Долю 60 мільярдів для України у Сенаті вирішать до середи

НОВИНИ 05.02.2024 Коментарі 0

У неділю, 4 лютого, у Сенаті США представили законопроєкт про безпеку кордонів на суму 118 мільярдів доларів. У цей пакет входить допомога Україні (60 мільярдів), Ізраїлю і Тайваню. 

Перше голосування щодо законопроєкту має відбутися не пізніше середи. Проте зауваження до документа є з обох боків у Сенаті. Повідомляє "Європейська правда".

Окрім вищезазначеної суми, понад 20 мільярдів хочуть віддати на безпеку південного кордону, 14,1 млрд на безпекову допомогу Ізраїлю, 2,4 млрд на Центральне командування США та конфлікт у Червоному морі, а також 4,8 млрд на підтримку партнерів США в Індо-Тихоокеанському регіоні, які зіткнулися з агресією з боку Китаю.

Із тексту законопроєкту випливає, що його українська частина передбачає $13.7 млрд за програмою USAI (Ukrainian Security Assistance Initiative), за якою Україні закуповують зброю, як в США, так в інших країнах; $13.4 млрд на ремонт, заміну та закупівлю нової зброї для України, а також поповнення своїх складів та запасів партнерів; $5.6 млрд на закупівлю снарядів; $1.6 млрд по програмі FMF (використовується для тренінгів, обладнання, допомоги нашим партнерам); $7.9 for direct budget support – прямі вливання в український бюджет (було 11,8 млрд в першочерговому варіанті).

Як пояснила народна депутатка Олександра Устінова, тепер, якщо в Сенаті знайдуть 60 голосів (51 демократ і 49 республіканців), то цей же пакет має проголосувати Палата представників.

"Я закликаю Конгрес об'єднатися і швидко ухвалити цю двопартійну угоду", – заявив президент Джо Байден, також високо оцінивши міграційні заходи, передбачені законопроєктом, на переговори щодо якого пішли місяці.

Однак спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що документ "помре по прибуттю", якщо потрапить до його палати.

"Цей законопроєкт ще гірший, ніж ми очікували, і навіть не наближається до завершення прикордонної катастрофи, яку створив президент", - заявив він.

Серед демократів теж не всі задоволені законопроєктом, зазначає "Європейська правда". Деякі прогресивні демократи обурені тим, що він не дає можливості отримати громадянство 11 мільйонам нелегальних мігрантів, які живуть у США вже багато років, включно з іммігрантами, які були ввезені в країну ще дітьми.

Також читайте: Що означають для України 50 мільярдів від ЄС?

Фото – AP

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: