Як Захід і Україна мають відповісти на участь солдатів КНДР у російській агресії
Олександр Левченко
Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)
КНДР постачає росії не лише зброю, але й військовий персонал. Злочинна співпраця москви і Пхеньяна є проблемою не лише для України, але й для всієї системи міжнародної безпеки. Київ закликає союзників посилити санкції і експортний контроль, а також зміцнювати ППО України.
Участь північнокорейських солдат у російській агресії – це значна ескалація, яка спростовує брехню Кремля про готовність росії до переговорів. Україна нині докладає всіх зусиль, щоби зупинити агресію на полі бою.
Київ заздалегідь поінформував міжнародних партнерів про залучення москвою північнокорейських вояків, що свідчить про дефіцит особового складу і катастрофічні втрати російської армії. Маємо розуміти, що Пхеньян може отримувати від москви не лише гроші, але й технології для створення тактичної ядерної зброї малої потужності та систем запуску підводних ракет.
Військові з КНДР гуляють червоною площею і фотографуються з москалями… Тим часом для нових мешканців вже організовано просторі посадочні місця. pic.twitter.com/mPACbQ1pzD
— Сіндзе,або Або (@oUqXP4RXQRmPtlw) October 23, 2024
На відео військові КНДР шпацерують на червоній площі і фоткаються з москалями
Велика Британія і Південна Корея вже засудили дії москви і Пхеньяна, а Німеччина і Австрія викликали до МЗС голів дипломатичних місій Північної Кореї.
Нарощування співпраці між москвою і Пхеньяном є серйозним викликом для безпеки як у Європі, так і в Азії.
Перші підрозділи північнокорейських військових вже прибули в зону бойових дій у Курській області РФ. Солдатів з КНДР готують на п'ятьох військових полігонах у рф в Уссурійську, Улан-Уде, Єкатєринославці, Князє-Волконському та Сергіївці. Загальна чисельність військ, перекинутих до РФ, становить близько 12 тисяч осіб, зокрема 500 офіцерів і три генерали. Путін покладає надії на північнокорейських вояків, оскільки армія РФ несе катастрофічні втрати, які не вдається компенсувати добровольцями-контрактниками.
Голова Пентагону Ллойд Остін заявив, що США отримали докази того, що війська КНДР перебувають на території рф.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте також зробив заяву щодо розміщення військ КНДР у росії. "Я можу підтвердити, що північнокорейські військові були відправлені до рф, і північнокорейські підрозділи задіяні в Курській області... Це значна ескалація, коли КНДР залучено у протиправну війну росії. Це ще одне порушення Резолюції Радбезу ООН. По-третє, це небезпечне загострення війни з боку москви", - заявив Рютте.
Він наголосив, що за цих умов демократичному світу важливо об'єднувати зусилля на захист спільних цінностей.
Водночас залучення північнокорейських військових на Курщині – це ознака щораз більшого розпачу путіна. Майже 700 тисяч російських військових убито або поранено у війні Путіна, і він не може підтримувати наступ на Україну без підтримки з-за кордону.
Найманців з КНДР перевозять на фронт вантажівками з цивільними номерами.
Україна буде змушена воювати одразу проти двох диктаторських режимів: російського та північнокорейського.
Щоб зупинити альянс диктаторів, потрібні невідкладні рішення щодо військового посилення України з боку західних партнерів, насамперед країн-членів НАТО. Наразі США проводять консультації з Україною та іншими партнерами щодо спільного реагування на дії РФ та КНДР.
Поглиблення співпраці москви і Пхеньяна не здатне підірвати рішучість Києва чинити опір агресору, проте вимагає дієвої і невідкладної реакції з боку міжнародної спільноти. Зняття обмежень на використання західної далекобійної зброї по території Росії стало б рішучим кроком до того, щоб зірвати плани кремля щодо ескалації.
За словами президента Південної Кореї Юн Сок Йоля, південнокорейська делегація проведе брифінг для Комітету ЄС з питань політики і безпеки, а потім вирушить до України, де планує зустрітися з представниками розвідки і оборонного відомства, щоб обмінятися інформацією з поля бою та обговорити співпрацю.
"Сподіваюся, під керівництвом генерального секретаря Рютте НАТО подвоїть зусилля з моніторингу та блокування незаконних обмінів між росією та Північною Кореєю в солідарності та координації з усіма країнами учасниками і партнерами Альянсу", - зазначив президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, який раніше мав окрему телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, із якою також поділився інформацією про переміщення військ КНДР до Росії та обговорив співпрацю з ЄС.
"Це незаконне військове співробітництво між росією та Північною Кореєю фундаментально підриває заснований на правилах міжнародний порядок і становить загрозу миру на Корейському півострові та в усьому світі", - заявив Юн Сок Йоль, закликавши до негайного виведення північнокорейських військ із рф та припинення військової співпраці між москвою і Пхеньяном, пообіцявши вивчити спільні з ЄС та його країнами-членами практичні заходи у відповідь.
Президент Південної Кореї повідомив, що його країна розгляне питання щодо постачання Україні летальної зброї у відповідь на військову співпрацю між Росією і Північною Кореєю, враховуючи, що КНДР до росії направила чотири бригади військових.
Між тим авторитетне агентство Bloomberg вважає, що «США та Європа мають мало варіантів реагування на відправлення військ КНДР на війну проти України без ще більшої ескалації, а можлива відповідь партнерів на дії росії та КНДР може розколоти США і союзників. Адже їм доведеться вирішити, чи відповідати ескалацією на ескалацію після кроку Північної Кореї, який знаменує поворотний момент у війні".
Південна Корея, яка до цього не відправляла зброю в Україну, розглядає можливість зняття заборони. "Якби частину величезних запасів артилерійських снарядів Сеула почали спрямовувати напряму до Києва, разом із постачанням Пхеньяна в росію, це означало би, що у війну вступили дві найбільші у світі артилерійські сили", - пише Bloomberg.
США могли би зняти обмеження на далекобійні удари України по росії західною зброєю, але в цьому разі адміністрації президента Джо Байдена довелося б переосмислити червоні лінії. москва і Пхеньян уже перебувають під жорсткими санкціями, а запаси зброї союзників виснажені. Це залишає мало способів, якими США і Європа можуть відповісти на участь Північної Кореї, не загострюючи конфлікт ще більше. При цьому партнери України навряд чи зможуть ухвалити будь-які суттєві рішення до виборів у США 5 листопада. Разом з тим, у Держдепі США повідомили, що проводять консультації з іншими країнами щодо спільної реакції на перекидання військ КНДР на російську територію та можливого залучення їх у війні проти України. Президент США Джо Байден назвав відправлення північнокорейських військових до Росії «небезпечною подією».
Посилення військової співпраці між росією та Північною Кореєю викликає занепокоєння Японії. Розміщення північнокорейських військ на території росії може мати наслідки не тільки для України, а й для регіональної безпеки поблизу Японії. Про це, за підсумками засідання Північноатлантичної ради у штаб-квартирі НАТО заявив заступник глави Місії Японії в НАТО Кохай Накамура.
“Японський уряд уважно стежить за відправленням солдатів з Північної Кореї до росії з великим занепокоєнням, враховуючи, що вторгнення росії в Україну є обурливим актом, який вражає основи міжнародного порядку”, — зазначив високопоставлений японський дипломат.
Є інформація, що відправлені Кім Чен Ином проти України війська не є найкращими. Незважаючи на грандіозні військові паради, які мають демонструвати силу режиму Кім Чен Ина, більшість солдатів армії КНДР, навіть ті, що вважаються елітними, страждають від хронічного браку продовольства та корупції. Ті солдати, яких режим КНДР відправив у розпорядження Кремля, виглядають не старше як 20 років і, ймовірно, нещодавно були призвані до армії. Їхня спецпідготовка була зосереджена в основному на вбивствах та руйнуванні інфраструктури в гірських районах Південної Кореї, що зовсім не схоже на позиційну війну, яка спостерігається на рівнинах уздовж українсько-російського кордону. Більше того, ці солдати, швидше за все, ніколи не залишали межі КНДР і звикли використовувати застаріле та зношене військове обладнання.
При цьому Група із майже 200 північнокорейців, які втекли з країни та проживають у Південній Кореї, хочуть вирушити до України, щоб розпочати «психологічну війну» проти своїх колишніх товаришів. Спираючись на своє військове минуле, ця група колишніх солдатів прагне використати свої знання про північнокорейську армію, щоб дезорганізувати та деморалізувати війська, відправлені воювати до України.
Фото – Кім Чен Ин інспектує війська КНДР/фото ілюстративне з відкритих джерел
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар