Санкції наздогнали «тінові» московитські танкери аж біля Китаю

Економіка 13.01.2025 Коментарі 0

Три танкери із рашанафтою, які перебувають біля східного узбережжя Китаю, не можуть тепер увійти до місцевих портів через санкції США. А в них у танках міститься понад 2 мільйони барелів «рідкого чорного золота».

За даними аналітичної компанії Kpler, судно Huihai Pacific мало прибути до порту Дунцзякоу в провінції Шаньдун 15 січня. На початку року в російському тихоокеанському порту Козьміно на цей танкер було завантажено майже 770 тисяч барелів нафти марки ESPO. Однак на вихідних судно змінило курс і зараз стоїть у відкритому морі, пише «Бабель» із посиланням на Bloomberg.

Це судно, як і багато інших, потрапило під найагресивніший пакет санкцій проти російського експорту нафти з моменту вторгнення в Україну на початку 2022 року. Разом із ним під санкціями опинились ще кілька танкерів і щонайменше один трейдер, який займається торгівлею ESPO – маркою нафти, якій віддають перевагу незалежні китайські переробники.

Інше судно – Mermar – вийшло з Козьміна 5 січня з більш ніж 755 тисячами барелів ESPO і мало зайти в порт Яньтай цього тижня, але також зараз чекає біля берега, свідчать дані Kpler. Судно Olia вийшло з російського порту 7 січня з майже 709 тисячами барелів нафти і теж прямувало до Яньтая, але зараз стоїть у Жовтому морі.

Видання нагадує, що на початку грудня 2022 року члени G7 («Групи семи»), а також Австралія та Європейський Союз ввели обмеження цін на російську нафту, встановивши максимальний рівень у $60 за барель. Із 5 лютого 2023 року ці країни ввели цінову стелю на російські нафтопродукти: $100 — для дизельного пального, $45 — для різних мастил. Для обходу нафтових санкцій рф почала формувати «тіньовий флот» зі старезних танкерів різних країн реєстрації. 

За різними оцінками, цей «тіньовий флот» складається із 300-600 суден, сягаючи майже 10% світового флоту «мокрих вантажів». Втім, деякі судна з цієї «когорти» виконують функцію російських станцій прослуховування, інші перевозять зброю до росії. За допомогою тіньового флоту РФ транспортує приблизно 1,7 мільйона барелів нафти на день, що дає великі прибутки Кремлю. 

Як уже писав ЗІФ, у грудні українська розвідка зібрала досьє на понад дві сотні суден «тіньового флоту», за допомогою якого рф та Іран обходять нафтові санкції та перевозять нафту.

Також один із найбільших морських логістичних операторів Китаю та головний покупець російської нафти Shandong Port Group з 8 січня заборонив захід у свої порти всім танкерам, які потрапили під санкції США. А саме ці порти є основними терміналами для імпорту підсанкційної нафти.

Ну і 10 січня також стало відомо про запровадження Штатами масштабного пакету санкцій проти росіянських нафтокомпаній, серед яких і «Газпромнєфть», а також ще майже 200 танкерів «тіньового флоту» рф. 
 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: