Цей саміт визначив основний характер того, як виглядає справедливий мир, - Салліван

НОВИНИ 17.06.2024 Коментарі 0

"Цей саміт визначив основний характер, основний фундамент того, як виглядає справедливий мир. І це принципи Статуту Організації Об'єднаних Націй, принципи міжнародного права, поняття суверенітету та територіальної цілісності, а також основне положення про те, що жодній нації не можна дозволяти завойовувати іншу націю силою. Крапка", - цитує Голос Америки Джейка Саллівана.

І це створило платформу, "на якій Україна може стояти, рухаючись вперед, щоби вести переговори з позиції впевненості, щоби забезпечити свій суверенітет і територіальну цілісність і забезпечити справедливий мир, на який заслуговує народ України", додав радник Білого дому.

"Робочі групи сьогодні дали поштовх до практичних кроків, які всі ми повинні вжити разом щодо продовольчої безпеки, ядерної безпеки та, звичайно, повернення викрадених дітей, а жахливий акт викрадення цих дітей, вилучення їх із їхніх домівок і родин, має бути виправлений, а ці діти повинні бути повернуті", - сказав посадовець.

Кажучи про вимоги путіна щодо миру в Україні, які президент озвучив напередодні, Джейк Салліван сказав, що жодна відповідальна країна не скаже, що це розумна основа для миру.

"…він (Путін-ред. ГА) сказав, що Україна не тільки повинна відмовитися від території, яку зараз окупує Росія, але Україна має залишити додаткову суверенну територію України, перш ніж Росія почне переговори. І Україна повинна роззброїтися, щоб стати вразливою для майбутньої російської агресії. Жодна відповідальна нація не може сказати, що це є розумною основою для миру. Це суперечить Статуту ООН, базовій моралі, здоровому глузду", - заявив Салліван.

Натомість, за його словами, бачення миру, яке підтримали на саміті багато різних країн, ґрунтується на принципах, яких вони дотримуються, які роблять усіх безпечними.

"Це правильне бачення шляху вперед. Отже, з нашої точки зору, цей саміт є важливою віхою на шляху до справедливого миру, і Сполучені Штати Америки з гордістю йтимуть цим шляхом разом з Україною, доки Україна не переможе і запанує мир", - сказав Салліван.

Україна працює з міжнародною спільнотою над посиленням міжнародної допомоги, заявив під час прес-конференції на Саміті в Швейцарії президент Зеленський. На питання журналіста Голосу Америки Богдана Цюпина, чи є, як сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг, допомога Україні недостатньою та запізнілою, президент Зеленський відповів: «Допомога є. Є серйозні пакети. Чи її достатньо, щоб перемогти? Ні. Чи вона запізнюється? Так. Чи буде посилення цих пакетів? Працюємо над цим. Працюємо щоденно».

Нагадаємо, під час Глобального саміту миру у Швейцарії, який відбувся 15–16 червня, учасники узгодили спільну позицію щодо трьох пунктів: продовольча безпека, ядерна та енергетична безпека й звільнення всіх полонених і депортованих українців і українок, дорослих і дітей, яких викрала Росія. Ключові принципи щодо цих елементів задля справедливого та сталого миру викладені у Спільному комюніке про основи миру.

"Цей Саміт став наймасштабнішим міжнародним заходом заради України та миру – у ньому взяли участь 101 країна та міжнародна організація, що представляють усі частини світу та континенти – Латинську Америку, Близький Схід та Азію, Африку, Європу, Тихоокеанський регіон, Австралію, Північну Америку. Дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні. Саміт дав змогу кожному з учасників продемонструвати глобальне лідерство. Фактично цей захід є першим кроком до справедливого миру, що ґрунтується на Статуті ООН і базових принципах міжнародного права.

У комюніке учасники Саміту наголосили, що використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю, а українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька АЕС, мають працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України та наглядом МАГАТЕ.

Спільне комюніке також містить пункт про безперебійне виробництво й постачання продуктів харчування. Напади на торговельні судна, цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними. У комюніке наголошується: продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю.

Військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну, а всі депортовані та незаконно переміщені українські діти й цивільні – повернуті в Україну.

Це три з десяти пунктів Формули миру, яку Президент Володимир Зеленський презентував у листопаді 2022 року, під час зустрічі G20 в Індонезії. Робота щодо решти пунктів буде продовжена разом зі світовою спільнотою у визначених на Саміті робочих форматах", - повідомив Офіс президента.

Спільне комюніке про основи миру, Швейцарія, 15–16 червня 2024 року:

"Війна Російської Федерації проти України, що триває, продовжує спричиняти масштабні страждання людей та руйнування, а також створювати ризики та кризи з глобальними наслідками для світу. Ми зібралися у Швейцарії 15–16 червня 2024 року, щоб посилити діалог на високому рівні щодо шляхів до всеосяжного, справедливого та стійкого миру для України. Ми вкотре наголошуємо на резолюціях Генеральної Асамблеї ООН A/RES/ES-11/1 від 02.03.2022 та A/RES/ES-11/6 від 23.02.2023 та підкреслюємо нашу відданість дотриманню міжнародного права, включно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй.

Цей Саміт був побудований на базі попередніх дискусій, які відбулися на основі Української формули миру та інших мирних пропозицій, що відповідають міжнародному праву, включно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй.

Ми глибоко цінуємо гостинність Швейцарії та її ініціативу прийняти Саміт високого рівня як вияв її твердої відданості сприянню міжнародному миру та безпеці.

У нас відбувся плідний, усебічний і конструктивний обмін різними думками щодо шляхів досягнення основи для всеосяжного, справедливого та стійкого миру на базі міжнародного права, включно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй. Зокрема, ми підтверджуємо нашу відданість утриманню від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави, принципам суверенітету, незалежності й територіальної цілісності всіх держав, включно з Україною, у межах їх міжнародно визнаних кордонів, включно з територіальними водами, і вирішенню спорів мирними засобами як принципам міжнародного права.

Окрім того, ми маємо спільне бачення щодо таких важливих аспектів:

1) По-перше, будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю. Українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька атомна електростанція, повинні працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом.

Будь-яка загроза або використання ядерної зброї в контексті війни в Україні є недопустимими.

2) По-друге, глобальна продовольча безпека залежить від безперебійного виробництва та постачання продуктів харчування. У зв’язку з цим вільне, повне та безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів на Чорному та Азовському морях є надзвичайно важливими. Напади на торговельні судна в портах і на всьому маршруті, а також на цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними.

Продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно та вільно постачатися зацікавленим третім країнам.

3) По-третє, усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші українські незаконно утримувані цивільні особи мають бути повернуті в Україну.

Ми вважаємо, що досягнення миру вимагає залучення та діалогу між усіма сторонами. Тому ми вирішили в майбутньому вжити конкретних заходів у вищезазначених сферах із подальшим залученням представників усіх сторін.

Статут Організації Об’єднаних Націй, включно з принципами поваги до територіальної цілісності та суверенітету всіх держав, може й буде слугувати основою для досягнення всеосяжного, справедливого та стійкого миру в Україні".

Фото – радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван під час Саміту миру, Швейцарія, 15–-16 червня 2024 року/Офіс президента України

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: