Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну визнати стосунки ЛГБТ пар

НОВИНИ 02.06.2023 Коментарі 0

Європейський суд з прав людини виніс історичне рішення: зобов'язав Україну визнати стосунки ЛГБТ пар. Про це у ФБ повідомила авторка законопроєкту про реєстровані партнерства, народна депутатка від «Голосу» Інна Совсун.

Інна Совсун: "Сьогодні (1 червня) Європейський суд з прав людини виніс історичне рішення.

У 2014 році одностатева пара Андрій Маймулахін та Андрій Марків подали до ЄСПЛ кілька скарг, вимагаючи офіційного визнання державою та реєстрації стосунків. Тоді вони зробили спільну заяву:

«Ми, Андрій Маймулахін та Андрій Марків, знаходимося у сімейних відносинах більше 10 років. Ми живемо як сім'я: в нас є спільна власність, взаємна підтримка та турбота, наші улюблені домашні тварини, зобов'язання один перед одним та відповідальність. Ми ділимо всі радощі і прикрощі, як будь-яка щаслива сім’я.

Однак в очах держави ми просто 2 окремих чоловіка, які, по суті, не мають між собою взаємних прав та обов'язків. Ми не згодні з цим».

І ось тепер Європейський суд з прав людини задовольнив їхню скаргу, визнав Україну винною у порушенні статті 14 Європейської конвенції з прав людини – заборону дискримінації – у поєднанні зі статтею 8 – право на особисте і сімейне життя.

Своїми рішенням ЄСПЛ зобов'язав Україну визнати стосунки ЛГБТ пар.

А отже Україна, як держава-учасниця Європейської конвенції з прав людини, має ухвалити закон, яким на юридичному рівні визнає одностатеві пари і надати їм можливість реєструвати свої стосунки як сім'ю.

Аналогічні рішення ЄСПЛ виносив щодо інших країн, це стала практика. Такі ж рішення свого часу виконали Італія та Греція. Дуже скоро таке зобов'язання чекає і на Польщу. При цьому суд щоразу аналізує національне законодавство держави: Конституцію, сімейний кодекс, практику національних судів та враховує пояснення уряду держави-відповідачки.

Невиконання рішення Європейського суду з прав людини — це репутаційні ризики для України перед Радою Європи та сигнал для європейських країн, що наша держава не здатна належним чином захистити права людини. Що може вкрай негативно вплинути на нашу інтеграцію в ЄС.

В опитувальнику, який ми заповнювали, коли подавали заявку на членство в Євросоюзі, було питання, яким чином право на шлюб та право на створення сім'ї захищене національним законодавством, включно з партнерствами, що відкриті для одностатевих пар. Ще тоді ми запевнили ЄС, що працюємо над запровадження партнерств, які були б відкриті як для різностатевих, так і для одностатевих пар.

У Висновку щодо членства України Єврокомісія наголосила, що захист громадян від дискримінації повинен включати і визнання сімейних партнерств, заснованих на союзі двох осіб однієї документальної статі. Тепер це ще й підтверджується рішенням ЄСПЛ.

Якщо ми мріємо, щоб одного дня Гаазький трибунал чи його аналог засудив пyтiна, ми самі маємо поважати рішення міжнародних судів.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: