Після приходу Трампа до влади можуть постраждати інтереси України та Білорусі, - Валерій Ковалевський

НОВИНИ 06.11.2024 Коментарі 0

Усе залежатиме від того, який варіант припинення війни росії проти України обере новий господар Білого дому.

Про це керівник Агенції євроатлантичної співпраці Валерій Ковалевський, який займався організацією Стратегічного діалогу між демократичними силами Білорусі і владою США, сказав у коментарі білоруській редакції Радыё Свабода за попередніми підсумками виборів американського президента.

На думку представника білоруських демократичних сил, особливих змін у політиці США щодо Білорусі не буде. У цьому контексті у США є двопартійний консенсус: республіканці та демократи «дивляться на ситуацію в Білорусі однаково». До того ж Білорусь не є пріоритетом зовнішньої політики США.

«Проте те, яким чином Трамп запропонує припинити війну росії з Україною, може опосередковано вплинути на інтереси Білорусі. Це те, що певним чином може позначитися і на наших інтересах. Тому що, найімовірніше, це буде варіант, що примусить Україну до миру – через обмеження допомоги: військової, політичної, фінансової. І в цьому сенсі ми є частиною цієї дуже сумної історії, і тут також можуть постраждати інтереси Білорусі. Саме тому, що в результаті такого завершення конфлікту росія може стати сильнішою», - сказав для Радыё Свабода Валерй Ковалевський.

Білоруський дипломат також звернув увагу на два моменти, пов’язані із приходом на другий термін президентства Дональда Трампа. Перше – це його ізоляціоністські настрої щодо зменшення участі США в міжнародних проблемах, насамперед конфліктах, і приділення більшої уваги торгівлі, економічним питанням, які дадуть швидкий економічний прибуток. Друге – втілення внутрішньополітичного порядку денного. Його рішення щодо демократичних інститутів.

«Він (Трамп, - ред.) мав доволі чіткі погрози своїм політичним опонентам у країні. Це те, що не є частиною демократичної моделі державного управління і не є частиною політичної культури демократичних країн. У цьому сенсі це також може бути прикладом для авторитарних лідерів у всьому світі, в тому числі в нашій частині світу — це буде таким сигналом, що подібні практики є нормою», - зауважує білоруський дипломат.

Доповнимо, що видання Politico пише про «чорний список» Трампа, у якому фігурують прізвища Джо Байдена, його сина Гантера, Камали Гарріс, Барака Обами, Гілларі Клінтон, Ненісі Пелосі, а також низки прокурорів, суддів та працівників ФБР.

Валерій Ковалевський також поділився думками про співпрацю білоруських демократичних сил із новою адміністрацією президента США, яку представлятимуть республіканці. Адже за часів роботи пана Ковалевського в Об’єднаному перехідному кабінеті білоруські демсили заснували «Стратегічний діалог», коли при владі перебував демократ Джо Байден.

Очільник Агенції євроатлантичної співпраці прогнозує, що сам «Стратегічний діалог» як механізм «може зберегтися, якщо тільки зміни в регіоні не призведуть до якихось нових зрушень у розстановці сил».

«Якщо США, умовно кажучи, будуть думати про те, як відкалібрувати і змінити свою політику щодо Білорусі чи режиму Лукашенка, то в певному сенсі їм доведеться думати про «Стратегічний діалог», - вважає пан Ковалевський.

За його словами, у питаннях білорусько-американських відносин завжди превалював двопартійний підхід – співпраця на рівних і з демократами, і з республіканцями. Ці зв’язки завжди підтримувалися на доволі інтенсивному рівні.

«І на сьогодні це буде один із постійних пріоритетів — зберегти двопартійність у роботі між демократичним рухом Білорусі та новою адміністрацією Трампа. Тим більше ми бачимо, що Трамп переміг не тільки на президентських виборах. Але ми бачимо, що республіканці відновили контроль над Сенатом і зберегли контроль над Палатою представників. Це означає, що вони матимуть усі необхідні інструменти для просування різноманітних політичних рішень. Але, попри це, можна з упевненістю сказати, що контакти з Республіканською партією завжди підтримувалися на належному рівні. І ви пам’ятаєте, що в 2020 році, коли розпочалася білоруська революція, була присутня адміністрація Трампа, і перші рішення і питання потрібно було вирішувати із представниками республіканців, і це робилося доволі ефективно», - сказав Валерій Ковалевський.

Нагадаємо, наприкінці червня цього року Валерій Ковалевський оголосив про свою відставку з посади заступника голови і представникаіз закордонних справ Об'єднаного перехідного кабінету Світлани Тихановської.

На фото – Валерій Ковалевський / сторінка у FB 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: