Білорусь лукашенка-путіна: приготування до ескалації тривають
Режим лукашенка у Білорусі продовжує різнопланові заходи для підтримування політичної та військової напруженості, спрямованої насамперед на Україну, Польщу і країни Балтії.
Одним із таких способів тиску є постійні військові навчання на всіх полігонах країни, що тривають із квітня 2022 року. Ці заходи в черговий раз продовжено до 25 грудня цього року, зазначає аналітичний відділ Державної прикордонної служби України.
Відбуваються також регулярні раптові перевірки військових частин з боку міністерства оборони.
Днями підрозділи ракетних і радіотехнічних військ висунулися у призначені райони та розпочали виконання бойових завдань. Задіяли зенітно-ракетні комплекси С-300 та С-400, а також радіолокаційні станції
Згідно з інформацією від 17 грудня, білоруські військові розгорнули масштабне військове угруповання у Брестській і Гомельській областях.
Уздовж усього українсько-білоруського державного кордону розгорнуті такі сили та засоби збройних сил Білорусі:
- десантно-штурмовий батальйон 38-ої десантно-штурмової бригади біля Ужова та на південь від Пінська Брестської області;
- два загони 5-ої бригади спецназу поблизу Іванова Брестської області і Приболовичів Гомельської області;
- парашутно-десантний батальйон 103-ої окремої повітряно-десантної бригади поблизу Лельчицького району, Брагима та Зябрівка Гомельської області;
- тактичну групу 51-ої артилерійської бригади на південь від міста Гомель;
- реактивну артилерійську батарею 336-ої реактивної артилерійської бригади поблизу Зябрівки Гомельської області.
Угруповання включає 1 840 військовослужбовців, до 68-70 одиниць БТР, 24 артилерійських системи і три системи залпового вогню.
Окрім цього, режим у Білорусі продовжує здійснювати гібридні атаки на Польщу і країни Балтії через штучну міграційну кризу й активізацію діяльності своїх спецслужб. За даними Прикордонної охорони Польщі, від початку цього року на польсько-білоруському кордоні зафіксовано понад 25,7 тисяч спроб його незаконного перетину. Мігранти, затримані цього року на кордоні з рб, прибули із 53-ох країн.
На дії лукашенка та його системи не можуть не зважати країни-сусідки Білорусі. Так, міністр оборони Латвії Андріс Спрудс зустрівся з міністром національної оборони Канади Біллом Блером. Обговорили питання регіональної безпеки, збільшення розширеної бойової групи НАТО у Латвії до рівня бригади та підтримку України.
Литва тим часом уклала контракт на 200 млн євро на постачання додаткових систем протиповітряної оборони NASAMS.
Уряд Литви схвалив створення державної комісії з координації підготовки до прийому німецької бригади. Причому німецькі військові можуть прибути у Литву зі своїми сім'ями.
Не залишилася осторонь і Польща – у Варшаві, у штаб-квартирі міноборони, відбулася урочиста церемонія вступу Владислава Косиняка-Камиша на посаду міністра національної оборони. Серед пріоритетів військової політики він назвав подальшу модернізацію армії та збільшення чисельності збройних сил.
Також відбулася конференція з підготовки до найбільшого навчання сухопутних військ НАТО в Європі Dragon-24 – у лютому 2024 року на території Польщі.
Що стосується перебування у Білорусі приватної військової компанії "вагнер", то, за найсвіжішими даними, у таборі найманців поблизу села Цель протягом листопада-грудня зменшилася кількість автомобільної техніки – на 30%. Для порівняння, станом на початок жовтня у таборі найманців перебувало понад тисяча авто (переважно легковиків та автобусів). За припущеннями, техніку могли вивезти до росії і передати російським військовим.
Звичайно, у лукашенка діють за прямими вказівками із кремля. Останній продовжує цілеспрямовано здійснювати заходи для подальшого втягування Білорусі в залежність від росії. У тому числі через формати СНД, ОДКБ і ШОС.
До слова, тиждень тому в Мінську відбулося 19-те засідання керівників органів безпеки та розвідувальних служб країн СНД. Самопроголошений президент Білорусі лукашенко не зміг утриматися від низки заяв. Зокрема, про чергові звинувачення Заходу у поглибленні військового протистояння та ядерної небезпеки і наголосив на необхідності посилити діяльність зовнішньої розвідки з добування насамперед прогнозної інформації.
Паралельно із цим лукашенко зміцнює внутрішню безпеку свого режиму – посилює силові структури, насамперед КДБ та МВС.
Також змінили законодавство – працівникам КДБ дозволили застосовувати зброю навіть у натовпі – попри ризики для невинних людей, та стріляти у бік вибухонебезпечних сховищ. А ще координувати діяльність решти держорганів та організацій боротьби з тероризмом: МВС, внутрішні війська, збройні сили, прикордонну службу й інші органи.
Що цікаво, насичену і без того силовиками країну "ябацька" насичує новими структурами. Нещодавно міністр внутрішніх справ РБ кубраков відвідав загін спеціального призначення, свіжосфорований для боротьби з диверсійно-розвідувальними групами та незаконними збройними формуваннями "Торнадо". Причому його озброїли мінометами і крупнокаліберними кулеметами на базі пікапу, мінометами на базі судна на повітряній подушці, автоматичними станковими гранатометами, квадроциклами, в тому числі зі змонтованими протитанковими ракетними комплексами.
Фото – скриншот відео
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар