Допомога Польщі Україні – понад 4,5 млрд євро, модернізація польських ЗС – 125 млрд злотих 

НОВИНИ 15.12.2024 Коментарі 0

За даними Міністерства національної оборони Польщі, з початку широкомасштабного вторгнення росії військова допомога Польщі Україні становить понад 4,5 млрд євро, з яких понад 3,3 млрд – це пожертвування військової техніки: 1,3 тис. одиниць танків, машин піхоти, артилерії, літаків, гелікоптерів

Про це йдеться у публічному звіті Міністерства національної оборони Польщі, що має назву "Рік праці для зміцнення безпеки та розвитку Війська Польського"  

Зокрема, у документі є розділ під назвою "Військова допомога Україні", у котрому сказано: "Ми є беззаперечним лідером і піонером допомоги Україні з початку війни. Ми підтримуємо українців, які воюють, у політичній, дипломатичній, гуманітарній, соціальній, військовій та воєнній сферах. Наша військова допомога становить понад 4,5 млрд євро, з яких понад 3,3 мільярда є пожертвування військової техніки – це понад 1,3 тис. одиниць танків, машин піхоти, артилерії, літаків, гелікоптерів тощо. Польща масово дарує Україні важку військову техніку – ми передали найбільше танків, БМП та літаків МіГ-29.

Ми проводимо масштабну підготовку українських вояків у польських частинах – понад 575 навчальних курсів і понад 26 тис. підготовлених воїнів, у тому числі 14,5 тис. осіб у складі місії ЄС EUMAM. З другого дня війни у ​​нас працює логістичний хаб у Жешуві, який забезпечує понад 95% поставок в Україну. Ми відкриваємо Центр аналізу, підготовки та навчання НАТО-Україна (JATEC) у Бидгощі. Це перший такий значний і вимірний інститут співпраці між Альянсом та Україною".

Водночас у звіті йдеться, що у Польщі значно збільшено фінансові видатки на оборону Польщі. Так,  цього року на оборону загалом заплановано витратити понад 153 млрд злотих. Це понад 4% ВВП Польщі. У 2025 році витрати на оборону сягнуть 186,6 млрд злотих – 123,5 млрд злотих з бюджету та 65,4 млрд злотих з Фонду підтримки збройних сил. Це становитиме рекордну межу в 4,7% ВВП і це на 60% більше, ніж у 2023 році, і більш ніж у 2,5 рази більше, ніж у 2022 році.

Польща є одним із лідерів у НАТО та Європі за витратами на оборону, що робить її "лідером серед союзників та важливим голосом регіону на міжнародному форумі".

"Завдяки такому фінансуванню ми закуповуємо сучасне обладнання, нарощуємо оперативні можливості та підвищуємо боєготовність польського війська", - сказано у звіті.

Також у звіті Міністерство національної оборони Польщі повідомило про процес інтенсивної модернізації Війська Польського. Так, сьогодні Польща має найбільший в історії бюджет на армію і технічну модернізацію. Протягом року міністерство підписало понад 110 контрактів на 125 млрд злотих. При цьому закупівлі тісно пов’язані зі сферами навчання та інфраструктури, що дозволяє гармонійно розвивати Збройні сили Польщі.

Цитуємо звіт Міністерства оборони Польщі: "Ми купуємо нову, сучасну і, головне, ефективну військову техніку. Модернізація означає контракти, а також впровадження нових технологій. Польська армія систематично отримує нове: танки, бойові машини, реактивну та ствольну артилерію, літаки та гелікоптери, кораблі та безпілотники. До них, зокрема, входитимуть: американські ударні вертольоти Apache, бойові літаки FA-50, кораблі Kormoran і Miecznik. Найважливіші контракти, укладені за останні місяці, включають: систему IBCS для другої фази програми Wisła and Narew, ракетні установки Homar-K, транспортери Rosomak, безпілотні літальні апарати MQ-9B SkyGuardian тощо. Ми постійно фокусуємося на створенні найсучасніший багатошаровий захист повітря в Європі.

Що дуже важливо, ми допрацьовуємо акт щодо збільшення потужностей з виробництва боєприпасів. Ми маємо 3 млрд злотих на будівництво заводів боєприпасів у Польщі. Це перша реальна ініціатива в Польщі щодо збільшення потужностей з виробництва боєприпасів, особливо найнеобхідніших артилерійських боєприпасів калібру 155 мм".

Довідка

Консультативна місія Європейського Союзу в Україні (КМЄС в Україні, КМЄС; англ. European Union Advisory Mission Ukraine, EUAM Ukraine, EUAM) – цивільна місія Спільної політики безпеки та оборони (СПБО) Європейського Союзу. Метою діяльності місії є сприяння реформуванню сектору цивільної безпеки України. Експерти місії надають стратегічні консультації та практичну підтримку, щоби зробити сектор цивільної безпеки України ефективнішим, дієвішим, прозорішим та таким, що користується довірою громадян. КМЄС Україна співпрацює з різними правоохоронними органами України та органами системи верховенства права та офіційно розпочала роботу в 1 грудня 2014 року після Революції Гідності та одержання відповідного запрошення від уряду України.

У 2022 році мандат КМЄС в Україні було доповнено у відповідь на російську агресію проти України, передусім для сприяння розслідуванню та переслідуванню за міжнародні злочини.

14 травня 2024 року країни-члени ЄС рішенням Ради міністрів ЄС посилили Місію та розширили її діяльність в Україні, продовживши мандат КМЄС з 1 червня 2024 року до 31 травня 2027 року.

КМЄС в Україні має регіональні представництва в Києві, Львові та Одесі, а також мобільний підрозділ. Через агресивну війну Росії проти України регіональні представництва місії в Харкові та Маріуполі тимчасово не працюють. Команда місії складається з майже 440 міжнародних та українських співробітників і працює над виконанням мандату, прагнучи створити в Україні ефективний і прозорий сектор цивільної безпеки, що користується довірою громадян. Мандат КМЄС в Україні реалізується за трьома напрямами діяльності:

  • Стратегічні консультації з питань реформування сектору цивільної безпеки, зокрема, щодо розробки стратегічних документів та законодавства;
  • Операційна підтримка впровадження реформ шляхом розбудови спроможностей, проведення тренінгів та практичної підтримки сектору цивільної безпеки;
  • Співпраця та координація зосереджені на підтримці українських партнерів у розбудові злагоджених та ефективних механізмів координації як на національному, так і на міжнародному рівнях.(За Вікіпедією).

Фото – польські самохідні гаубиці "Краб" калібру 155 мм, сумісні з боєприпасами НАТО, справно знищують російських окупантів / nuou.org.ua

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: