Помер батько Марін Ле Пен – найвідоміший ультраправий француз 

НОВИНИ 07.01.2025 Коментарі 0

У віці 96 років у Франції у помер співзасновник ультраправої політичної сили «Національний фронт» (зараз «Національне об’єднання») Жан-Марі Ле Пен. Про це журналістам повідомили члени його родини. 

Для багатьох своїх опонентів Ле Пен був войовничим ксенофобом, чиї гучні політичні кампанії були націлені на низинні інстинкти натовпу, пише BBC. Він сумнівався в Голокості, був судимий за расизм і антисемітизм, оштрафований за виправдання гітлерівського терору й одного разу вступив у бійку із суперником-соціалістом.

Втім, його популізм виявився достатньо ефективним для того, щоби принести майже нікому невідомій партії «Національний фронт» 35 парламентських крісел за підсумками виборів 1986 року. Жорстка позиція щодо імміграції свого часу допомогла Ле Пену стати першим кандидатом з такими радикальними поглядами, що пройшли у другий тур виборів президента Франції. 

Щоправда, тоді (у 2002 році) його суперник Жак Ширак здобув переконливу перемогу, отримавши понад 82% голосів. А загалом Ле Пен балотувався у президенти п'ять разів, хоча жодного разу й не переміг.

Жан-Марі Ле Пен випливав на французьку політику з 1956 року (коли вперше його обрали до національного парламенту) і до самої смерті. Ще торік він разом із донькою Марін були обвинувачені у привласненні коштів Європарламенту, використовуючи фіктивні робочі місця своїх помічників.

«Національний фронт» Ле Пен створив у 1972 році, хоча популярність він почав набирати лише років через 10, переважно через свою жорстку антиімігранську політику. Найбільше ця позиція заімпонувала населенню півдня Франції, де селилися багато мігрантів із Північної Африки.

Як відзначають журналісти, успіх Ле Пена багато в чому був заснований на протиставленні «маленької людини» політичному істеблішменту та великим партіям.

А вже у 1984 році на виборах до європейського парламенту «Національний фронт» отримав 10% голосів, тож Ле Пен став європейським парламентарієм. Тут він мав можливість висловлювати своє невдоволення Євросоюзом та втручанням Брюсселя у справи Франції. Пізніше він ще й активно виступав проти запровадження єдиної європейської валюти та називав євро «окупаційною валютою».

Після тривалої кризи в середині «Нацфронту» в 2011 році Жан-Марі Ле Пен передав посаду лідера партії своїй дочці Марін. Й між ними одразу ж почалися розбіжності. 

Марін Ле Пен вирішила змінити імідж партії, зробивши її помірнішою, і відмовитися від найбільш одіозних ідей свого батька. 

Таким чином, вона хотіла зробити «Національний фронт» більш привабливим для поміркованих євроскептиків. А батька навпаки – почало заносити у всілякі крайнощі, за що згодом було остаточно виключено з «Національного фронту».

Але він не здався, і в 2015 році створив нову політичну партію «Синьо-біло-червоне об'єднання» – на честь кольорів національного прапора Франції. А через три роки Жан-Марі Ле Пен ще й вступив до європейської партії націоналістів «Альянс за мир і свободу». У тому ж році суд у Франції визнав його винним та оштрафував за розпалювання гомофобії у публічних заявах. 

Успіхи Ле Пена на виборах багато в чому пояснюються його ораторськими здібностями та вмінням висловити стурбованість тих французів, які побоюються напливу в країну мігрантів.

Але услід за донькою діда Ле Пена добила ще й онука: 28-річна депутатка парламенту (це у них сімейне) Маріон Марешаль-Ле Пен вирішила відмовитися від другої половини свого прізвища, яка дісталася їй від дідуся. «Маріон, напевно, думає, що ця ноша для неї надто важка», - сказав тоді ображений Ле Пен. 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: