Відповідь росії на українські удари: хто зупиниться першим

НОВИНИ 13.12.2024 Коментарі 0

Україна зазнала чергової масованої та комбінованої атаки. Російський агресор застосував 94 ракети різних типів і 193 БпЛА. Атака розпочалася ще в обід 12 грудня та завершилася о 10-ій ранку у п’ятницю, 13 грудня.  

У російському міністерстві нападу заявили, що масований удар по цивільній інфраструктурі України є відповіддю на нещодавню атаку по Таганрозі. Згодом у медіа писали про приліт по тамтешньому аеродрому 6 тактичних балістичних американських ракет ATACMS. У четвер перед обідом рот путіна дмітрій пєсков заявляв, що відповідь на удари ЗСУ західними ракетами по Таганрозі відбудеться тоді та таким чином, як вважатимуть за доцільне. У кремлі не придумали нічого нового, як зосередитися на обстрілах цивільної інфраструктури, головно - енергетики.

Радіотехнічні війська Повітряних Сил протягом ворожої атаки, що тривала 20 годин, виявили 287 засобів повітряного нападу росіян.

Генеральний штаб ЗСУ наводить такі цифри:

- 4 аеробалістичні ракети Х-47М2 «Кинджал» із винищувачів МіГ-31К, район пусків  – Тамбовська обл.;

- 2 балістичні ракети «Іскандер-М», район пусків – Брянська обл., ТОТ Криму;

- 1 балістична ракета KN-23, район пусків – Брянська обл.;

- 55 крилатих ракет Х-101, Х-55СМ із стратегічних бомбардувальників Ту-95МС, район пусків — Волгоградська обл.;

- 24 крилатих ракети «Калібр», район пусків акваторія Чорного моря;

- 7 крилатих ракет «Іскандер-К», район пусків – Воронезька, Ростовська обл.;

- 1 керована авіаційна ракета Х-59/Х-69, район пусків повітряний простір над ТОТ Луганської обл.;

- 193 ударні БпЛА типу «Shahed» та безпілотників невстановленого типу із районів Курськ, Приморсько-Ахтарськ, Орел, Брянськ, Міллєрово – рф.

Повітряний напад відбивали зенітні ракетні війська, авіація, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України. Ефективно відпрацювали F-16 – на рахунку останніх, за повідомленням Президента України, 11 збитих крилатих ракет.

Окрім того, 105 ворожих безпілотників через активну протидію Сил оборони не досягнули своїх цілей (локаційно втрачені), п’ять – повернулись в росію, ще один полетів у Білорусь

Володимир Зеленський так відреагував на ворожий обстріл:

- Це такий «мирний» план Путіна – знищити все. Це так він хоче «перемовин» – тероризуючи мільйони людей. І він не обмежений ані в далекобійності, ані в купівлі необхідних компонентів для виробництва ракет. Нафта дає Путіну достатньо грошей, щоби вірити в безкарність. Потрібна сильна реакція світу: на масований удар – масова реакція. Тільки так зупиняється терор.

Якщо лідери бояться реагувати чи звикають до терору, Путін сприймає це як дозвіл продовжувати. Потрібні «петріоти», щоби збивати ці ракети та доводити, що терор не досягне мети. Потрібно посилювати санкції проти Росії за війну, щоби реально впливати на російське виробництво ракет.

Балачки Путіна не зупиняють – потрібна сила, яка приведе до миру. Сила, яка не боятиметься своєї можливості зупиняти зло.

Світ може зупинити це божевілля, і для цього перш за все треба зупинити божевілля в Москві, яке вже 20+ років віддає накази на терор. Сила потрібна. Україна вдячна всім, хто допомагає.

За повідомленням «Укренерго», від початку року українська енергосистема зазнала 12-ої масованої атаки росіян. Тому у ній зберігається «значний дефіцит потужності». В «Укренерго» вимушено вдалися до погодинних відімкнень побутових споживачів, а промисловість і бізнес працюють за графіками обмеження потужності.

«Наразі в усіх регіонах застосовують три черги графіка погодинних відключень одночасно. Увага! Ситуація в енергосистемі змінюється, а відповідно - можливі і зміни в застосуванні заходів обмеження. Актуальний графік застосування відключень у вашому регіоні дізнавайтесь на сайті чи офіційних сторінках оператора системи розподілу (обленерго)», - йдеться у повідомленні.

Російська пропаганда із посиланням на «проросійський спротив» в Україні (головно згадують сєргєя лєбєдєва, який координує так зване «миколаївське підпілля» і якого за збір розвідданих і корегування ударів з повітря засудили до 15 років ув’язнення) написала про удар «у напрямку Бурштинської ТЕС в Івано-Франківській області» та вибухи у Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій, Харківській, Полтавській областях і в Києві.

Обмін ударами між росією та Україною відбувається впереміш між розмовами та заявами про необхідність розпочати мирні перемовини. Із обранням президентом США Дональда Трампа останні почастішали. Щоправда, американський мільярдер уже встигнув визнати, що обіцянку завершити війну за 24 години виконати неможливо, а удари ЗСУ углиб росії сприяють ескалації.

Речник путіна пєсков погодився з думкою Трампа щодо українських ударів та ескалації і сказав, що вона збігається із кремлівською. Проте розмисли про те, що з приходом нового президента США врегулювання конфлікту піде легше, назвав передчасними. Він також заявив, що росія відкрита до переговорів, але передумови для їх проведення відсутні через позицію Києва. І рот путіна навіть не бреше, хіба що маніпулює трохи. Бо умови, які висувають у кремлі, для України неприйнятні.

У Києві гнуть свої лінії, без червоних кольорів. І роблять ставку на посиленні ударів по агресору. Проблема лише в тому, що станом на зараз потужності в озброєнні росії та України не зіставні. Так, ЗСУ завдають дошкульних ударів наявними засобами озброєння, але їх кількість і потужність недостатня, щоби силою змусити кремль сісти за переговорний стіл на українських умовах. Тому останніми тижнями Володимир Зеленський часто наголошує на необхідності посилити тиск на росію і чи не в кожній промові закликає до цього Захід. Інша річ, що європейські та заокеанські партнери України таки бояться ескалації та не квапляться ризикнути вийти зі зони свого комфортного життя. Гібридною стали не тільки продукти та війни, але й сам спосіб мислення – принципи свободи і права на існування нації, закладені у різних статутах ООН, потіснили комфорт і економічна вигода.

Хто чи що стане поштовхом до припинення ударів – питання залишається відкритим. Трамп іще має понад місяць часу, допоки офіційно розпочне виконувати президентські обов’язки, щоби готувати свій план припинення війни. Чи збігатимуться його пункти з українським Планом Перемоги – навряд чи, якщо брати до уваги теперішні заяви майбутнього господаря Білого дому. Схоже, що до 20 січня кремль не шкодуватиме ні ракет, ні «гарматного м’яса» для захоплення якомога більше українських територій і посилення своїх переговорних позицій. А Київ навряд чи відмовиться від ударів по військових об’єктах росії. Зрештою, нові взірці українського ракетного озброєння потрібно випробовувати не тільки на полігонах.

Малюнок – ШІ / chatgpt.com

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: