В Україні на тендерах так пиляють гроші, що аж гай шумить

НОВИНИ 24.06.2024 Коментарі 0

Деякі представники влади розповідають, що ніякої корупції немає, що то все – вороже ІПСО (с). Відтак, Центр протидії корупції вирішив почати робити щотижневий дайджест тендерів, де пахне розпилом. 

Зокрема, як пишуть NashiGroshi, в дорожні тендери повернулись старі практики. Фірмі "Автострада" без конкуренції злили 10,5 млрд грн на утримання доріг у Вінницькій області.

"Чому так? Бо прописали такі умови, що ніхто податись на тендери банально не зміг. В підсумку маємо потенційну переплату в 487 млн грн!

Для порівняння. У травні на аналогічному тендері, але в Житомирській області, "Автострада" через конкуренцію була змушена скинути ціни на 45%.

В підсумку: ремонт ям на Житомирщині обійдеться платникам податків в 432 грн/м2, а такий самий ремонт вибоїн у сусідній Вінниччнині – вже 1 184 грн/м2.

Якщо ви гадаєте, що це лише один такий тендер, то нижче підбірка сумнівних закупівель за минулий тиждень.

Комунальники Вишневого за 292 млн грн замовили шкільні укриття з переплатою за будматеріали в півтора рази. Тут теж конкурента відхили, в підсумку - завищені ціни.

В реконструкцію школи в Арцизі на Одещині за 99 млн грн зашили будматеріали дорожчі в півтора рази за ринок. Показово, що цей проєкт фінансуються коштом позики Європейського інвестиційного банку. І всім все ок, як бачимо.

В укриття ліцею в Києві за 41 млн грн зашили вдвічі дорожчу доставку бетону, кабелі і генератор. Показово, що поряд з цим ліцеєм розташована школа №41 і там доставка бетону для будівництва укриття значно нижча. Хм, а чому?

Київський метрополітен за 10 млн грн замовив кабелі суттєво дорожче від ринкових цін. Попереднього очільника метрополітену після розслідувань журналістів з ганьбою звільнили, але старі звички пиляти на тендерах залишились?

А ще нардеп Ярослав Железняк звертає увагу на тендер Укргідроенерго, яке уклало контракт на будівництво захисту проти дронів для Дністровської ГЕС за 67,15 млн грн.

Знову без конкуренції і публікації детального кошторису. Депутат підкреслює, що за останні два роки за такою схемою державна компанія вже витратила 10 млрд грн.

У цей тренд гарно лягає свіже розслідування BIHUS.Info про кумівство та хаос відбудови на Херсонщині.

То що, справді немає ніякої корупції на відбудові, так?", - сказано у повідомленні.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: