Митники на роботі одягнуть бодікамери, - постанова Кабміну
Порядок застосування індивідуальних портативних відеокамер посадовими особами митних органів затвердив 21 травня Кабінет міністрів України. Таким чином уряд хоче підвищити прозорість митних процедур та покращити контроль за переміщенням товарів через кордон.
Тепер бодікамери стають невід’ємним інструментом у роботі митників під час здійснення службових повноважень та проведення фізичних оглядів товарів в усіх пунктах пропуску, що забезпечені відповідним обладнанням. Камери закріплюватимуть на форменому одязі митників, а відеофіксація буде здійснюватися безперервно під час заходів митного контролю та інших формальностей. Самовільне вимкнення бодікамер або видалення відеозаписів забороняється, - повідомляє Мінфін.
Особливу увагу приділено інформуванню громадян: у пунктах пропуску розміщуватимуться попереджувальні повідомлення про ведення відеофіксації, а у разі їх відсутності посадові особи будуть повідомляти про це усно.
Порядок також чітко визначає правила використання, зберігання та захисту відеоданих, зокрема, він встановлює, що віддалений онлайн-доступ до записів забезпечуватиметься цілодобово за наявності технічної можливості. Також Порядком заборонено використання бодікамер в особистих цілях, у позаслужбовий час і несанкціонований доступ до відеозаписів.
Інструкцію з використання індивідуальних портативних відеокамер, що визначить детальні процедури їх обліку, видачі, зберігання та доступу до отриманої інформації доручено затвердити Мінфіну.
Практика використання бодікамер довела свою ефективність у межах пілотного проєкту Держмитслужби, реалізованого протягом 2023 – 2024 років у пункті пропуску «Рава-Руська» Львівської митниці за підтримки Консультативної місії ЄC, нагадують в уряді.
Так, вдалося досягти скорочення часу митного оформлення товарів і транспортних засобів, а також збільшення надходжень до бюджету на 36%. Саме ці показники стали підґрунтям для масштабування ініціативи на інші пункти пропуску.
«Використання митниками бодікамер - це не просто фіксація подій. Це інструмент швидкої аналітики, якісної перевірки та формування об’єктивної доказової бази. Із бодікамерами кожна дія - чітка, кожне рішення - аргументоване. Це крок до нової моделі взаємодії, де технології підтримують професіоналізм, а контроль - це не тиск, а запорука довіри», - наголосив очільник Держмитслужби Сергій Звягінцев.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар