Північна Македонія продовжить підтримувати Україну у війні проти РФ

НОВИНИ 24.06.2024 Коментарі 0

Уряд Північної Македонії очолить 44-річний Христіан Міцкоскі – лідер партії VMRO-DPMNE, яка у травні перемогла на виборах. Відповідне рішення у неділю, 24 червня, підтримали 77 із 120 депутатів парламенту країни, 22 – проти.

Після голосування Міцкоскі заявив, що Північна Македонія продовжить підтримувати Україну у війні проти РФ, а також підтвердив прихильність свого уряду до інтеграції в ЄС. Окрім того, новобраний прем'єр наголосив, що настав час "засукати рукави та розпочати вирішувати проблеми у країні". Першочерговими пріоритетами уряду, за словами Міцкоскі, є залучення нових інвестицій, зниження податків та підвищення пенсій і зарплат, про це пише Німецька хвиля з посилданням на Reuters.

На виборах 8 травня партія VMRO-DPMNE (Внутрішня македонська революційна організація – Демократична партія македонської національної єдності) набрала 43 відсотки голосів, отримавши 58 місць у парламенті, їй не вистачило трьох місць для формування правлячої більшості. До урядової коаліції, в якій домінують VMRO-DPMNE, також увійшли албанський альянс VLEN і ліберальна партія ZNAM. Вони прийшли на зміну попередньому уряду Соціал-демократичного союзу Македонії (СДСМ) на тлі невдоволення виборців повільним розвитком, слабкою економікою, поширеною корупцією та затримками в інтеграції до Європейського Союзу.

Також у Північній Македонії змінився президент. Минулого місяця склала присягу в цій якості 70-річна Гордана Сіляновська-Давкова, яка перемогла на виборах також від партії VMRO-DPMNE.

Давкова, як і Міцкоскі неодноразово використовувала у своїх промовах колишню назву країни - Македонія. Це викликало роздратування у грецьких чиновників. Ця ситуація може перешкодити зусиллям щодо вступу до ЄС, зазначають оглядачі.

У 2019 році Північна Македонія вступила до НАТО після історичної угоди із Грецією про зміну своєї офіційної назви з Македонії на Північну Македонію. Афіни наполягали на зміні назви, оскільки Македонія також є регіоном на півночі Греції.

Албанія, Північна Македонія та Чорногорія офіційно підтримують Україну в її протистоянні російській агресії. Усі ці країни – члени НАТО. Вони, наприклад, приєдналися до європейських санкцій проти РФ, а також погодилися з українською Формулою миру.

Як раніше повідомляв сайт RFI, Північна Македонія стала першою балканською державою, яка почала постачати Україні гуманітарну та військову допомогу. Зокрема танки Т-72, близько дюжини гелікоптерів Мі-24, піхотну зброю та боєприпаси, системи протитанкового і зенітного озброєння і навіть чотири винищувачі Су-25. Скоп’є також долучився до Декларації G7, а в березі 2022-го скасував безвіз для росіян. На саміті в Тирані глава північномакедонського уряду Талат Джафері підписав декларацію про підтримку вступу України до ЄС та НАТО.

Довідка.

Північна Македонія – держава на Балканському півострові у Південно-Східній Європі. Отримала незалежність у 1991 році як одна з держав-наступниць Югославії. Країна без виходу до моря, межує з частково визнаним Косово на північному заході, Сербією на півночі, Болгарією на сході, Грецією на півдні та Албанією на заході[4]. Складає приблизно третину більшого географічного та історичного регіону Македонії. Столиця та найбільше місто – Скоп'є, де проживає близько чверті від 2,06-мільйонного населення країни. Більшість жителів – етнічні македонці, які є південнослов'янським народом. Албанці складають значну меншину, яка становить близько 25 %; за нею слідують турки, роми, серби, босняки та арумуни.

Фото – новий прем'єр Північної Македонії Христіан Міцкоскі / Boris Grdanoski/AP/picture alliance

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: