Голод як зброя. Як готують нові звинувачення ліліпутіну

АНАЛІТИКА 25.09.2023 Коментарі 0

Під час війни з Україною росія навмисно спричинює голод. Таке звинувачення міститься у досьє, яке готують міжнародні юристи спільно з українською прокуратурою. Його збираються подати до Міжнародного кримінального суду (МКС).

Як зазначає британська The Guardian, це може бути першим такого роду кримінальним переслідуванням, коли буде висунуто відповідне  звинувачення президентові рф. Зараз правозахисники документують випадки і збирають докази, як рашистські окупанти використовують голод як зброю в Україні.

Як зазначив старший юрист юридичної компанії Global Rights Compliance Юсуф Хан, «використання їжі як зброї відбувалося в три етапи» – із моменту, коли в результаті вторгнення українські міста були взяті в облогу, а постачання продовольства припинилося.

Друга фаза включає в себе знищення запасів продовольства і води, а також джерел енергії по всій Україні під час бойових дій, які адвокат описав як «об'єкти, необхідні для виживання цивільного населення».

Третій елемент – спроби роzzії запобігти або обмежити експорт українських продуктів харчування.

Серед задокументованих інцидентів – обстріл рашистами (на фото) черги за хлібом у Чернігові в березні 2022 р., припинення поставок продовольства та блокування гуманітарних коридорів під час облоги Маріуполя, захоплення насосної станції постачання питної води у Миколаїв, атаки і знищення зернових комплексів біля портів Дунаю і Чорного моря.

Як зазначає видання, «свіжі звинувачення в тому, що росія намагалася заморити голодом українців, особливо емоційні в світлі історії двох країн: у 1932-33 роках мільйони померли від голоду під час Голодомору, примусового голоду, спричиненого радянським урядом Йосипа Сталіна».

Використання голоду як засобу ведення війни засудила у своїй резолюції Рада Безпеки ООН у 2018 році, нагадує британське видання. А в 2019 році було внесено зміни до Римського статуту МКС, які розширили перелік справ, що можуть бути порушені за цим фактом.

Юристи компанії GRC працюватимуть з українськими прокурорами над складанням досьє до кінця наступного року. У підсумку планується подати заяву відповідно до статті 15 Римського статуту, яка дозволяє третім сторонам надсилати інформацію про ймовірні воєнні злочини прокурору МКС. Прокурор, який базується в Гаазі, вирішуватиме, чи продовжувати справу.

Частина зусиль юристів буде спрямована на виявлення винних, зокрема, на те, щоб закликати до звинувачення ліліпутіна, як це сталося в березні, коли МКС (у березні цього року) видав ордер на арешт президента РФ за нагляд за незаконною депортацією українських дітей до Росії з територій, окупованих під час війни.

Аналогічно можна стверджувати і про злочини, пов'язані з голодом, сказав Хан. За його словами, «путін може нести відповідальність за вчинення цих злочинів безпосередньо, спільно з іншими та/або через інших», а також за нездатність належно контролювати своїх військових чи інших осіб, яких звинувачують у конкретних злочинних діях.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: