Грузинський розворот

АНАЛІТИКА 01.11.2024 Коментарі 0

Оцінивши малопомітні протести опозиції після виборів, керівна партія «Грузинська мрія» (ГМ), схоже, береться до справ по-справжньому. І тепер уже не криючись розвертатиме країну від Європи до москви.

Неодноразові попередження з Брюсселю щодо скандальних законів (проти іноагентів чи ЛГБТ-пропаганди), через які євроінтеграція Грузії опинилась під загрозою, ГМ вирішила не просто проігнорувати. Якщо раніше грузинські чиновники принаймні робили вигляд, що вони ще посуваються в бік ЄС, то тепер уже відверто говорять: цей курс буде змінюватись.

У керівництві «Грузинської мрії» заявили, що не будуть відкликати закон «Про прозорість іноземного впливу», який став однією з причин погіршення відносин країни із західними партнерами і замороження руху країни в ЄС.

Як повідомляє грузинський «Перший канал», про можливість відкликання скандального закону журналісти запитали у виконавчого секретаря ГМ Мамуки Мдінарадзе.

«Ні. Ви не зрадієте, але ми не будемо його відкликати», - відповів він.

Що більше - за словами Мдінарадзе, якби в Грузії не було цього закону, то «на проспекті Руставелі зараз би стояли десятки тисяч людей». Також представник партії влади запевнив, що «і цей закон, і заборона пропаганди [ЛГБТ] були легітимізовані більшістю грузинського народу».

Варто нагадати, що про зупинку процесу євроінтеграції Грузії лідери країн ЄС попереджали ще під час саміту 17 жовтня у Брюсселі. Йшлося насамперед про закон, аналогічний росіянському — про іноагентів.

Також високий представник ЄС з питань зовнішньої політики Жозеп Боррель після виборів у Грузії заявив, що скасування закону про «іноземний вплив» та закону про так звані «сімейні цінності» є умовою, яка б дозволила Грузії повернутись на шлях інтеграції до ЄС.

Потягнуло «рускім духом»

Тим часом партія влади ще й вирішила зробити «хід конем», але у надто знайомій на пострадянському просторі манері. У пропаганді цей прийом іноді називають «дзеркалкою».

Отже, на тлі не надто потужних протестів проти виборчих порушень «Грузинська мрія» ще й звинуватила опозицію у нібито фальсифікаціях під час голосування. Прикметно, що це було зроблено ГМ навіть попри офіційно оголошену перемогу з понад 50% голосів. Також ця проросійська політсила вирішила подати скаргу у прокуратуру.

Уже згаданий Мамука Мдінарадзе звинуватив партію Михеїла Саакашвілі «Єдиний національний рух» і їхніх соратників у нібито крадіжці голосів.

«У нас є 81 підтверджений факт, ми сьогодні презентуємо їх прокуратурі Грузії. Оскільки вони не можуть або не хочуть надати докази, їх надамо ми. Оскільки вони не співпрацюють зі слідством, ми будемо співпрацювати, щоб ніхто у цій країні не міг скоювати подібні злочини», – заявив виконавчий секретар ГМ.

Найвірогідніше, що він мав на увазі випадки, коли представники опозиції відмовилися приходити на дачу свідчень щодо можливих фактів порушень, заявляючи про недовіру грузинським органам влади і вимагаючи розслідування із залученням міжнародних організацій.

За версією Мамуки Мдінарадзе, у опозиції було дві схеми «крадіжки голосів». Одна нібито полягала у тому, що людей, які є прихильниками партії влади, «обманом» реєстрували як представників від опозиційної політсили в окрузі далеко від місця реєстрації, і вони самі не могли проголосувати.

Другий спосіб нібито був пов'язаний з переносними урнами для голосування. Мдінарадзе стверджує, що нібито опозиційні представники якось виявляли прихильників партії влади і не просили їх ставити підпис навпроти свого прізвища під час реєстрації, внаслідок чого результати з таких урн доводилося анулювати.

«Вони ганялися за кожним голосом, вони вкрали вибір у конкретних людей, прихильників «Грузинської мрії», вони вкрали наші голоси… Тож я звертаюся до прокуратури Грузії проханням ретельно розслідувати ці випадки», – наголосив Мдінарадзе.

Прикметно, що за даними ЦВК Грузії ГМ здобула перемогу з майже 54% голосів. Опозиція і президентка заявили, що не визнають результатів виборів та звинувачують владу у фальсифікаціях. Міжнародні спостерігачі у проміжному звіті заявили про численні проблеми під час голосування.

Про поствиборчі заяви та перспективи опозиційних сил ЗІФ раніше писав тут.

На світлині: проросійський олігарх, засновник партії влади «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі / з відкритих джерел

Також читайте: Чи здатні грузини на ще одну революцію?

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: