Невдачі російських кораблів тривають

НОВИНИ 24.12.2024 Коментарі 0

У Середземному морі в ніч на 24 грудня затонув російський суховантаж «Урса Майор» («Велика ведмедиця»). 14 моряків рятувальники доправили до іспанського порту Картахена. Іще двох вважають зниклими безвісти. Судно, за припущеннями, прямувало для евакуації російських військових зі Сирії.

Про це пише LRT із посиланням на іспанські видання.

Судно «Урса Майор» вийшло зі Санкт-Петербурга ще 11 грудня. Його кінцевим пунктом мав стати Владивосток – за даними сервісу Vessel Finder, куди воно мало прибути 22 січня.

Корабель, 142 метри завдовжки, спустили на воду 2009 року. Він затонув о 1 годині 22 хвилини за київським часом у міжнародних водах між іспанським містом Агілас та алжирським Ораном після вибуху у машинному відділенні. Капітан стверджував, що на момент аварії суховантаж перевозив порожні контейнери.

Після вибуху російський теплохід увійшов у крен та затонув (скріншот відео)

Проте, за іншими даними, на борту було два крани вагою по 380 тонн кожен для розширення терміналу у Владивостоці та 45-тонні кришки люків для криголамів.

Район аварії оголосили небезпечним для судноплавства до прибуття «російського військового корабля, який узяв на себе керівництво рятувальними роботами», повідомило La Verdad. Згодом на місце НП прибув патрульний катер ВМФ Іспанії «Сервіола». У рятувальних роботах брали участь декілька промислових суден, що перебували поблизу.

OSINT-аналітики припускають, що російський суховантаж прямував до Сирії, де після повалення проросійського режиму Башара Асада мав евакуювати майно з російської військової бази. Росія відправила до Середземного моря також суховантажне судно «Спарта» і три великі десантні кораблі.

«Урса Майор» приписане до порту Новоросійська, належить ТОВ «Оборонлогістика» - компанії міністерства оборони росії, як і «Спарта».

Як нагадує LRT, судна «Оборонлогістики» неодноразово використовували для постачання російських військових баз у Сирії. Наприклад, судно «Спарта II» у серпні 2022 року доставило зі Сирії до Новоросійська російські зенітно-ракетні комплекси С-300.

У травні 2022 року США запровадили санкції проти «Оборонлогістики» та ще декількох російських компаній, які займаються морськими перевезеннями для міноборони росії.

За даними з російських джерел, теплохід Ursa Major – універсальний суховантажний клас Ro-Ro / Lo-Lo (горизонтального та вертикального завантаження), призначений для транспортування вантажів різного класу: генеральних вантажів (включаючи негабаритні), контейнерів і накатної техніки (автомобілів, єврофур).

2022 року судно Ursa Major залучили для перевезення вантажів на морську лінію постачання Калінінградської області рф – суховантаж перевозив автотранспорт і контейнери, працював на лінії Усть-Луга – Балтійськ. Судно було найбільшим у складі флоту ТОВ «Оборонлогістики», оператора морської лінії вантажоперевезень Калінінград - Петербург.

Навесні 2024 року на судні відремонтували силову установку, головний двигун, валову лінію та гвинто-кермовий комплекс. Наприкінці травня теплохід успішно здійснив тестовий рейс із контейнерами та накатною технікою з Петербурга до Калінінграда.

У понеділок, 23 грудня, Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що російський суховантаж Sparta пройшов Гібралтар та прямує до Сирії. Перед тим воно зламалося біля узбережжя Португалії – вийшла з ладу паливна трубка головного двигуна. Проте екіпажу вдалося усунути поломку і продовжив рух через Гібралтарську протоку. Sparta також прямує до Сирії для вивезення російського озброєння і техніки.

За даними ГУР, залишки російського контингенту у Сирії завершили стягування з віддалених районів і перебувають лише у двох місцях – на авіабазі у Хмеймімі та військово-морській у Тартусі.

«Частину свого озброєння та техніки із порту Тартуса росія почала перекидати морським шляхом до Лівії. Також російські військові у Сирії активно обговорюють нібито вимогу нової влади арабської республіки до москви – повністю вивести свій військовий контингент із сирійської території, зокрема з баз у Хмемімі й Тартусі, не пізніше 20 лютого 2025 року. Цей крок нібито пов'язаний із прагненням нової влади в Дамаску домогтися зняття міжнародних санкцій», - зазначили в ГУР.

Нагадаємо, нещодавно у Керченській протоці зазнали аварій два російських танкери. Внаслідок чого курортні узбережжя Кубані вкрив мазут, що потрапив у чорноморські води з російських застарілих корит.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: