Плани кремля ізолювати Україну провалились: 50 млрд євро значно скоротять потенціал росії

АНАЛІТИКА 04.02.2024 Коментарі 0

Плани Кремля ізолювати Україну провалилися. Розвиток власного ВПК – найкраща відповідь Європи. Грандіозні навчання НАТО Steadfast Defender-2024 – останнє попередження путіну. ЗСУ потопили ракетний катер “Ивановец”. Україна продовжить атаки на військові та інфраструктурні об’єкти і на території рф, - авторський огляд найважливіших подій.

У рамках позачергового засідання Європейської Ради Україні було виділено допомогу у розмірі €50 млрд. 27 країн ЄС продемонстрували єдність у питанні подальшої підтримки України.

Офіційний Київ отримав чотирирічний фінансовий інструмент допомоги, який не можна буде припинити, застосувавши право вето. Це гарантує стабільне, довгострокове і передбачуване фінансування української економіки.

Таким чином, голосування за пакет допомоги стало не лише серйозним жестом фінансової підтримки, але й важливим сигналом про довіру до України, як партнера та майбутнього члена ЄС. Плани кремля ізолювати Україну та позбавити її підтримки партнерів провалилися.  

Крім того, ЄС виділяє черговий транш допомоги для України на суму 21 млрд євро. В його вартість увійдуть зброя та боєприпаси для ЗСУ, за допомогою яких росія зазнає чергових втрат, а наступальний потенціал її армії значно знизиться. Підтримка Україні – найоптимальніша інвестиція в мирне майбутнє Європи.

"Усі 27 лідерів погодили додатковий пакет допомоги Україні розміром 50 млрд євро в рамках бюджету ЄС. Це забезпечує постійне довгострокове передбачуване фінансування для України", -  голова Євроради Шарль Мішель. 

До того ж, виробництво зброї та снарядів посилить європейську оборонну індустрію. Наразі Європа може виробляти до 1 млн артилерійських снарядів на рік, що значно нижчий показник, порівняно з тим, який офіційно декларує Росія. Однак Європа розуміє, що вона завжди була впливовим геополітичним актором, а консолідація навколо України внаслідок усвідомлення загрози від росії є передумовою для вироблення якісно іншої зовнішньої політики. З цього погляду досягнуто повне розуміння, що Україна є визначальним фактором європейської безпеки.

Європа має належним чином підготуватися до ймовірної агресії з боку рф, тому що невіра в напад росії лише надихне Путіна на розширення територіальної експансії на континенті. При цьому розвиток європейського ВПК – найкращий спосіб унеможливити війну з рф. Путін планує збільшити російську армію і створює два нових військових округи поблизу кордонів з країнами Балтії та Фінляндією. Тож Європа має бути готовою дати гідну відсіч кремлю, а східні кордони ЄС мають бути під надійним захистом, який можна досягти належною підготовкою європейських армій і збільшенням виробництва зброї, бронетехніки та систем ППО.

У зв’язку з цим Нідерланди, Німеччина та Польща підписали угоду про спрощення процедур погодження перекидання військ Альянсу із західної до східної Європи. Угода має на меті усунути бюрократичну тяганину, яка заважає швидкому переміщенню військ через території країн-членів НАТО. Таким чином Альянс підвищує свою мобільність і спроможності на випадок розгортання масштабного конфлікту. 

Одночасно в Європі тривають найбільші за 30 років навчання НАТО Steadfast Defender-2024, на яких відпрацьовується перекидання військ США в Європу у рамках повномасштабного конфлікту з майже рівним супротивником. Зрозуміло, що екстраординарні заходи підготовки НАТО безпосередньо пов’язані з російською загрозою після початку повномасштабної агресії рф проти України. Це також політичний сигнал москві про готовність НАТО рішуче і жорстко реагувати на чергові путінські провокації.

А тим часом, спецпідрозділ “Group 13” військової розвідки України морськими дронами знищив ракетний катер “Ивановец” чф рф. Це ще одна визначна перемога України на морі: безекіпажні катери вперше змогли потопити бойовий корабель противника у повному бойовому спорядженні та боєготовності.

Українські військові знищили російський ракетний катер Івановєц морськими дронами Магура V5. Про це повідомив начальник головного управління розвідки Кирило Буданов.

Ракетний катер “Ивановец” – носій крилатих ракет, які становлять серйозну загрозу для військових і цивільних кораблів у Чорному морі, а також цивільної інфраструктури в усій Україні. “Ивановец” брав участь у російській агресії проти України. Він у 2014 блокував українські кораблі в бухтах під час російського вторгнення до Криму. А у 2022 р. брав участь у морській блокаді чорноморських портів. Саме цей корабель у 2023 р. під час навчань чф рф розстріляв як мішень захоплений у 2014 р. корвет “Тернопіль” ВМС України. Тож москва має запам’ятати, що Сили оборони України будуть і надалі знищувати ворожий флот.

При цьому секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна продовжить атаки на військові об’єкти і на території рф. Україна має законне право вести бойові дії на території держави-агресора. Щодня росія завдає колосальних збитків Україні: на тимчасово окупованих територіях, на фронті, і в тилу, де атакує ракетами і дронами цивільні будівлі та інфраструктурні об’єкти. Руйнуючи помешкання і життя українців, росія не повинна почувати себе безкарною. Україна здатна завдавати ударів у відповідь і буде це робити, аби тягар збитків і втрат на власній території відчував також і агресор.

3 лютого у російському Волгограді БПЛА атакували НПЗ Лукойл. 
Це вже сьомий подібний удар з початку року, через що російський експорт нафтопродуктів сильно зменшився.

Україна атакує виключно законні воєнні цілі: об’єкти, які обслуговують путінську агресію проти України, зокрема, нафтобази, підприємства ВПК і логістики. Для цього принципово не застосовується зброя, отримана від західних партнерів. Наразі що довше Москва затягуватиме війну з Україною, тим більших збитків зазнаватиме саме Росія. Інтенсивність українських атак лише зростатиме.

Олександр Левченко, посол України в Хорватії 2010 -2017 рр., історик

Фото – Генштаб ЗСУ

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: