Ексгумаційні роботи у Плужниках триватимуть ще кілька днів
Команда польських дослідників вже розкопала всі останки з братського поховання в Пужниках на заході України. Більшість із них – жінки та діти Ексгумаційні роботи на місці розкопок триватимуть ще кілька днів, а потім дослідники зможуть повернутися до Польщі.– повідомив репортер RMF FM Якуб Рибський.
Братнє поховання вже закопують. Водночас медики проводять антропологічні аналізи знайдених останків, а вчені відбирають генетичний матеріал з кісток, який згодом буде досліджено в лабораторії в Щецині, – сказано у повідомлені.
У могилі було знайдено кістки щонайменше 42 осіб , але точна кількість жертв, їхня стать, вік та причина смерті будуть відомі після завершення антропологічних аналізів.
Нагадаємо, що недавно заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос повідомив, що завершується польовий етап дослідження у межах українсько-польської експедиції на території колишнього села Пужники на Тернопільщині.
«Станом на сьогодні віднайдено останки понад 30 осіб. Ексгумовано більше як 20 осіб. Крім того, було виявлено і вилучено досить значну кількість артефактів: ґудзиків, черевиків, монет, хрестиків. Остаточне число можна буде встановити лише після вилучення усіх останків та проведення антропологічних досліджень. Наразі спільна експедиція працює дуже чітко та злагоджено», - зазначив Андрій Наджос.
Він також підкреслив, що Україна та Польща домовилися про те, що перепоховання останків відбудеться на кладовищі на території села Пужники.
«Ця історія може стати новітньою сторінкою у спільному трактуванні минулого. Ми шукаємо те, що нас об’єднує, а не те, що роз’єднує. Наше доброзичливе ставлення мотивує польських партнерів допомагати нам в проведенні пошукових робіт на території Польщі», - додав Андрій Наджос.
Як вже повідомляв ЗІФ, роботи з ексгумації почалися вранці 24 квітня і проводяться на території села Пужники у Тернопільській області. До групи дослідників входять фахівці з Фонду «Свобода і демократія», науковці з Поморського медичного університету та представники Інституту національної пам'яті, а також беруть участь представники української фундації «Волинські старожитності».
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар