Оприлюднили вимоги путіна до України
Журналістський проект «Система» отримав документи кремля із вимогами, які москва виставила Києву під час так званих перемовин у Білорусі у березні 2022 року – невдовзі після повномасштабної агресії росії. Якщо би їх виконали, Україна перетворилася би на найгіршу копію Білорусі, зазначає відання «Наша Ніва».
Перший раунд українсько-російських переговорів відбувся 28 лютого 2022 року, за декілька днів після початку повномасштабного вторгнення росії до України. Українська делегація на чолі з керівником фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давидом Арахамією прибула до Польщі, звідки гелікоптером добралася до резиденції самопроголошеного президента Білорусі лукашенка «Лясковичі», що у Петриківському районі. Російську делегацію очолював помічник путіна владімір мєдінскій.
Другий та третій раунди переговорів – 3 та 7 березня відповідно – відбувалися (безрезультатно) вже у Брестській області.
Саме під час третього раунду розпочали обговорювати конкретні вимоги росії, викладені у таємному документі під назвою «Договір про нейтралітет України». Саме його й отримали розслідувачі.
На шести сторінках основного договору та чотирьох сторінках додатків містилося 18 статей із різними вимогами щодо нейтралітету України, кордонів, гуманітарних питань (мова, релігія, історія), а також зняття санкцій з росії.
У кремлі вимагали повністю відмовитися від Криму, Донецької та Луганської областей у їх географічно-адміністративних межах і перебування рашистської армії на зайнятих у перші тижні вторгнення територіях України «для тривалого контролю за ними».
Інші пункти такі.
1. Тотальне скорочення армії. Росія вимагала скоротити українську армію до 50 тисяч осіб, включаючи 1,5 тис. офіцерського складу (це вп'ятеро менше, ніж Україна мала до 2022 року). Якби цю вимогу виконали, в України залишилося би чотири кораблі, 55 вертольотів та 300 танків. Станом на 2022 рік це було би навіть менше, ніж армія Білорусі, де на той момент проживало майже вп'ятеро менше людей, ніж в Україні.
2. Обмеження ракетного озброєння. Від Києва вимагали «не розробляти, не виробляти, не купувати та не розміщувати на своїй території ракетні озброєння будь-яких видів базування з дальністю понад 250 км». Росія також залишала за собою право в майбутньому забороняти Україні «будь-які інші види озброєння, які можуть бути розроблені в результаті наукових досліджень».
3. Заборона на навчання, західну допомогу і вступ до будь-яких військових альянсів. Кремль вимагав від України повної відмови від вступу до НАТО та будь-яких інших військових альянсів разом із відмовою від будь-якої західної допомоги, навчань і розміщення будь-яких іноземних військових контингентів на території країни (крім російських). У відповідь на виконання цього пункту Кремль, серед іншого, пропонував гарантії, щоби жодна країна «більше не могла використовувати свої території чи території інших держав для заподіяння шкоди нейтралітету України» (саме так Кремль і вчинив, вторгнувшись на північ України з території Білорусі).
4. Визнання незалежності «ЛНР» і «ДНР». За версією росії, Україна мала «визнати незалежність» Донецької та Луганської «республік» у межах адміністративних областей України. І це при тому, що рф станом на 24 лютого 2022 року контролювала лише частину цих областей і дотепер не змогла окупувати їх цілковито.
5. Відповідальність за відновлення Донбасу покладали і витрати на це покладали на Україну.
6. Зняття всіх санкцій і відкликання всіх позовів. Росія також вимагала відміни всіх санкцій як українських, так і міжнародних разом з відкликанням усіх міжнародних судових позовів, поданих із 2014 року.
7. Статус російської мови та майнові права РПЦ. На додаток до цього кремль наполягав на наданні російській мові статусу державної та відновлення всіх майнових прав Української православної церкви московського патріархату.
8. Повне скасування заборон на радянську символіку - «скасувати та більше не запроваджувати будь-які заборони символіки, що асоціюється у державах із перемогою над нацизмом». Іншими словами - знову легалізувати в Україні радянські та комуністичні символи. До документа додано перелік українських законів, які автори назвали прикладами «нацифікації та героїзації нацизму».
Цілком документ можна прочитати (російською) за цим посиланням.
На фото – делегаії росії та України у Гомельській області / nashaniva.com
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар