війни»
Росія посилює кібератаки: від Львова до США
Зізнання американського генерала: кібер-війська США воюють на боці України

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: