Рашисти фейкують, ніби Німеччина хоче відвоювати Донбас через запаси літію

НОВИНИ 10.01.2024 Коментарі 0

Російські ЗМІ активно розповсюджували дезінформацію про те, що «Німеччина збирається відвоювати в Росії Донбас». За версією прокремлівських медіа, країни Євросоюзу «мають намір захопити» Донецьку та Луганську області України, щоб «безкоштовно» користуватися корисними копалинами українського регіону.

«Тут дуже складно позбутися відчуття історичного дежавю. Аналогічним чином міркував Гітлер, коли обґрунтовував взяття Сталінграда необхідністю позбавити СРСР бакинської нафти», – традиційно посилаючись на ІІ світову, пишуть росЗМІ.

Усю цю дезінформацію рашапропагандисти змайстрували на базі вирваної з контексту частині інтерв’ю депутата від Християнсько-демократичного союзу у парламенті Німеччини Родеріха Кізеветтера. В ефірі аналітичної телепрограми німецького каналу ARD, фрагмент якої виклали у соціальну мережу Facebook, політик розмірковував про необхідність збільшення допомоги Україні у боротьбі з російською агресією. 

Як відзначають аналітики проєкту StopFake, депутат Родеріх говорив про наслідки російської війни проти України. Зокрема, він зазначив, що українська економіка необхідна для постачання світового ринку, наприклад, українським зерном, електронікою та корисними копалинами. Депутат додав, що мотиви агресії росії, серед іншого, продиктовані бажанням кремля захопити цінні українські ресурси.  

У розширеній статті на тему допомоги Україні німецьке видання Telepolis навело повний виступ КізеветтераУ матеріалі наголошується, що, обґрунтовуючи необхідність надання допомоги Україні, Кізеветтер зазначив: для ЄС знищення України може мати катастрофічні наслідки — у галузях безпеки, політики та економіки. Російська війна, наголосив депутат, це «щось більше ніж геополітичні ігри [росії] за владу», і йдеться про виживання українського народу. 

Родеріх Кізеветтер також згадав про великі родовища літію в Донецькій та Луганській областях – після початку агресії росії у 2014 році доступ до них було втрачено. Отже, захопивши українські родовища, рф узяла ЄС в енергетичну блокаду. 

«Якщо Україна перестане існувати, подальші витрати будуть набагато більшими. Якщо Європа хоче завершити енергетичний перехід, їй потрібні власні родовища літію. Найбільші родовища літію в Європі знаходяться у Донецькій та Луганській областях. Ось чому росія цього хотіла – поставити нас у залежність від енергетичного переходу з прицілом на електродвигуни… Саме тому нам потрібні спільні зусилля громадян, щоб наші політики, які мають їхню підтримку, робили більше для України. І навпаки, наші громадяни заслуговують кращого ставлення та орієнтації з боку політиків. Федеральний канцлер міг би пояснити набагато більше, але він робить недостатньо», – сказав Кізеветтер.

Після того, як рашапропагандисти почали розганяти викривлені твердження депутата, Кізеветтер в інтерв’ю німецькій газеті Nordkurier окремо пояснив, що він говорив про загарбницькі мотиви саме росії, яка у 2014 році розпочала окупацію українських регіонів, багатих на корисні копалини. 

«Сировина в Донецькій та Луганській областях є ще одним інтересом і метою росії в цій агресивній війні. І це пояснює, чому [росіянські] гасла на кшталт «земля в обмін на мир» абсолютно нереальні. Україна повинна мати можливість вижити економічно як країна, включно із Донецько-Луганським регіоном, а також портами на Чорному морі, які необхідні для експорту зерна. Ось чому Крим має не лише символічне значення, а й забезпечує економічну життєздатність України в майбутньому», – наголосив Кізеветтер.

Німецький депутат додав, що росія, яка не лише розкрадає багатства України, а й масово вбиває українських громадян для власного прибутку та вигоди, точно не прагне миру. 

Отже, Родеріх Кізеветтер говорив про українські корисні копалини виключно в контексті мотивів російської агресії проти України та необхідності підтримки України у війні, наголошують аналітики StopFake.

Загалом, цей наратив рашапропаганди – фрагмент ширшої інформаційної кампанії кремля щодо країн Заходу, які «почали війну в Україні задля її поділу». Хоча ця ідея засадничо не має під собою логічного підґрунтя.  

На фото: Родеріх Кізеветтер – депутат Бундестагу від ХДС і член комітету у закордонних справах. До політичної кар’єри він був професійним військовим, останнім часом – полковником.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: