За що співвласника чаїв «Мономах» і Lovare розшукує СБУ
Служба безпеки України оголосила у розшук співвласника одного з найбільших українських виробників чаю та кави «Мономах» Тараса Барабаша. Його компанії також належать бренд чаю Lovare, а також кава Stefano і Ferrara.
Продукція цих брендів, як вважають в СБУ, продавалась до країни-агресорки через фірми-«прокладки» в Польщі.
Як пише «БізнесЦензор», на початку червня СБУ провела обшуки в офісах «Мономаху» та у низки працівників компанії в межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу (пособництво державі-агресору, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Згодом власника Тараса Барабаша оголосили в розшук. За інформацією на сайті МВС, датою зникнення бізнесмена вважається 16 червня.
За інформацією правоохоронців, попри заборону співвласник «Мономаха» організував схему постачання продукції до московії прихованим транзитом через треті країни. У схемі також були задіяні бухгалтерка компанії та начальник відділу експортних продажів, на якого у Польщі оформлена компанія Lovare Sp zoo. Водночас він є директором білоруського товариства «Натур Текнолоджис».
Тож продукцію з України експортували Lovare Sp zoo, після чого вона постачалася на адресу білоруської «Натур Текнолоджис», а далі товар продавали російським компаніям для реалізації на ринку рф.
Солом’янський районний суд Києва визнав аргументи СБУ переконливими та арештував вилучені під час обшуку у бухгалтерки «Мономаха» смартфон та ноутбук. Водночас суддя відмовився обрати їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою і відправив під цілодобовий домашній арешт.
За даними платформи YouControl, власниками АТ «Мономах» станом на кінець минулого року були Богдан Олегович Барабаш (60,05%) та Тарас Олегович Барабаш (39,94%). Завдяки забороні низки російських брендів, які займали до 40% ринку чаю в Україні, виторг АТ «Мономах» за останні роки зріс понад вдвічі – до 2,3 млрд грн у 2024 році. Нині частка компанії на українському ринку, за приблизними оцінками, перевищує 25%.
Як зазначає «БізнесЦензор», товари під брендами українського виробника досі можна знайти на найбільшому у росії маркетплейсі Wildberries, який збирає кошти з покупців і сплачує податки до російського бюджету. А також ще на одному російському популярному маркетплейсі Ozon, основним власником якого є структури АФК «Система» російського олігарха Юрія Ковальчука, що входить до найближчого кола ліліпутіна.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар