Розмови про мир без України і ЄС? Європа категорично проти
З останніх розмов і заяв президента США Трампа випливає, що про припинення війни і подальші дії він збирається домовлятися з ліліпутіним тет-а-тет, без України та Євроспільноти. Однак у ЄС, як і в Україні, не вважають це правильним, про що навіть висловились офіційно.
«Ми очікуємо на обговорення подальшого шляху разом з американськими союзниками. Нашими спільними цілями має бути забезпечення позиції сили для України. Україна та Європа мають брати участь у будь-яких переговорах», - зазначається у заяві, яку зробили пізно увечері 12 січня міністри закордонних справ, Франції, Великої Британії, Іспанії, Італії, Польщі, Німеччини, ЄС та України. Її опублікувало українське МЗС.
Також країни ЄС підтвердили готовність зміцнювати підтримку України – «допоки не буде досягнутий справедливий, всеосяжний та стійкий мир. Мир, який гарантує інтереси України та її європейських союзників», - йдеться у заяві.
Очільники МЗС наголосили на необхідності надати Україні сильні гарантії безпеки. І нагадали, що «справедливий та стійкий мир в Україні є необхідною умовою сильної євроатлантичної безпеки».
Раніше цього дня з’явилась інформація про телефонні перемовини Дональда Трампа з бункерним дідом, а також із президентом України. Після чого Трамп заявив, що планує зустрітися з ліліпутіним у Саудівській Аравії. І вони вже домовились «негайно розпочати» переговорів щодо припинення війни в Україні.
А згодом під час пресконференції у Білому домі відповідаючи на запитання, чи вважає він Україну рівноправним учасником мирного процесу, Трамп сказав, що «це цікаве запитання».
«Я думаю, що вони повинні укласти мир. Їхніх людей вбивають, і я думаю, що вони повинні укласти мир. Я сказав, що це була погана війна, в яку не варто було вступати. І я думаю, що вони повинні укласти мир. Ось що я думаю», – сказав Трамп.
Прикметно, що намагання вивести Україну (та і Європу) за рамки переговорного процесу – це якась нездорова тенденція останнього часу. І її підтримує, зокрема, й Пекін.
Як повідомляє WSJ із посиланням на власні джерела, впродовж останніх тижнів китайські посадовці пропонували команді Трампа провести саміт між ним та ліліпутіним, а також «сприяти миротворчим зусиллям після можливого перемир'я». За словами співрозмовників видання, китайська пропозиція, зокрема, передбачає американо-російський саміт без участі президента Володимира Зеленського.
Газета зазначає, що наразі таку пропозицію в США і Європі зустріли скептично. Це пов’язано із занепокоєнням через все більш тісні зв'язки між Пекіном і Москвою. Так чи інак, але відомо, що Сі Цзінпінь дуже не хоче, аби зусилля щодо припинення війни бодай якимсь чином загрожували налагодженим тісним відносинам Китаю та рф.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар