Трамп першим набрав, значить Путін виграв. Це ідіотизм, - Денисенко
Переговори стартували, відтак, є приблизно три місяці, протягом яких стане зрозуміло, чи буде цей раунд результативним. Водночас буде багато чуток та інсинуацій, тому треба зберігати здоровий глузд, - вважає журналіст і комунікаційник Вадим Денисенко.
"Переговори стартували. Перше, від сьогодні є приблизно до трьох місяців за які стане зрозуміло, чи буде цей раунд переговорів результативним.
Друге, багато хто пише: Трамп першим набрав, значить Путін виграв. Це ідіотизм. Стиль переговорів Трампа з Путіним, як мінімум, дворівнений: на верхньому він тепло відгукується персонально про Путіна. На нижчому - жорстко попереджає про економічні удари.
Третє. Зараз все залежить від того, які вимоги сторони викладуть на стіл. Спочатку вони будуть жорсткими, потім будуть помʼякшуватися. А далі або буде консенсус або ні. Поки відповіді на це питання не існує в принципі.
Але, на жаль, зараз зʼявиться маса чуток та інсинуацій. Тому, зберігайте здоровий глузд. Адже вже зараз, десятки експертів розповсюджують зраду на тій підставі, що розмову Трампа з Путіним була довшою ніж Трампа з Зеленським. І це лише початок", - написав Вадим Денисонко у ФБ.
Водночас Вадим Денисенко вважає, що Україна має всього три варіанта забезпечення безпеки: "Отже, коли ми говоримо про гарантії безпеки не взагалі, а з точки зору реальних можливостей, ми маємо виходити саме з того, що ми будемо бідною і багато в чому залежною від партнерів країною. .Як на мене, є всього три варіанта забезпечення безпеки: 1. Стати «хвостом» великої держави. 2. Спробувати створити регіональний безпековий союз і знайти там своє вагоме місце. 3. Отримати міцний нейтралітет.
Перший варіант зараз виглядає міфічно, з огляду на те, що нам прямим текстом говорить Трамп про НАТО. Третій варіант - це пастка, в яку Росія хоче нас заштовхнути. Як на мене, другий варіант, поки є найреалістичнішим.
Але реалізація цього регіонального союзу (давайте згадаємо ідею Британії про союз в трикутнику Британія, Польща, Україна неможлива без серйозної кооперації з НАТО і країнами НАТО в питаннях побудови нашого ВПК, забезпечення нас розвідданими, технологіями, обміном інформації і т.д.
Тому, коли ми говоримо про мирні переговори, нам, напевне треба виходити з цих реалій і виставляти саме ці червоні лінії, які більш важливі ніж просто впиратися в НАТО, як єдиний інструмент.
Підсумовуючи, нам дуже важливо не допустити кілька речей:
- Нейтральний статус;
- Різке скорочення максимальної чисельності ЗСУ;
- Заборона цілих сегментів нашого ВПК (перш за все ракетних програм);
- Обмеження в передачі нам технологій і зброї;
Все інше, переважно вторинне. А Мюнхенська безпекова конференція - це та площадка, де можна спробувати створити коаліцію на підтримку цих червоних ліній.
Окремо, хочу зазначити, що ця концепція частково взята з одного з досліджень, які робили спільно з Ігар Тышкевіч та Iliya Kusa".
Нагадаємо, 12 лютого, Президент США Дональд Трамп повідомив про телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським "на різні теми, пов’язані з війною". Про це Трамп повідомив у своїй соціальній мережі Truth Social у середу, 12-го лютого, - повідомив Голос Америки.
"Я щойно розмовляв із президентом України Володимиром Зеленським. Розмова пройшла дуже добре. Він, як і президент Путін, хоче миру. Ми обговорювали різні теми, пов’язані з війною, але головним чином зустріч, яка планується на п’ятницю в Мюнхені, де віцепрезидент Джей Ді Венс і держсекретар Марко Рубіо очолять делегацію", – зазначив президент США.
Дональд Трамп висловив сподівання, що "результати цієї зустрічі будуть позитивними".
"Я сподіваюся, настав час зупинити цю безглузду війну, де були масові й абсолютно непотрібні смерті й руйнування. Хай Бог благословить народи Росії та України!", – написав президент США.
Розмова із президентом Зеленським відбулась відразу після того, як Дональд Трамп повідомив про розмову із президентом Росії Володимиром Путіним.
Фото - Володимир Зеленський та Володимир Путін, 2019 рік/Getty Images
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар