Люди Фірташа і Львівгаз: результати внутрішнього аудиту шокують

РОЗСЛІДУВАННЯ 11.10.2023 Коментарі 0

"Друзі, напевно, уже всі знають, що віднедавна структура Львівгазу перейшла в державне підпорядкування. Здавалось би, вплив Фірташа на структуру остаточно канув у Лету, однак є люди, які намагаються повернути попередній вплив".

Про це йдеться в статті "Як люди Фірташа хочуть зупинити процес встановлення контролю держави над стратегічним підприємство", що її поширив сайт drobro.com.ua.. Йдеться про «Львівгаз», який до останнього часу був під контролем Олігарха Дмитра Фірташа

Насамперед нагадаємо контекст. У травні минулого року за клопотанням Державного бюро розслідувань  слідчий суддя Печерського суду Києва передав в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) арештовані приватні корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільчих систем. У тому числі «Львівгазу».

Згодом стало відомо, що детективи Бюро економічної безпеки України та співробітники СБУ здійснюють досудове розслідування у справі щодо масштабного розкрадання палива із газотранспортної системи України (ГТС). До схеми причетні керівники окремих облгазів «Регіональної Газової Компанії» (РГК), що підконтрольні підсанкційному олігарху Дмитру Фірташу.

Наразі п’ятьом керівникам окремих облгазів вже обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або внесення відповідної застави, зокрема АТ «Закарпатгаз» – 169 млн грн, «Львівгаз» –- 155 млн грн, «Вінницягаз» – 186 млн грн, «Дніпропетровськгаз» – 160 млн грн та «Хмельницькгаз» – 228 млн грн.

Отже, у згаданій статті сказано, що у червні 2023-го року з метою стабілізації енергетичної сфери АТ «Львівгаз» увійшло до складу Групи Нафтогаз. Задля налагодження прозорої діяльності на підприємстві провели низку перевірок.

«За результатами внутрішнього аудиту було виявлено чимало зловживань службовими повноваженнями. Зокрема, аналіз фінансової звітності засвідчив необґрунтоване преміювання керівників компанії, які працювали під контролем «Регіональної газової компанії» Дмитра Фірташа. Загальна сума преміальних виплат лише за 2023 рік склала 36 млн грн. Виплати відбулись попри те, що компанія декларувала збитковість і мала дебіторську заборгованість.

Виплати необґрунтованих преміювань – це лише верхівка айсберга. Посадовці заключили договори на понад 160 мільйонів гривень не маючи на це правових підстав. Зокрема, за цінами, які були більшими за ринкові, закуповувалися розкомплектовані лічильники, а також обладнання, яке не використовується в газовому господарстві», - йдеться у публікації.

Також у стаття сказано, що контролювати та оскаржувати укладання договорів мав радник з договірних відносин М. Шиян. «Однак посадовець є афілійованою особою до структури РГК». Тобто можна говорити про зацікавленість у виведенні у тіньовий обіг отриманих коштів. Замість того, щоб перевіряти доцільність укладання договорів.

Далі у статті пояснено, що Микола Шиян був керівником управління АО «Правовий Альянс» у Львівській області з 2017 по 2022 рік. Юридична компанія надавала послуги у галузі правового захисту АТ «Львівгаз», який діяв під брендом згаданої РГК. «За 5 років з рахунків АТ «Львівгаз» Альянсу виплатили понад 103 млн гривень», - сказано у публікації.

Наразі зацікавлені особи, втративши повноваження, намагаються дестабілізувати ситуацію на стратегічному підприємстві, використовуючи для цього інформаційні ресурси, а також генерує дописи у соціальних мережах через сторінки інших людей, дії теперішнього керівництва компанії.

На цьому сумнівні дії колишнього керівництва компанії не закінчуються. «З 2020 року по 2023 рік з рахунків АТ «Львівгаз» було виведено понад 258 мільйонів гривень на рахунки компаній ТзОВ «Хайлайн Медіа» та ТзОВ «Спейс Медіа», які пов’язують з телеканалом ІНТЕР, що, фактично, належав проросійському олігарху Дмитру Фірташу.

Укладені договори з вищезазначеними компаніями передбачали надання рекламних послуг в медіа, але по факту, гроші переводили на рахунки вищезазначених компаній не отримуючи жодних послуг.

«Про факти зловживання службовим становищем повідомлено правоохоронні органи й наразі формується доказова база», - сказано у статті.

Довідково

«Створення монолітної газорозподільної системи, яка працює 24/7 задля комфорту клієнтів, – це одна з центральних цілей Групи Нафтогаз. Під координацією держави робота в регіонах будується на принципах технічної оптимізації та взаємопідтримки.

Межі інтеграції крок за кроком розширюються. До Групи Нафтогаз доєднались АТ «Київоблгаз», АТ «Житомиргаз» і АТ «Львівгаз».

Функціонування під управлінням державного драйвера передбачає формування гнучкої системи комунікації з клієнтами, налагодження стабільного надання послуг і модернізацію інфраструктури. Зусилля професіоналів будуть спрямовуватись на раціональне використання енергоресурсів і забезпечення безперебійного розподілу «блакитного палива» до осель громадян, бюджетних установ і комерційних об’єктів.

АТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» є управителем акцій зазначених компаній. ТОВ «Газорозподільні мережі України» (бренд «ГАЗМЕРЕЖІ») – управляючою компанією, що покликана стати національним оператором газорозподілу.

За таким принципом отримали належне ліцензіювання та повноцінно функціонують під державним управлінням Кропивницька, Дніпровська та Харківська філії «ГАЗМЕРЕЖІ». Також триває процес розширення території провадження господарської діяльності з розподілу природного газу на міста Харків і Кривий Ріг.

Нагадаємо: з метою стабілізації енергетичної сфери Уряд довірив Групі Нафтогаз керувати пакетами акцій низки обласних і міських газорозподільних підприємств. Це врегульовано Розпорядженням Кабінету

Міністрів від 28 травня 2022 р. № 429-р «Деякі питання управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у виняткових випадках».

Також додамо, що Дмитра Фірташа затримали в Австрії в березні 2014 року за запитом американських слідчих, однак його випустили під заставу у 125 мільйонів євро. Далі він оскаржував свою екстрадицію в США. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

Фото – Дмитро Фірташ під час відкриття тепличного комплексу в с. Синьків (Тернопільська обл.), 21 вересня 2012 року, УНІАН

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: