25-й «Рамштайн»: Україні надано техніки і спорядження на 2 млрд євро

АНАЛІТИКА 10.01.2025 Коментарі 0
Олександр Левченко

Олександр Левченко

Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)

9 січня на базі «Рамштайн» у Німеччині відбулося 25-те засідання Контактної групи з питань оборони України. Президент Володимир Зеленський закликав партнерів виконати обіцянки щодо посилення ППО України, висловлені під час минулорічного саміту НАТО, а також запропонував укласти двосторонні безпекові угоди з Україною тим державам, які присутні на «Рамштайні», але ще цього не зробили.

При цьому Зеленський наголосив, що розміщення іноземних контингентів в Україні є одним з найкращих засобів примусу росії до миру. Київ закликає партнерів бути більш практичними щодо реалізації цієї ідеї, адже робить все, щоб досягти справедливого миру вже цього року, тому треба діяти рішуче заради досягнення цієї важливої мети.

Під час 25-го засідання у форматі Рамштайн глава Пентагону Ллойд Остін оголосив про виділення чергового пакета військової допомоги Україні на суму 500 млн доларів, куди увійдуть ракети для систем ППО, допоміжне обладнання для літаків F-16, ракети класу «повітря-земля» та інше.

До 20 січня Білий дім не встигне виділити Україні всю допомогу, схвалену Конгресом навесні 2024 року. Залишком коштів буде розпоряджатися нова адміністрація Білого Дому.

Президент України заявив, що питання щодо продовження формату «Рамштайн» не стоїть, адже вже є домовленість про зустріч у лютому. Зеленський наголосив, що Україні важливо, щоб такий майданчик продовжив свою роботу. Водночас він додав, що «питання в цілому не в назві», адже зустрічі Контактної групи не завжди проходили на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині, а також у Брюсселі.

Міністр оборони України Рустем Умєров теж підтвердив, що в лютому планується провести наступне засідання Контактної групи з оборони України. При цьому він нагадав, що «є декілька форматів» зустрічі.

Міністр оборони США Ллойд Остін не уточнював майбутнє Контактної групи з оборони України після приходу адміністрації Дональда Трампа. Однак він наголосив, що робота групи важлива не тільки для України, а і "для Сполучених Штатів Америки, для Європи і для всього світу", запевнивши, що Україна має двопартійну підтримку в Конгресі.

Україна отримає від Німеччини додаткові ракети-перехоплювачі до систем протиповітряної оборони IRIS-T. Це 50 ракет вартістю близько 70 млн євро. Ці ракети спочатку призначалися для Бундесверу, але зараз перенаправляються для потреб ЗСУ. Про це заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус за підсумками 25-го засідання Контактної групи з оборони України.

Німеччина також розмістить два підрозділи Patriot і 200 солдатів у Польщі на шість місяців для захисту логістичного центру НАТО для України, а протягом 2025 року передасть Києву 6 систем ППО IRIS-T.  

Великобританія разом із союзниками по НАТО направить Україні 30 000 нових безпілотників на суму £45 млн. У проєкті беруть участь Данія, Нідерланди, Латвія та Швеція.

Норвегія надасть 700 млн норвезьких крон для закупівлі дронів у рамках багатонаціональної ініціативи. Загалом протягом 2025 року Норвегія готова збільшити допомогу Україні до 2 мільярдів євро.

Минулого року Прага поставила Україні близько 1,5 млн одиниць великокаліберних боєприпасів, третина з яких - калібру 155 мм. Цього року постачання продовжаться. Про це після зустрічі в форматі "Рамштайн" заявила міністерка оборони Чеської Республіки Яна Чернохова.

Чехія також продовжує навчати українських солдатів. Країна навчила близько 8000 військових, зосередившись, зокрема, на підготовці механізованих підрозділів і військових фахівців.

Міністр національної оборони Канади Біл Блер оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на 440 мільйонів канадських доларів. Зазначається, що 200 мільйонів буде скеровано на ініціативу Чехії щодо закупівлі і доставки великокаліберних боєприпасів для України – на додачу до вже виділених 53 мільйонів.

Ще 100 мільйонів канадських доларів підуть на закупівлю безпілотників українського виробництва за "данською моделлю" як інвестиція у військове виробництво України. 30 мільйонів канадських доларів витрачені на зимове спорядження для українських військових, а решта 64 мільйони – на "безпілотні камери високої роздільної здатності".

Після засідання контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” міністр оборони України Рустем Умєров назвав цю зустріч “однією з найважливіших”, висловивши подяку США за лідерство та зусилля, завдяки яким понад 50 країн світу об’єдналися для допомоги Україні у найскладніший момент.

За майже три роки повномасштабної війни учасники “Рамштайну” задекларували понад 145 мільярдів доларів безпекової допомоги Україні, а вже надіслали озброєнь, техніки та різних послуг на 122 млрд дол.

На засіданні було затверджено 8 дорожніх карт, які визначають ключові цілі Сил оборони України до 2027 року. Реалізувати їх будуть 8 коаліцій можливостей, держави-учасниці яких забезпечують оборонні потреби України у різних сферах. Це авіація; ППО; морські спроможності; артилерія; бронетехніка; ІТ; дрони; розмінування.

Українська сторона також представила стратегію, яка базується на чотирьох ключових пріоритетах: стабілізація лінії фронту; зміцнення обороноздатності України; посилення захисту неба та морських шляхів; асиметрична відповідь на спроби агресора досягти переваги.

Таким чином, усі намагання російської пропаганди представити ситуацію так, що Захід начебто вже втомився від надання допомоги Україні виявилися марними. Цьому свідчення підсумки 25-го засідання Контактної групи з питань оборони України, що відбулося на базі «Рамштайн» у Німеччині. Україні було виділено військової техніки і спорядження на суму 2 мільярди євро.

Фото - 9 січня на базі «Рамштайн» у Німеччині відбулося 25-те засідання Контактної групи з питань оборони України/Офіс Президента

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: