Вільні народи росії готуються стати незалежними

НОВИНИ 26.07.2022 Коментарі 0

У столиці Чехії – Празі, завершив триденну роботу ІІ Форум вільних народів Росії. Підсумковим документом Форуму став детально опрацьований документ «Декларація про деколонізацію Росії».

«Благополуччя, достаток і майбутнє 144 мільйонів людей, що живуть у Росії, руйнуються на очах через дії путінської верхівки та наближену до кремлівської годівниці «еліти». Нинішній режим РФ побудував авторитарну систему з процвітаючою метрополією, яка викачує ресурси з підлеглих «колоній» і потребує розширення «кормової бази». Невгамовні апетити й агресивна політика центру вже призвели до найбільшої за останні 80 років війни в Європі, і стан справ неконтрольовано погіршується. Під загрозою опинилися долі народів не лише Росії, а й усього світу. Настав час активно діяти і змінювати ситуацію. Сьогодні природні багатства регіонів, праці та таланти людей на величезній території обслуговують інтереси Москви. Але народи Росії мають право на самовизначення, гідне майбутнє для себе, дітей та онуків. Люди повинні самостійно розпоряджатися своїм життям та знайти своє місце у міжнародному співтоваристві», - йдеться на сайті Форуму вільних народів Росії.

Участь у роботі форуму брали і представники України. Зокрема, директор Інституту світової політики Євген Магда схвально відгукнувся про ідею такого Форуму і прийняту Декларацію.

«Декларація у принципі правильна. Цей Форум – це такий урок на знання новітньої історії Європи. Поясню чому. Наприклад, розпад Британської імперії і перетворення її на Співдружність націй – це ж теж процес, який видавався іще навіть 100 років тому абсолютно неможливим. Але це відбулось. Перетворення Німецької імперії після Першої світової війни на Німеччину, у цю надзвичайно демократичну Веймарську республіку – це теж був цікавий процес, його теж треба торкатися. Ми зараз перебуваємо у стані ввйни з росією – тут немає жодних ілюзій. Якщо ми в цьому стані, то ми маємо підтримувати всі рухи, що спрямовані на дезінтеграцію росії в нинішньому її вигляді. Тобто коли ухвалюють декларацію деколонізації росії, то Україна – українські експерти, українські громадські діячі, українські політики – я впевнений, повинні це підтримувати. Тому що це працює в наших інтересах. Бо війна – це не лише бойові дії, це і прагнення створювати відповідні настрої в середовищі супротивника. Тим більше, якщо він має на сьогоднішній момент найбільшу у світі територію і є не менше двох десятків суб’єктів, які бажають створити власні держави», - сказав у ефірі радіо «НВ» директор Інституту світової політики Євген Магда.

Під час свого виступу на Форумі він запропонував декілька тез – 10 пунктів, про «росію післязавтра». Серед них відмова від ядерної зброї і засобів її доставки, включно з «калібрами» й «іскандерами».

Голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко зауважила, що «геноцидна війна проти України стимулювала рухи серед корінних народів росії, спрямовані на звільнення з-під диктаторського режиму кремля.

«Це ті представники, які бачать у перемозі України вікно можливостей для того щоби позбутися диктату російського тоталітарного режиму. Нещодавно вони об’єдналися у платформу вільних народів і нещодавно звернулися до Джо Байдена, президента США, у рамках тижня поневолених народів, і закликали допомогти національним рухам на території РФ відстояти право на самовизначення», - йдеться на сайті «АНТС», який цитує слова Ганни Гопко, мовлені в телеефірі марафону «Єдині новини». 

На її думку, Україні головне домогтися деімперіалізації держави-агресорки. Росія повинна «пройти через міжнародний трибунал і здійснити всі виплати репарацій». А Польща, Литва та Чехія, яка зараз головує в ЄС, мають підтримати обговорення різних майбутніх сценаріїв і бути готовими до них.

«Наші дипломати повинні донести до Заходу, щоб у них не було страху хаосу, непередбачуваності, які виникнуть, коли на території рф розпочнуться незворотні процеси», - вважає Ганна Гопко.

«Напад росії на Україну вкотре довів, що рф – це агресивна імперія, а її населення загнане в рабство, не маючи жодного впливу на прийняття рішень у державі. Тому єдиним виходом є реконструкція росії і деколонізація її народів. Розмови про це все частіше переходять з розділу фантазій у практичну площину», – каже експерт Мережі захисту національних інтересів «АНТС», юрист-міжнародник Тарас Бик.

Об’єднання «АНТС» небайдужі громадяни України: волонтери, правозахисники, експерти. Їхня мета – «сформувати бачення України та допомогти новому поколінню українських політиків реалізувати його, повністю підготуватися до членства в НАТО та ЄС».

Окрім українців у роботі ІІ-го Форуму брали участь російській опозиціонери, представники регіональних і національних рухів, громадські активісти й експерти.

ТЕКСТ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ДЕКОЛОНІЗАЦІЮ РОСІЇ.

«Ми, представники корінних народів та колонізованих регіонів Російської Федерації, ґрунтуючись на:

 • Загальна декларація прав людини;
 •  праві народів на самовизначення, закріпленому у Статуті ООН;
 • Декларації Організації Об'єднаних Націй про надання незалежності колоніальним країнам і народам;
 • Декларації Організації Об'єднаних Націй про права корінних народів;
 • Декларації про суверенітет РРФСР від 12 червня 1990 року;
 • Декларації про суверенітет суб'єктів нинішньої РФ

розпочинаємо процес повної та загальної деколонізації Росії.

Цей процес обумовлений:

 • порушенням базових прав та свобод корінних народів і колонізованих регіонів, гарантованих Загальною декларацією прав людини;
 • системною політикою внутрішнього терору та репресій у Російській Федерації;
 • систематичною реалізацією в Російській Федерації імперських політик і дискримінаційних практик, що стверджують колоніальне становище наших корінних народів і регіонів, що дискримінують громадян на основі корінного та/або регіонального походження;
 • використання імперських практик екоциду, а також позбавлення наших регіонів і корінних народів традиційних земель, територій і ресурсів, що перешкоджає здійсненню нами свого права на розвиток;
 • систематичною примусовою асиміляцією і впливом з метою колонізації та знищення наших культур, мов, систем освіти й інших найважливіших сторін нашого життя;
 • неможливістю здійснювати самоврядування через своїх законно обраних представників, систематичним позбавленням наших колонізованих регіонів і корінних народів право на участь в ухваленні рішень з питань, що стосуються наших прав;
 • порушенням прав корінних народів і колонізованих регіонів РФ щодо зберігання на нашій території небезпечних матеріалів – ядерної зброї та іншої зброї масового знищення.

Вищезгадані колоніальні політики і практики здійснюються протягом століть, унаслідок чого наші корінні народи та колонізовані регіони стали жертвами історичної несправедливості, а в окремих випадках – примусового переміщення та геноциду. Зараз колоніальна політика виявляється у дедалі більших масштабах державного тероризму та репресій.

Російська Федерація сьогодні – це країна-терорист, яку очолюють військові злочинці. Низка розв'язаних імперським керівництвом РФ за останні 30 років божевільних воєн позбавляє наші корінні народи та колонізовані регіони найголовнішого – права на життя, оскільки мобілізації піддаються, насамперед, представники корінних народів і колонізованих регіонів, яких використовують як «гарматне м'ясо».

Із початком загарбницької війни проти України наші народи та регіони проти своєї волі виявилися втягнутими у військові злочини, у тому числі у розв'язаний Кремлем геноцид української нації. Через таку політику імперського центру народи та регіони РФ зіткнулися зі санкційними обмеженнями, загрозою цивілізаційної ізоляції та навіть повного зникнення.

Усе це призвело до того, що РФ вже зараз стоїть на порозі хаосу і громадянської війни. Перешкодити цьому може лише повна та контрольована деколонізація Росії.

Тому ми звертаємося до всіх конструктивних сил, течій, партій, фракцій, об'єднань та груп, як усередині РФ, так і в еміграції, із закликом про координацію і взаємодію для забезпечення політичного, економічного, соціального та культурного розвитку наших народів і регіонів з метою покласти кінець усім формам дискримінації, гноблення та порушень прав людини.

Ми закликаємо всіх громадян корінних народів і колонізованих регіонів до негайного початку активних дій щодо мирної Деколонізації, звільнення і проголошення/відновлення суверенітету та незалежності власних країн.

Ми закликаємо народи й уряди країн – членів ООН надати нам підтримку та допомогу в реалізації наших прагнень відповідно до Декларацій ООН, а також звертаємося до всієї світової спільноти із проханням про допомогу в наших зусиллях щодо впорядкування неконтрольованого зараз процесу розпаду ядерної держави.

З метою практичної реалізації Декларації про деколонізацію Росії ми:

1. Звертаємось до національних і регіональних еліт із закликом невідкладно розпочати створення Національних Перехідних Урядів / Адміністрацій (на своїй землі або, якщо це неможливо, то у вигнанні), — виходячи з того, що теперішні органи виконавчої влади представляють інтереси імперського центру, а не корінних народів і колонізованих регіонів.

2. Закликаємо парламенти республік та обласні думи регіонів стати на захист інтересів своїх народів і підтвердити раніше прийняті декларації про державний суверенітет, а також негайно розпочати процес міжпарламентських консультацій щодо формування механізму проголошення/відновлення державної незалежності наших корінних народів і колонізованих регіонів, запустивши сецесії зі складу РФ.

3. Оголошуємо про скликання у листопаді-грудні 2022 року Міжнародної Конференції з Мирної Деколонізації та Територіального Устрою Постросійського Простору за участю держав – членів Ради Безпеки ООН, держав – сусідів Російської Федерації та міжнародних організацій. Метою цієї Конференції є:

 • забезпечення мирного, плавного та легітимного процесу деколонізації Росії;
 • початок процесу уточнення та затвердження демаркації державних кордонів нових республік;
 • підготовка та підписання договорів про дружбу і співпрацю між новими державами та сусідніми країнами;
 • затвердження принципів правонаступництва, у тому числі розподілу активів і боргів РФ (включно з репараціями державам, які постраждали від військової агресії Російської Федерації – Сакартвело, Ічкерії, Молдові, Україні).

4. Звертаємось до держав – членів ООН із закликом надати максимальну допомогу Національним Перехідним Урядам / Адміністраціям для досягнення цілей деколонізації і встановлення миру. А також офіційно визнати незалежність і суверенітет таких держав корінних народів і колонізованих регіонів: Татарстан, Інгрія, Башкортостан, Карелія, Бурятія, Калмикія, Балтійська Республіка (Кеніґсберґ, Східна Пруссія), Комі, Черкесія, Сибір, Уральська республіка, Дон, Тива, Кубань, Дагестан, Тихоокеанська Федерація (територія Примор'я і Приамур'я), Московська Республіка, Ерзянь Мастор, Саха, Помор'я, Чувашія, Чорнозем'я, Мордовія, Поволжя, Хакасія, Удмуртія, Тюмень-Югра, Марій Ел, Алтай, Інгушетія та інші.

5. Закликаємо розпочинати підготовку Конституцій Республік, що закріплюють їхню державну незалежність та суверенітет, а також ключових законодавчих актів, спрямованих на забезпечення миру, люстрації, політичної стабільності, швидкого економічного зростання та розвитку.

Закликаємо інтелектуалів, громадських, культурних, економічних, політичних і духовних лідерів корінних народів і регіонів брати активну участь у цьому процесі.

6. Закликаємо всіх представників корінних народів і колонізованих регіонів до мирного системного опору. Формами такого опору можуть бути: страйки, демонстрації, пікети, акти саботажу розпоряджень імперського центру, відмова від служби у збройних силах Російської Федерації тощо. Метою цих акцій має бути мирний перехід влади до демократично обраних представницьких органів незалежних держав.

7. Закликаємо всіх військовослужбовців та представників силових відомств, які є представниками корінних народів та колонізованих регіонів, негайно повернутися на рідну землю та забезпечити мирний і демократичний перехід влади. Закликаємо всіх, хто сьогодні бере участь у несправедливій загарбницькій війні проти України, повернутись додому, у тому числі шляхом здачі в полон ЗСУ.

8. Ініціюємо формування національних легіонів (Сили Самооборони) для захисту суверенітету, прав наших народів та забезпечення миру.

9. Починаємо процес консультацій про створення Об'єднаної перехідної адміністрації як тимчасового (не більше 12 місяців з моменту усунення режиму військових злочинців, на чолі з Путіним, від влади) колегіально-консультативного представницького органу всіх колонізованих корінних народів і регіонів РФ для практичного забезпечення плавного та легітимного процесу деколонізації Представництво всіх корінних народів та регіонів у цьому органі має бути рівним (за паритетним принципом одна країна/регіон – один представник), делегування повноважень для участі у ньому здійснюється Національними Урядами/Перехідними Адміністраціями.

Перед цим органом стоятимуть такі завдання:

 • Координація діяльності з усунення колоніального режиму військових злочинців (створення єдиного чіткого плану дій, дорожньої карти з усунення імперського управління, керівництва для громадян та регіонів, як сприяти процесу усунення кремлівського терористичного режиму особисто та на місцях).
 • Допомога Національним Урядам / Перехідним Адміністраціям корінних народів і колоніалізованих регіонів у проведенні демократичних виборів за міжнародними стандартами та за участю міжнародних спостерігачів — не пізніше ніж через 8 місяців з моменту падіння імперського режиму Путіна (дата виборів має бути оголошена не пізніше ніж через 3 роки) місяця з моменту падіння режиму держави-терориста РФ).
 • Допомога в організації передачі влади демократично обраним органам влади держав корінних народів та колонізованих регіонів (особливо в тих регіонах, де не будуть створені Національні Уряди / Перехідні Адміністрації) – не пізніше ніж через 12 місяців із моменту падіння колоніального режиму, і не пізніше, ніж через 3 місяці з моменту оголошення офіційних результатів виборів, визнаних світовою спільнотою.
 • Максимальне сприяння компетентним міжнародним органам у взятті під контроль усієї без винятків ядерної зброї та іншої зброї масового знищення, що перебуває на землях корінних народів і колонізованих регіонів, з метою забезпечити абсолютну денуклеаризацію земель корінних народів і колонізованих регіонів.
 • Забезпечення механізму мирного вирішення територіальних суперечок, якщо такі виникнуть.
 • Забезпечення захисту прав та свобод громадян усіх національностей під час перехідного періоду.

Ми закликаємо всіх громадян РФ ефективно підтримати досягнення цілей цієї Декларації про Деколонізацію задля встановлення миру, безпеки, демократії та злагоди між народами.

За вашу та нашу свободу!

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: