Беззуба помста росіян грузинському воїну

НОВИНИ 27.11.2024 Коментарі 0

В окупованому росією Донецьку «верховний суд» так званої «днр» заочно засудив до 23 років позбавлення волі 46-річного Мамуку Мамулашвілі – командира «Грузинського легіону» зі складу Збройних Сил України. Також заочні вироки винесли іще трьом його землякам. Подія для кремля настільки важлива, що про неї повідомили навіть у генеральній прокуратурі російської федерації.

«Суд» визнав винним за декількома статтями кримінального кодексу, серед яких вербування та навчання найманців і «фейки» про російську армію, повідомляє «Настоящее время».

Рашисти звинувачують Мамулашвілі вербування найманців протягом 2014-2024 років з «іноземних держав, які не є сторонами конфлікту, пріоритетно з колишніх військовослужбовців Збройних сил Грузії». Також приписують йому 23 мільйони дерев’яних рублів, буцім отриманих за це це.

Окрім нього, до 14 років позбавлення волі заочно засудили ще трьох громадян Грузії – 34-річного Георгія Русіташвілі, 30-річного Нодара Петріашвілі та 54-річного Вано Надірадзе - за участь у збройному конфлікті.

У липні 2023 року слідчий комітет росфедерації повідомляв, що понад 70 бійців «Грузинського легіону», у тому числі їхнього командира, заочно притягнули до кримінальної відповідальності. У жовтні того ж року МВС росії оголосило Мамулашвілі у федеральний розшук, нагадує видання.

А в червні 2024 року російський «суд» визнав «Грузинський легіон» терористичною організацією. Повідомляли, що на той момент в Україні проти росії воювало приблизно дві тисячі громадян Грузії, багато хто саме у складі «Грузинського легіону».

Також відомо про три спроби отруїти Мамуку Мамулашвілі.

Як зазначив у своєму ТГ-каналі політолог і теперішній майор ЗСУ Тарас Березовець, влада підконтрольної москві Грузії переслідує грузинських ветеранів війни проти росії «з особливим завзяттям», а Службу державної безпеки Грузії контролюють офіцери федеральної служби безпеки росії, тож вона діє на її замовлення.

Завзяття рашистів хоч якось помститися Мамуці Мамулашвілі не викликає подиву – достатньо поверхово ознайомитися з віхами його біографії. Підлітком, у 14-річному віці, пішов на війну у до батальйону свого батька, генерала Зураба Мамулашвілі. Брав участь у боях проти сепаратистів і російських найманців. У червні 1993 року російські бойовики захопили в полон родину одного із бійців підрозділу Зураба Мамулашвілі і поставили вимогу, або батальйон складає зброю, або родину розстріляють. Зураб із сином і залишком групи склали зброю та три місяці перебували у полоні. Після знущань і катувань Мамуку обміняли на абхазця.

Попри це, юнак закінчив університет у Тбілісі а також здобув ступінь магістра з дипломатії в Центрі дипломатичних та стратегічних наук у Парижі.

2008-го організував недержавну організацію для допомоги родинам ветеранів.

Свою долю з Україною він поєднав на початках еволюції гідності. В той момент він брав участь у змаганнях зі змішаних бойових мистецтв (ММА) у столиці Азербайджану Баку. Його команда – збірна Грузії – посіла 3-тє місце. Спортсмени вийшли на церемонію нагородження з українськими прапорами й оголосили про свою підтримку українського народу та Майдану.

Після цього Мамука приїжджає в Україну з декількома побратимами і створює «Грузинський національний легіон». Підрозділ із перших днів російсько-української війни (тоді її назвали антитерористичною операцією) брав участь у бойових операціях на Донбасі.

У лютому 2016 року Грузинський національний легіон входить до складу Збройних Сил України – це перший випадок в історії ЗСУ інтеграції іноземців. А Мамука Мамулашвілі отримує перший військовий квиток як командир легіону. Брав участь, зокрема, у боях за Дебальцеве та Луганський аеропорт.

2022-го року Грузинський легіон набуває статусу спеціального стратегічного підрозділу Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Грузинські воїни виконують розвідувальні та диверсійні завдання на окупованій території.

На фото – Мамука Мамулашвілі / texty.org.ua

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: