Так звані “червоні лінії кремля” - це фікція, а погрози “ядерною ескалацією” - блеф
Олександр Левченко
Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)
30 вересня 2022 року російський диктатор володимир путін оголосив про анексію чотирьох окупованих областей України: Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької. Незаконна анексія суверенних територій України є брутальним порушенням Статуту ООН і зазіханням на фундаментальні засади усталеного міжнародного ладу.
Світ не визнає претензій рф на свій суверенітет над окупованими територіями України включно з Кримом. Україна ніколи не погодиться поступитися своїми територіями агресору. Будь-які пропозиції миру в обмін на території є беззмістовними і будуть відкинуті Києвом та українським суспільством. Адже російська окупація принесла на українські землі терор, порушення громадянських прав і свобод, економічну руїну. Це на справді і є “русскій мір”, який намагається експортувати москва. Тому Україна робить все можливе у дипломатичній та військовій площині, щоб повернути свої території і звільнити власних громадян від тимчасової окупації.
А тим часом, президент росії оголосив про зміни до ядерної доктрини рф. москва намагається запровадити право застосовувати ядерну зброю проти неядерних держав, які начебто діють “за участі або за підтримки ядерної держави”, а також у випадку “агресії” проти Білорусі. Це чергове підвищення ставок у ядерному шантажу, яким систематично займається москва.
Мета рф – просто залякати партнерів України і примусити їх обмежити допомогу Києву. Крім того, це відчайдушна спроба запобігти наданню дозволу Україні на застосування західних далекобійних ракет по території рф. Адже надання такого дозволу значно розширить можливості Сил оборони України і ще більше ускладнить становище агресора. Окрім ядерного шантажу в рф немає більше жодних інших інструментів залякування світу.
Тому міністр оборони ФРН Борис Пісторіус закликав не боятись погроз путіна, а “робити те, що вважаємо правильним”. Євросоюз уже рішуче відкинув ці погрози путіна і заявив, що позиція ЄС щодо продовження підтримки України залишиться незмінною. Європарламент закликав надати Україні дозвіл на використання на території рф далекобійних західних ракет.
Між тим, федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що ФРН не надаватиме Україні високоточну зброю великої дальності і не скасовуватиме обмеження на дальність ураження. Сумніви деяких західних партнерів України щодо доцільності використання далекобійної зброї по території рф є одним зі здобутків Кремля в цій війні.
Російське керівництво боїться ядерного конфлікту і не впевнене у власній готовності до ядерної ескалації. Останні катастрофічні результати випробування міжконтинентальної балістичної ракети “Сармат” ставлять під сумнів взагалі ядерну міць рф. При цьому треба брати до уваги, що міжконтинентальні балістичні ракети попереднього покоління "Воєвода" або як їх називали "Сатана", конструювалися в Україні в Дніпропетровську, і вже довший час не обслуговуються українською стороною, що може мати катастрофічним результат їх реальної бойової готовності.
Україна неодноразово довела, що “червоних ліній”, на які посилається кремль, насправді не існує. Президент України повідомив про наближення отримання дозволу на далекобійні удари західною зброєю по об’єктах на території рф. За словами В.Зеленського, сьогодні це рішення залежить не від Києва. Україна виконала “домашнє завдання” із підготовки обґрунтування для завдання ударів. Наступний крок буде від західних партнерів. Вагання держав-партнерів в питанні далекобійної зброї – результат російської політики глобального шантажу. Розпалюючи страхи перед “ескалацією”, москва прагне стримати рішучість Заходу щодо підтримки України.
Так звані “червоні лінії кремля” - це фікція, а погрози “ядерною ескалацією” - блеф.
Україна довела це на практиці. Дозвіл на удари західною зброєю углиб рф значно посилить оборонні спроможності України і погіршить становище держави-агресора. А відтак – наблизить завершення війни на засадах справедливого миру. Зокрема, це засвідчила успішна операція ЗСУ в Курській області, яка довела порожність погроз кремля.
Нині Україна здатна уражати цілі на території рф власною зброєю, проте західна далекобійна зброя і зняття обмежень на її застосування дозволять краще запобігти російському терору, наблизити перемогу і мир. МЗС рф звинуватило ЗСУ у завданні ударів по лікарнях та інших цивільних об'єктах у Курській області, розстрілах мирних мешканців, мародерстві і навмисному перешкоджанні евакуації. Також у російському зовнішньополітичному відомстві заявили про загибель 56 мирних мешканців Курщини і про 266 поранених. Треба розуміти, що МЗС рф уже давно перетворилося на рупор кремлівської пропаганди. Облудні звинувачення у військових злочинах мають на меті дискредитувати Україну в очах міжнародної спільноти і скомпрометувати Сили оборони України.
Вигадуючи “злочини ЗСУ” москва прагне відвернути увагу міжнародної спільноти від власних злочинів проти цивільного населення України – реальних і задокументованих. Коментуючи заяву МЗС рф, Міністерство закордонних справ України наголосило, що ЗСУ дотримуються міжнародного гуманітарного права і не завдають ударів по мирному населенню. “З урахуванням того, що Росія постійно надає фальшиві цифри і займається пропагандою, треба обов’язково перевірити ці твердження. Якщо росія дійсно хоче показати реальну ситуацію на місці, вона може дати доступ ООН і Червоному Хресту, проте не робить цього. Дії Сил оборони на території Курської області – це оборонна операція, що проводиться винятково з метою захисту населення України від неспровокованої агресії рф. Ви бачите, ми нічого не приєднуємо до нашої держави, не змінюємо законодавство, Конституцію тощо. Нам не потрібні чужі землі та громадяни”, - підсумував Президент України Володимир Зеленський.
Карикатура Володимира Казаневського / glavcom.ua
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар