Соратниця азарова сіла на 14 років за ґрати. На черзі – її поплічниці

НОВИНИ 13.12.2024 Коментарі 0

Соратниці колишнього прем'єр-міністра України азарова (пахло), який сьогодні перебрався на свою «родіну» - рф, винесли вирок за антиукраїнські тексти, які вона готувала для постійного представника росії при ООН. Суд позбавив її волі на 14 років із конфіскацією майна.

Доказову базу проти кремлівської сороки зібрали у Службі безпеки України. Йдеться про Олену Бережну, яка входила до близького оточення азарова та займалася підривною діяльністю в Україні «під прикриттям» очільниці однієї із громадських організацій.

СБУ затримала її 16 березня 2022 року у Києві. Тоді російські пропагандисти писали, що Бережна «часто виступала на міжнародних форумах, які організовують ОБСЄ, Міжнародна моніторингова місія ООН в Україні, Верховний комісаріат ООН з прав нацменшин» та скаржилася на «ущємлєніє прав рускоязичних».

«Фігурантка готувала тези промови постійного представника рф при ООН для 11-ої сесії Генеральної Асамблеї, що проходила у перші дні повномасштабного вторгнення росії. Тоді постпред країни-агресора використав офіційний лист очільниці ГО для дискредитації України на міжнародній арені та виправдовування збройної агресії рф», - нагадує пресслужба СБУ причину затримання.

Також окрім підготовки антиукраїнських заяв у міжнародних інстанціях зрадниця готувала для окупантів «звіти» про суспільно-політичну ситуацію в Україні, виступала в ефірах заборонених телеканалів путінського кума медведчука та поширювала кремлівські наративи від «імені громадського активу» України.

Цікаво, що судовий вирок для «антифашистки і правозахисниці» Бережної пролунав 10 грудня 2024 року в Солом'янському суді міста Києва – у День прав людини, ухвалений Генеральною Асамблеєю ООН.

Російська пропаганда бідкається, що через її «принциповість» офіційний Київ відмовився включати Бережну до списків на обмін і «завзято жорстоко добивається максимально жорсткого покарання».

Також роспропаганда на сайті «Днепропетровск» цитує іще одну любительку «руского міра» Мирославу Бердник, яка про Бережну написала таке: "Повірте, товариші, Олена – це справжній боєць, яка билася і продовжує битися до кінця. Її останні слова: я не здамся ніколи».  

Персона засудженої прихильниці «русского міра» доволі цікава. Вона – мама депутатки-регіоналки Ірини Бережної, яка загинула у серпні 2017 року в ДТП у Хорватії. Сама ж Олена Бережна очолювала громадські організації «Інститут правової політики та соціального захисту» й «Антифашистська правозахисна ліга».

Схоже, усе за Орвеллом, який писав, що фашисти майбутнього називатимуть себе антифашистами. Тому для більш повного розуміння її «обліко морале», наведемо такий факт.  

В етері телеканалу «наш» (проросійський пропагандистський ресурс закрили в лютому 2022 року завдяки активній позиції офіцера ЗСУ Анатолія Штефана, активіста Сергія Стерненка та небайдужим громадянам після санкцій РНБО) у 2020-му році Олена Бережна заявила, що колишня очільниця міста Слов’янськ у Донецькій області, регіоналка Неля Штепа (2010-2014 роки) взяла 300 тисяч доларів хабаря за підтримку кандидата на посаду міського голови міста від тепер уже забороненої партії ОПЗЖ і посаду міського секретаря для себе. 25 жовтня 2020 року Штепа не потрапила до другого туру за підсумками виборів міського голови Слов’янська.

Також Бережна згадала, як писало видання «Гордон», про роль своєї доньки Ірини, яка як «відома правозахисниця разом із нашим інститутом долучила всі міжнародні організації і домоглася звільнення Нелі Штепи із в'язниці».

Неля Штепа завдяки українським правоохоронцям не встигнула стати повноцінною російською фашисткою. Хоча робила доволі успішні спроби. У Вікіпедії про неї залишили такі спогади:

- під час засідання обізвала журналістку «сукою».

- під час апаратної наради назвала журналістів телебачення і газет «працівниками древньої професії…», за що потрапила у список «ворогів преси» НСЖУ;

- погрожувала головному архітекторові Слов'янська: «Я не б'ю два рази: по морді і по кришці труни. Я відразу – по кришці труни!»

- пропонувала позначати людей, які не прибирають прибудинкову територію, «чорними мітками» з написом «ледар».

Нагадаємо, мерку Слов’янська затримали у липні 2014 року й оголосили підозру за зазіхання на територіальну цілісність України і створення терористичної групи чи організації під час захоплення Слов'янська бойовиками Гіркіна-Стрєлкова. Після трирічного перебування в СІЗО, а потім домашнього арешту у січні 2018 році Штепа позбулася усіх запобіжних заходів. А наступного року навіть домоглася через Європейський суд із прав людини компенсації від України у розмірі 2,6 тисячі євро моральної компенсації і однієї тисячі євро відшкодування судових витрат. Проте справу проти неї не закрили. Щоправда, судові засідання переносять з місяця на місяць, з року на рік. Останнє мало відбутися наприкінці листопада цього року у Київському суді Полтави.

Фото – скріншот відео

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: