Джо Байден зізнався, що більшість президентських помилувань не підписував

НОВИНИ 17.07.2025

Джо Байден 10 липня 2025 року поспілкувався телефоном із прихильним до нього виданням The New York Times стосовно рішень про помилування, які він ухвалив наприкінці свого президентського терміну. Байден особисто не підписував усі офіційні ордери («пардони») для помилування. Натомість співробітники його адміністрації незаконно застосовували для підписів autopin (автопін) –  спеціальний пристрій для автоматичного підписання документів від імені експрезидента. Байден обурився на республіканців, які «ставлять під сумнів його помилування, бо вони так погано вчинили (що виграли вибори – !?), а тепер не хочуть змістити свій фокус на інші питання».

Судячи з електронних листів, які стали доступні американській громадськості, Джефф Зієнтс, керівник адміністрації Джо Байдена, схвалив застосування у «промислових масштабах» механічної системи відтворення підпису Джо Байдена, – повідомило видання The New York Times (стаття «Excerpts From The Times’s Interview With Biden on Clemency Decisions», 13 липня 2025).

Спочатку Байден традиційно збрехав демократичним пропагандистам, що «сам приймав усі рішення про помилування», видані під час його президентства. Потім забув, про що говорив щойно і зізнався, що доручив своїм помічникам механічно відтворювати президентський підпис, тому що «мого підпису потребувало багато людей».

Команда Байдена застосувала систему автопідпису під час видачі 25 ордерів із метою помилування і пом'якшення в'язничних покарань у грудні 2024 року та в січні 2025 року. Тоді були помилували тисячі злочинців, яких засудили під час правління демократів.

Так, наприклад, 12 грудня 2024 року Байден пом'якшив орієнтовно 1500 кримінальних вироків і помилував 37 із 40 засуджених до страти злочинців. За три дні до свого звільнення з посади президент пом'якшив вирок іще майже 2500 ув'язненим, засудженим за різні злочини, зокрема і за реалізацію наркотиків у великих обсягах.

У випадках, коли до списку ув'язнених вносили зміни, співробітники адміністрації Байдена чекали на остаточну версію списку про помилування, а вже потім пропускали її через пристрій автопідпису.

Президент Дональд Трамп поставив під сумнів легітимність документів, підписаних у системі автопіну, який застосовували ще з часів адміністрації президента Ґарі Трумена (1945–1953 роки).

В електронних листах із наради, яка відбулась в останній вечір президентства Байдена, тобто 19 січня 2025 року, є свідчення, що експрезидент вирішив оголосити про превентивне помилування для членів своєї сім'ї та родини за кілька годин до завершення його президентського терміну. Превентивне помилування стосувалось і Джеймса Байдена, президентського брата із його суттєво підмоченим авторитетом.

Як тільки повідомлення з коротким викладом наради були поширені серед підлеглих Байдена, керівник адміністрації Джефф Зієнтс в електронному листі написав о 22:31 від імені експрезидента: «Я схвалюю застосування автопомилування для виконання всіх наступних помилувань» (After messages summarizing the meeting circulated among top Biden advisers, Zients wrote in an email at 10:31 p.m.: «I approve the use of the autopen for the execution of all of the following pardons»).

Процесом автопомилування керувала секретарка апарату експрезидента Стефані Фельдман, яка пропускала документи через пристрій. За даними видання The New York Times, Стефані Фельдман отримувала «короткі звіти або письмові підтвердження» того, що Байден наказав застосувати автопомилування. Однак помічники у байденівській адміністрації , які «готували короткі звіти», не були присутні в кімнаті президента і не чули, що саме Байден наказував.

Байден наполягає, що схвалював кожне гучне помилування разом зі своїми помічниками, особливо наголосивши на помилуванні генерала Марка Міллі, колишнього очільника Об'єднаного комітету начальників штабів, який ганебно втік із Афганістану, покинувши напризволяще американську військову техніку. А ще Марк Міллі під час іракської кампанії тримав при своєму штабі Бо Байдена, старшого сина Джо Байдена, і не відпускав його на поле бою.

Джо Байден наголосив: «Ми знаємо, наскільки Трамп мстивий, і я не сумніваюсь, що вони би переслідували Марка без жодної для цього причини». Експрезидент Байден іще звинуватив республіканців у начебто брехні, що його підлеглі застосовували різні технології, аби тільки приховати його справжній психічний стан.

«Мстивий» Дональд Трамп нещодавно заявив, що «помічники Байдена скоїли злочини», використовуючи автопідпис, із метою «робити все, що їм заманеться. Це найскандальніший злочин у США за останнє століття. Вони – злочинці. Те, що вони зробили з нашою країною, ніколи не повинно бути забуте. Сподіваюсь, що вони заплатять за свої злодіяння».

Республіканці Палати представників, на чолі з головою Комітету з нагляду Джеймсом Комером, розпочали окреме розслідування звинувачень адміністрації експрезидента у прихованні інформації, пов'язаної з його помічниками, які приховували від громадськості погіршення розумових здібностей Джо Байдена.

Горезвісний доктор Ентоні Фаучі

Сенатор-республіканець Ренд Пол оголосив 14 липня про повторне відновлення кримінального розгляду проти доктора Ентоні Фаучі, що стане черговим «каменем спотикання» в історії зі справою Байдена і його адміністрацією. Це вже не перший випадок, коли Ренд Пол скеровує у Міністерство юстиції досьє Ентоні Фаучі, колишнього директора Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID) та медичного радника Джо Байдена.

Вперше ця справа була скерована в Міністерство юстиції у 2021 році, коли сенатор Пол звинуватив Фаучі у брехні Конгресу під присягою стосовно фінансування досліджень вірусу COVID-19 в Уханьському інституті вірусології. Наступного разу – у 2023 році – в рамках наступних зусиль сенатора Пола в контексті розслідування походження вірусу COVID-19.

Аж ось і 14 липня 2025 року Ренд Пол вкотре наголосив: «Лжесвідчення під присягою – це злочин. Отож Фаучі необхідно притягнути до відповідальності».

Сенатор також припустив, що Ентоні Фаучі та Національний інститут охорони здоров'я можуть бути відповідальними за виникнення пандемії, поширення пандемії та смерть понад 4-х мільйонів людей у всьому світі внаслідок неприйнятних методів боротьби і лікування пандемії.

Цього разу Ренд Пол знову повернувся до звинувачення у криміналі доктора Фаучі  після того, як нова доповідь додала ще один розділ до історії з автоматичними підписами експрезидента, в якій Дональд Трамп і конгресмени-республіканці звинуватили Байдена в тому, що він переклав президентські повноваження на помічників і чиновників своєї адміністрації.

Саме керівник байденівського апарату  Джефф Зієнтс дав остаточне, але не підтверджене схвалення від імені Джо Байдена, для застосування автопідпису з метою превентивного помилування доктора Фаучі та Марка Міллі, колишнього генерала Об'єднаного комітету начальників штабів. Відповідно постало логічне питання: якщо доктор Фаучі або генерал Міллі ні в чому не винні, то навіщо було застосовувати попереднє помилування? Як можна помилувати людину, яка ще не була засудженою, яка не отримала вирок?

Ярослав Левків

Головне фото від The New York Times.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися